Sala Sportowa w
PSP7 coraz bliżej

Image

Reforma oświaty, na mocy której podstawówki liczą się po 8 klas sprawiła, że w Siódemce potrzebna jest większa sala sportowa. Miasto właśnie zajęło się tym tematem.

Ruszył przetarg na opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i projektu wykonawczego budowy Sali Sportowej wraz z zapleczem i pomieszczeniami towarzyszącymi oraz niezbędną infrastrukturą na terenie publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 w Stalowej Woli. Zasadniczy zakres robót obejmuje: aktualizację lub wykonanie mapy zasadniczej do celów projektowych, opracowanie koncepcji architektonicznej kompleksu sportowego, opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie.

Problemy lokalowe ma także wiele innych podstawówek w całej Polsce. Zwłaszcza te większe szkoły, w których uczy się najwięcej dzieciaków musiały przez reformę dostosować się do nowych warunków. O nich myśli się też perspektywicznie w naszym mieście. Samorząd zastanawia się jak udoskonalić placówki, co zmienić, by naszym dzieciom pracowało się jeszcze lepiej. Myślano o tym zanim reforma weszła w życie.

- Przy PSP nr 3, podobnie jak przy PSP nr 7, chcemy rozbudować sale gimnastyczne. Jest to osobny projekt dedykowany dla tych szkół. Chcemy w tym roku uzyskać całą dokumentację tak, aby w przyszłym roku mieć pozwolenie na budowę i startować w konkursach ogłaszanych przez ministerstwo sportu na infrastrukturę szkolną sal gimnastycznych. Są to największe szkoły podstawowe w mieście. W związku ze zmianami w oświacie konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do zajęć wychowania fizycznego tak, aby wszystkie 8 roczników mogło się pomieścić- mówił w kwietniu 2017 roku Lucjusz Nadbereżny.

Projekt dla PSP 7 powstanie w pół roku. Później trzeba będzie znaleźć wykonawcę zadania i przystąpić do prac budowlanych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bery

i super dawno juz powinno sie z tym cos zrobic pamietam wf to bylo jakies 30 lat temu a salka taka sama.popieram

Płw38

Pewex przeczytaj artykuł jeszcze raz. Tylko z uwagą

~Pewex

A PSP3 to co? Dalej wf-y na korytarzach?

~uspot

maszynista i ja.....jestescie debilami.Posranymi hejterami.Najlepiej zyloby sie wam na Bialorusio albo w Korei Polocnej.Kin Ion Un czy jak mu tam przyjmie was z otwartymi rekami.

maszynista

Teraz to od tej gotowki urzednikom przewraca sie w łbach.Dzieci coraz mniej,wiec trzeba bedzie zamykac szkoły,a nie je ocieplac czy budowac.Chory pomysł.

~~ja

Kiedyś chodziłem do tej szkoły. Też były klasy od 1 do 8 i sala gim. zawsze była taka sama. Później nawet zrobili dodatkową salę na niskim parterze. A teraz nagle problem bo będą 2 roczniki więcej i mają sale za małą.