III otwarcie Sezonu Motocyklowego

Image

Miłośników motocykli, trajek, quadów Stowarzyszenie „Przyjazna dłoń” zaprasza 5 maja na III otwarcie Sezonu Motocyklowego. W programie imprezy znalazły się przeróżne atrakcje.

Program imprezy

Impreza rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji motocyklistów o godz. 13:00 sprawowanej na placu koronacyjnym parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej. Po nabożeństwie zostaną poświęcone wszystkie pojazdy. Następnie w godz. 14:00- 14:30 odbędzie się parada maszyn ulicami Stalowej Woli.

Trasa będzie przebiegała podobnie jak w ubiegłym roku (dokładny plan na mapce poniżej). Tym razem w drodze powrotnej motocykliści okrążą rozwadowski rynek. Obecnie teren ten objęty jest rewitalizacją.

Na godz. 15.00 zaplanowano koncert zespołu Wanda i Banda.

Poker Run

Nowością tegorocznego zlotu będzie Poker Run. Zaplanowano go między 10:00 a 12:00. Ustawionych będzie 5 punktów:

- Plac koronacyjny w krwiobusie
- Plac Piłsudskiego
- Rynek w Zaklikowie
- Plac parafialny w Radomyślu nad Sanem
- Plac GOK- u w Bojanowie

W każdym z tych punktów będzie znajdować się stanowisko do losowania kart (na zasadzie gry w pokera). Kto wylosuje najlepsze karty, ten wygrywa. Komu szczęście dopisze, zdobędzie cenne nagrody - bony na zakupy w sklepie motocyklowym. [n]Główną nagrodą w Poker Run- ie będzie prawdziwy SKUTER. Sponsorem nagrody jest Dystrybutor części samochodowych AUTO EXPRESS, Grupa PROFIAUTO.

Przystanki zostały tak zaplanowane, aby rozreklamować powiat stalowowolski, a w przypadku Stalowej Woli, by poznać te miejsca, które wkrótce przejdą rewitalizację (osiedle Rozwadów i osiedle Fabryczne).

Chętni do wzięcia udziału w Poker Run proszeni są o zgłoszenie się przed godz. 10:00 na plac koronacyjny celem zapoznania się z regulaminem (w krwiobusie będzie znajdować się pierwszy punkt gry). Pozostałe punkty każdy będzie mógł „przejechać” według własnego uznania (kolejność jazdy dowolna).

Po koncercie zespołu Wanda i Banda (godz. 15:00) nastąpi rozstrzygnięcie konkursu Poker Run.

Zlotowe „blachy” i koszulki

Podczas zlotu będzie można zakupić pamiątkowe „blachy” i koszulki w różnych rozmiarach, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. T- shirty będą dostępne w dwóch kolorach: białym z czarnym nadrukiem i czarnym z białym nadrukiem. Na miejscu będzie można zjeść gorący bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Uczestnicy imprezy będą mogli również spróbować krówek ze stalowowolskiej mleczarni.

Oddaj krew

Wzorem ubiegłego roku, podczas imprezy, będzie można oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi potocznie zwanym „krwiobusem” (w godz. od 10:00 do 13:00). Każdy, kto zdecyduje się podzielić tym cennym darem, otrzyma blachę „złotówkę” za darmo. By włączyć się do akcji należy mieć przy sobie dowód tożsamości, ważyć powyżej 50 kg, mieć od 18 do 65 lat. Krew to szczególny dar, który drugiej osobie może uratować życie. Sezon wiosenno- letni to czas kiedy krew najbardziej jest potrzebna.

Udział w imprezie już zadeklarowały różne grupy motocyklistów, jak i osoby indywidualne m.in. z powiatu nie tylko stalowowolskiego, ale i tych ościennych: tarnobrzeskiego, janowskiego, sandomierskiego, niżańskiego. Podczas ubiegłorocznego otwarcia Sezonu Motocyklowego do Stalowej Woli przyjechało wielu pasjonatów motoryzacji na 356 maszynach.

Artykuł sponsorowany

Materiał video

Obrazek Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona