Pedofile chcą skreślenia z listy

Image

Skazani przez sąd za krzywdzenie dzieci chcą by skreślać ich z listy ministerialnej. Powodem są szykany wobec nich, groźby pobicia i śmierci. Pedofil z Podkarpacia jako pierwszy domaga się „sprawiedliwości”. Przecież odbył karę i chce żyć normalnie.

Pierwszym pedofilem, który uważa, że powinien być pod szczególną ochroną jest mężczyzna z Nowej Dęby. Mateusz Wylaź, bo o nim mowa, ledwo skończył 19 lat, gdy w 2010 roku brutalnie zgwałcił 10- letniego chłopca. Zarówno Wylaź, jak i dziecko służyli do mszy jako ministranci. Ofiara znała więc starszego kolegę i zapewne mu ufała. Mężczyzna owego feralnego dnia wracał do domu po nabożeństwie wraz z 10- latkiem. Zaciągnął chłopca w krzaki, pobił go uderzając pięściami w brzuch, dusił, groził i zgwałcił, oprócz tego skrzywdził dziecko przy użyciu kija. Chłopiec po powrocie do domu opowiedział wszystko rodzicom. Dzięki temu doszło do zatrzymania zwyrodnialca. Policja w miejscu jego zamieszkania (19- latek mieszkał w Nowej Dębie wraz z rodzicami) odnaleźli bardzo wiele materiałów pornograficznych z udziałem dzieci, również przedstawiających krzywdzenie ich przez dorosłych). Wylaź odwiedzał też place zabaw, gdzie robił dzieciakom zdjęcia (fotografował również w kościele). W pobliskiej szkole kradł buty, z którymi później zasypiał w domu przytulony do nich.

Sprawcę zatrzymano, a sprawę gruntownie zbadano. Pedofil był badany przez biegłych, również przez znanego w Polsce seksuologa Lwa Starowicza, który stwierdził, że Wylaź to pedofil ze skłonnościami sadystycznymi. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał mężczyznę na 5,5 roku pozbawienia wolności. (pobyt w zakładzie karnym umożliwiającym kontynuowanie rozpoczętego leczenia zaburzeń preferencji seksualnych), ale po apelacji Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyrok skrócił do lat 4 (umieszczenie po odbyciu kary pozbawienia wolności w zakładzie zamkniętym, 8 lat zakazu kontaktowania się z małoletnim pokrzywdzonym połączony z obowiązkiem zgłaszania się raz w miesiącu do kuratora sądowego w sądzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, 8 lat zakazu zbliżania się do małoletniego pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m, zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 2000 zł, przepadek przedmiotów). Po odbyciu kary, 25 listopada 2015 roku, mężczyzna trafił do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim gdzie przebywa do dziś.

Mateusz Wylaź znalazł się na liście ministerialnej (Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym). Rejestr jest ogólnodostępny. Dane personalne pedofila z Nowej Dęby, wraz z wizerunkiem, można odnaleźć bez problemu. Mieszkańcy Podkarpacia mogą więc zapoznać się z informacjami na temat przestępców seksualnych z ich regionu. Jak się dowiedzieliśmy Wylaź w tarnobrzeskim sądzie złożył wniosek o wykreślenie go z rejestru, ponieważ obawia się o swoje życie i zdrowie. Jeśli kiedyś wróci na Podkarpacie na pewno nie będzie mile widziany. Pamiętamy jak pilnowany był stalowowolski pedofil, który po odbyciu kary wrócił do miejsca zamieszkania, a następnie osiadł w Pysznicy. Wkrótce, niestety, znów wszedł na drogę przestępstwa i chciał krzywdzić dzieci. Inny pedofil, skazany na 4 lata pozbawienia wolności wrócił już do domu. Czy jest bezpieczny? Czy po odbyciu kary i podjęciu leczenia takie osoby powinny mieć możliwość życia w spokoju, czy taki rejestr podany do publicznej wiadomości nie jest zachętą do linczu? Jakie jest wasze zdanie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~parapet

A niech sobie go dodają do jakiejś tam listy. Ludzie i tak nie zapomną tego co zrobił. Koleś będzie bity do końca życia.

~Nacht

ja ja gut gut

~devc

pamiętam jak dostał ode mnie po mordzie za czasów szkolnych...
kula i w łeb za takie coś co zrobił a nie 4 lata.. chociaz pewnie to były jego najgorsze 4 lata w życiu. biedny, o litość juz za późno..

maszynista

Co zrobic z nauczycielami,którzy sa pedofilami.Czy umiescic zdjecia ,czy odciac?

