Finał DBI 2018 w CEZ

Image

Dnia 14 marca w Centrum Edukacji Zawodowej miało miejsce podsumowanie szkolnych obchodów kampanii DBI 2018. Warto przypomnieć, że Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI) obchodzony jest na świecie z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu SaferInternet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. DBI 2018 obchodzono na całym świecie 6 lutego pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Podczas obchodów DBI 2018 koordynatorzy szkolnych obchodów Panie Monika Bis i Justyna Krawiec zwróciły uwagę, na zasady netykiety w sieci oraz podkreślały i wyjaśniały znaczenie terminu „szacunek” nie tylko w świecie realnym ale także na platformie internetowej. Jak pokazują badania Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, publikowania fotek, informacji o sobie i najbliższych bez zastanowienia się nad konsekwencjami, dlatego nauczycielki podczas szkolnej kampanii szczególnie zwracały uwagę na budowanie kultury zaufania, tolerancji, zaufania oraz dbałości o własny wizerunek także ten internetowy. Podczas imprezy zaprezentowano spot z XI Międzynarodowej Konferencji, która odbyła się we wrześniu w Warszawie dotyczącej zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci.

W CEZ-ie kampanię DBI przeprowadzono po raz dziewiąty i obejmowała ona:

• e-learning uczniów na platformie edukacyjnej,

• przygotowanie promocji DBI poprzez zamieszczenie artykułów na szkolnej str internetowej i rozwieszenie w szkole plakatów informujących o konkursie,

• propagowanie hasła „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” przez przygotowanie okolicznościowej wystawy na korytarzu szkoły,

• opracowanie okolicznościowych publikacji – ulotek, zaproszeń, dyplomów DBI,

• oraz ogłoszenie i przeprowadzenie szkolnego konkursu graficznego.

Po zaprezentowaniu i omówieniu w/w działań nastąpiło uroczyste rozstrzygniecie i wręczenie nagród w konkursach graficznych.

Do konkursu DBI 2018 zgłoszono:

1) nadruk na podkładkę – 18 projektów
2) nadruk na worek – 9 projektów
3) kalendarz: a. technikum: 100 b. zsz: 90
Łącznie: ………217………….projektów
Do etapu II międzyklasowego przeszło: Łącznie: ………84………. projektów
I. nadruk na worek – 9 projektów
II. nadruk na podkładkę – 18 projektów
III. kalendarz:
a. technikum: 31
b. zsz: 26

Spośród tych prac wyłoniono zwycięzcę konkursu szkolonego i laureatów w poszczególnych kategoriach. łącznie przyznano 33 nagród, nagroda główna, nagroda specjalna oraz dla wszystkich uczniów których projekty przeszły do etapu międzyrasowego - ponad 60 nagród upominków – rozdanych już w klasie na lekcji informatyki i grafiki.

Wszystkie nagrody i upominki zostały przekazane lub zakupione dzięki hojności SPONSORÓW, którym podziękowano gromkimi brawami.

Wśród nagród i upominków znalazły się…. Nagroda główna LAPTOP DELL, nagroda specjalna Darmowe Szkolenie - Kurs operatora wózków jezdniowych podnośnikowych o wartości 600 zł, w każdej kategorii za I miejsce – tablet + zestaw, gadżetów firmowych, za II miejsce – dysk zewnętrzny 1TB + zestaw, gadżetów firmowych, za III miejsce – dron lub drukarka, router, lub suszarko-lokówka i voucher wartości 180 zł na Wiosenną Metamorfozę w Salonie Piękności. Oraz karnety na uroczyste kolacje w restauracji ROMA, szkolenia dla 2 uczniów w Agencji Reklamowej w zakresie Działań Marketingowych w Social Mediach, szkolenia z grafiki komputerowej organizowane w ramach ECDL, vouchery do salonów fryzjerskich i kosmetycznych, plecaki i worki sportowe, piłki skórzane, parasole podręczniki, albumy, przewodniki turystyczne, oraz liczne gadżety elektroniczne typu: power banki, pen drive, słuchawki, głośniki,… a także wiele niespodzianek, kubki, długopisy, zestawy biurowe, kalendarze, misie maskotki…..

Lista tegorocznych laureatów:

Nagroda główna w konkursie graficznym "Tworzymy kulturę szacunku w sieci" za autorski projekt nadruku na worek /plecak sportowy

LAPTOP - Klaudia Czubacka kl. IV R

Kategoria nadruk na worek
I miejsce – Urszula Zwolak kl. II IR
II miejsce – Natalia Zaguła kl. II IR
III miejsce – Weronika Rybak kl. III R
1) Wyróżnienie – Larysa Czerwonka kl. IV R
2) Wyróżnienie – Kamila Ciszewska kl. II IR

Kategoria nadruk na podkładkę pod mysz

I miejsce – Jakub Koliński - kl. I K
II miejsce – Norbert Grondecki kl. I lo
III miejsce - Zofia Liwińska – kl. II IR
1) Wyróżnienie – Damian Drabek kl. III I
2) Wyróżnienie – Mariusz Wojtala kl. II NM
3) Wyróżnienie – Anna Głogowska kl. II IR
4) Wyróżnienie – Zuzanna Maziarz kl. II IR
5) Wyróżnienie – Izabela Zaguła kl. II IR

Kategoria kalendarz - technikum

I miejsce – Kacper Płachciński kl. I S
II miejsce – Hubert Bucior kl. I I
III miejsce – Sebastian Kolański kl. I IM
1) Wyróżnienie – Oliwia Banasiak kl. I FR
2) Wyróżnienie – Wiktoria Spiegel kl. I FR
3) Wyróżnienie – Konrad Fiedko kl. I K
4) Wyróżnienie – Magdalena Grzybowska kl. I K
5) Wyróżnienie – Michał Kobylarz kl. I K
6) Wyróżnienie – Daniel Fiedko kl. I K
7) Wyróżnienie – Maciej Potocki kl. I s

Kategoria kalendarz – branżowe szkoły

I miejsce – Rafał Kot kl. II zk
II miejsce – Marcin Mycek kl. I km
III miejsce – Oskar Przedpełski kl. II zm
1) Wyróżnienie – Adam Puzio kl. II zo
2) Wyróżnienie – Bartłomiej Szklarz kl. I lo
3) Wyróżnienie – Mateusz Wyka kl. II zo
4) Wyróżnienie – Sebastian Bąk kl. I lo
5) Wyróżnienie – Jakub Pietras kl. II zk

Nagroda specjalna – Patryk Szafran kl. II zm (Kurs operatora wózków jezdniowych podnośnikowych od firmy RADIIS)

Wszyscy zwycięzcy wśród licznych nagród otrzymali: zestawy gadżetów oraz własną autorską pracę, czyli kalendarz, worek lub podkładkę pod mysz ze swoim autorskim projektem. Ale to nie wszystko …. pozostali uczniowie, których projekty konkursowe przeszły do II etapu (razem było ich ponad 60) otrzymają nagrody upominki za udział w konkursie na swojej lekcji informatyki, grafiki.
Na zakończenie Panie Monika I Justyna bardzo serdecznie podziękowały za wzięcie udziału w dzisiejszej uroczystości, pogratulowały zwycięzcom i wszystkim nagrodzonym uczniom i zaprosiły do kampanii DBi w przyszłym roku… na jubileuszowych bo już 10-tych obchodach DBI w CEZ

Koordynatorzy szkolnych obchodów DBI Monika Bis i Justyna Krawiec

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =