Węzeł komunikacyjny na osiedlu Charzewice w 2019 roku

Image

Milion złotych ma kosztować budowa węzła komunikacyjnego nieopodal Parku Charzewickiego. Powstanie on przy współpracy miasta i kolei.

Duży węzeł komunikacji publicznej ma powstać w przyszłym roku.

- Węzeł będzie obsługiwał Charzewice, Park w Charzewicach i Rynek rozwadowski po rewitalizacji. Ten cały nowy układ komunikacji publicznej będzie kosztował Miasto Stalowa Wola ponad milion złotych. Jest on związany z porozumieniem, które mamy z koleją. Powstanie nowy peron, który będzie peronem Stalowa Wola Charzewice, pomiędzy torami na Rozwadów i na Rzeszów- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Węzeł komunikacji publicznej będzie się ciągnął od ulicy Sandomierskiej do ulicy Ziołowej. Stacja, jak mówi prezydent, powstanie za Parkiem w Charzewicach, w tzw. „trójkącie”.

- Radni wyrazili już zgodę na wykup nieruchomości, na których będzie zlokalizowany ten węzeł. Będzie tam część drogowa, obsługi komunikacyjnej, będzie kilkadziesiąt miejsc dla samochodów osobowych i kilka dużych miejsc parkingowych dla autobusów- mówi prezydent.

Węzeł dla komunikacji publicznej powstanie na powierzchni około 0,5 ha. Miastu zależało na tym, żeby połączyć teren modernizacyjny kolei z działaniami miasta, tak by komunikacja była spójna, a nowa stacja nie stała w polu bez stosownego do niej dojazdu.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.