~tepic

do pieca z nim i innymi pedofilami jeszcze wszystkich pedałów do gazu

art2deco

Pedofil ze skłonnościami sadystycznymi to jak masło maślane.

~Trek

Powinna być lista gej pedofil bo jak atakuje chłopców to jest gejem czyli ma podwójną chorobę co za świat same zboki geje pedofile mordercy sadysci matko jebcy sadomaso lezby prawiczki mami synki itd....
Czas na koniec świata

~Normalny

Powinna powstać bliźniacza lista z homosiami taka odświeżona wersja akcji "Hiacynt" Ponieważ, jestem atrakcyjnym mężczyzną, podobam się kobietom i ostatnio spodobałem się pewnemu znajomemu, którego znam kilka miesięcy, a jego homosiowe zapędy od kilkunastu dni. (nic mi na szczęście nie zrobił:-) Szczerze nie przepadałem za nim i wykorzystałem tą sytuację żeby go zmasakrować! I to dosłownie. Poleżał sobie kilka dni, w szpitalu teraz dochodzi do siebie w domu i myślę, że sobie przemyślał to, że źle chciał zrobić. Gdyby była taka lista z homosiami to bym, sobie go sprawdził, bo od początku jego zachowanie było podejrzane, a że jestem dosyć tolerancyjny, to nie przejmowałem się tym, zbytnio.

~Mama i tata

Bo zabrakloby miejsca dla innych zbokow

~loli

Dlaczego w tym rejestrze nie umieszcza się duchownych? Czy może jest jakiś inny rejestr?

~Libre

Co to k..wa za kara 4 lata ? Takich powinno się osądzać w sądach amerykańskich gdzie dostałby 40 lat a nie 4 !!

~Dobreslowo

Teraz się kur..y boją powinno być podane wszystko łącznie z aktualnym adresem.

~Gfty0

Co to ma być absolutnie nie zgadzam się na jakie kolwiek skreślenie z listy pedofilii jak koleś jest chory to niech się leczy pedofil zostaje pedofilem przez całe życie tylko patrzyc kiedy skrzywdzi kolejne dziecko albo co gorsza będzie miał żonę i dzieci to dopiero tragedia powinien być jeszcze zakaz dla pedofilii posiadania własnych dzieci. Bardzo dobrze ze to ludzie rozpoznają na ulicy niech czuje ze nie jest bezkarny zwyrodnialec jeden ja to bym wszystkim tym zboczencą i fedofila hu.... Po odcinala tak na dobry początek taka mała dobra zmiana

~Gfty0

Co to ma być absolutnie nie zgadzam się na jakie kolwiek skreślenie z listy pedofilii jak koleś jest chory to niech się leczy pedofil zostaje pedofilem przez całe życie tylko patrzyc kiedy skrzywdzi kolejne dziecko albo co gorsza będzie miał żonę i dzieci to dopiero tragedia powinien być jeszcze zakaz dla pedofilii posiadania własnych dzieci. Bardzo dobrze ze to ludzie rozpoznają na ulicy niech czuje ze nie jest bezkarny zwyrodnialec jeden ja to bym wszystkim tym zboczencą i fedofila hu.... Po odcinala tak na dobry początek taka mała dobra zmiana

~Mama i tata

Tfuuuuu!wstretny piegus!

~set

Nie ma opcji zgwałcone czy molestowane dzieci żyją z tym do końca swoich dni. Tym bardziej ze oni maja to w psychice i beda to powtarzać.Musza byc na liście i koniec tylko tak możemy sie przed nimi bronić nim komuś zrobią krzywde

~xyz

Zadajmy sobie podstawowe pytanie:kto powinien być ważniejszy i o czyje bezpieczeństwo powinniśmy dbać!? Pedofila czy bezbronnych dzieci!? Szlak mnie trafia na to wszystko. Tacy zwyrodnialcy mają być chronieni , a nasze dzieci w niebezpieczeństwie? Należy ich pokazywać, już dawno tak powinno być.

~andy

a kij mu w dupe!!!

~paranoja

To przepraszam, kto ma się czuc bezpieczny???Pedofil czy nasze dzieci??Komu państwo powinno to bezpieczenstwo zapewnic/?Czy ufamy, ze pedofil po odbyciu kary nie zrobi tego ponownie?Czy on sam to wie???

~Trolo

Hahaha! pedofil który skrzywdził dziecko i wyrządził mu i jego rodzinie krzywdę do końca życia prosi o sprawiedliwość ?! niech się cieszy, że w ogóle może oddychać, a ta "kara" dla niego to jakieś kuriozum...