Zakończyła się III edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej

Image

W Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli zakończyła się III edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej” Jak to jest zrobione”, który skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego oraz tarnobrzeskiego. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich w Stalowej Woli, a patronat nad tegoroczną edycją objęła Firma Adversa Kamil Tarka Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych.

Pierwszy etap konkursu obejmował przygotowanie referatu nt.: Proces tworzenia gry komputerowej – Jak to jest zrobione? Finał konkursu odbył się 10 maja 2018r. w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Po sprawdzianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu kształcenia zawodowego technicznego laureatami zostali: I miejsce Mateusz Kołodziej PSP w Cholewianej Górze, II miejsce Patryk Madej PSP nr 3 w Nisku, III miejsce Michał Pawłowski z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli.

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli z ogromnym zaangażowaniem podejmuje działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Istotnym elementem tego działania jest podejmowanie współpracy z lokalnymi zakładami i firmami w celu dobrania oferty edukacyjnej tak, aby przygotować wykwalifikowanych pracowników dla nowotworzonych stanowisk pracy.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020,Priorytet IX – „Jakość edukacji i kompetencji w regionie”, Działanie 9.4 „Poprawa jakości kształcenia zawodowego”

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona