Quizspotter o Powstaniu Styczniowym

Image

12 drużyn harcerzy wzięło udział w konkursie historycznym o powstaniu styczniowym, jaki dla harcerzy, instruktorów ZHP i ZHR z powiatu stalowowolskiego zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna i Lasowiacki Hufiec ZHP im. „Powstańców Styczniowych”. Konkurs rozegrano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania harcerzy. Krótki program artystyczny przygotowały harcerki z Woli Rzeczyckiej. Po informacjach udzielonych uczestnikom przez Grzegorza Kunickiego na temat sposobu przeprowadzenia quizspottera, rozpoczął się harcerski turniej. Druhny i druhowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi następujących zagadnień: przyczyny wybuchu Powstania Styczniowego, „Biali” i „Czerwoni”, tereny powiatu stalowowolskiego objęte walkami, przywódcy powstania, najważniejsze bitwy, skutki Powstania Styczniowego, tematyka powstania w malarstwie polskim. Odpowiadano za pomocą tabletów, a bieżące wyniki pokazywały się bezpośrednio na dużym ekranie. Na odpowiedź na każde z 21 pytań jego uczestnicy mieli 30 sekund.

Konkurs wygrał szczep ZHP z Woli Rzeczyckiej Bieszczadnicy, drugie miejsce zajął szczep Wolanie, a trzecie Chodaki. Indywidualnie najwięcej punktów w trakcie quizu zgromadziła Natalia Wojtala ze Szczepu Bieszczadnicy.

– Bardzo cieszę się z mojej nagrody i że wygrałyśmy jako drużyna. Cieszę się także z tego, ze mogłam spotkać się z harcerzami z całego rejonu. Do konkursu przygotowywałyśmy się osobno, ale ćwiczyłyśmy również wspólnie – mówi Natalia Wojtala.

Pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Najlepszy zawodnik został nagrodzony plecakiem ufundowanym przez Lasowiacki Hufiec, zaś nagrody książkowe ufundowane przez MBP otrzymały wszystkie środowiska harcerskie biorące udział w konkursie. Nagrody wręczyli komendant Lasowiackiego Hufca harcmistrz Marek Wójcik i kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak.

- Dziękujemy prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu, który wsparł finansowo konkurs – podkreślił komendant Wójcik.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jakuza

brawo ja tez kiedyś bylem harcerzem i tez jezdzilem na obozy do bojanowa druch piotr smiech2