Obchody Święta Niepodległości

Image

9 listopada, przed budynkiem ZSP nr 2, odbyła się uroczysta przysięga uczniów I LO o kierunku edukacja wojskowa oraz ślubowanie klas pierwszych...

Uroczystość zgromadziła społeczność szkolną, rodziców, uczniów, ale też władze powiatowe, przedstawicieli służb mundurowych. Obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku wicestaroście Mariuszowi Sołtysowi. Następnie miało miejsce podniesienia flagi państwowej dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości po czym głos zabrał dyrektor szkoły Tomasz Sekulski.

- Ta podniosła uroczystość pięknie wpisuje się w klimat obchodów jednego z najważniejszych świąt państwowych w naszym kalendarzu. Dzień 11 listopada 1918 roku to przecież dzień ponownych urodzin naszej ojczyzny. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów powróciła na mapę Europy. Marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami w końcu się spełniły. Polska była wolna i niepodległa- mówił Tomasz Sekulski.

Najważniejszym punktem obchodów była przysięga klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o profilu edukacja wojskowa oraz ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie obiecywali być wiernym ideałom, o które walczył Tadeusz Kościuszko, wzorować swe postępowania na przykładach najwybitniejszych synów narodu polskiego, którzy swą nauką i walką rozsławili imię Polski w świecie, kierować się szacunkiem i miłością do każdego człowieka, do potrzebujących wyciągać pomocną dłoń i wcielać w życie hasła solidarności i przyjaźni, strzec wielkiego wspólnego dziedzictwa– Polski, być wiernymi tradycjom naszego narodu, systematycznie pogłębiać wiedzę i umiejętności praktyczne, by stać się uczciwymi ludźmi, sumiennymi pracownikami i dobrymi obywatelami Ojczyzny- Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas uroczystości wyróżniono osoby, które szczególnie zasłużyły się w kultywowaniu tradycji (kościuszkowskich odznaką Godny Patrona). Zostały także wręczone uczniom stopnie awansu.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~doMariusza

Mariusz, niech ci baba skróci spodnie, bo zbyt długie masz nogawki. Albo kup sobie szelki!

~Lans

Prawda jest taka ze z 24 osobowej klasy 4 max dostaną sie do służb mundurowych .
90% bedzie pracować zbierając truskawki , sprzedając w sklepie na kasie lub jabłka w Sandomierz .
Nacisk na marsze , niestety godzin mniej jak w LO a efekty bedą widoczne podczas matury .
Biedna ta młodzież ktora ma byc ozdoba

~11listopada

A wicie, że tow.Tofil już 7 listopada (wtorek) zawiesił chorągiewki na "swoim" bloku nr16 przy obecnych Alejach Jana Pawła II (dla niego to wciąż ul. Skopenki). Chała za to, że są biało-czerwone.

~tak myślę

jugendschutzamt,niegdysiejsza kolebka zła, to na jej prawach i zasadach tworzono oddziały strzeleckie,gdyż w czasach zaborów nie można było w innym celu tworzyć żadnych zbrojnych grup,taka była konieczność.czy w dzisiejszych czasach jest to konieczne?czy nie prościej byłoby podążać w kierunku pokoju na świecie?patrząc na te młode twarze widzę tych którym ktoś kiedyś namącił w głowach za co zapłacili najwyższą cenę,myślę tu o powstańcach warszawskich.a przecież Antoni wiecznie żył i rządził nie będzie.

~Bubel

Pan Starosta był wręcz organizatorem powstania klas wolskowych w zsp nr 2 .
No wyszło prawie 60 dzieci poszkodowanych poza chłopakiem oślepionym .
Pandora otwarte i wydaje won skunksa .
Okręt tonie wiec pomysłodawcy juz nie pokazują sie w pierwszych rzędach

~ho, ho, ho

No to co ja widzę, Januszek już nie defiluje przed frontem szkoły nr 2? Dlaczego, czy to ze wstydu za to co się stało w tej szkole i że z bólem serca musiał zawiesić swojego kumpla? Nasz Sołtys niczym zwierzchnik sił zbrojnych, przeszedł się i poszedł. Ten pośpiech to chyba z racji wymarszu pierwszaków na ognisko 'patriotyczne" już po jutrze. Pocwiczcie I Brygadę. Janusz, klasy wojskowe to był twój konik od ich powstania w tej szkole tj. od marca 2009 roku. Niedobry to znak.