O COP- ie wiedzą wszystko

Image

Za nami I etap Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym. Uczniowie ze wszystkich stalowowolskich szkół wykazali się nie lada wiedzą…

Rok 2017 to szczególny czas jubileuszu 80- lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zorganizowało interaktywny Międzymiastowy Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym.

Konkurs odbył się w Spółdzielczym domu Kultury, w środę 25 października 2017 roku. Zorganizowano go w formie interaktywnego quizspottera – nowoczesnego systemu multimedialnego z użyciem smartfonów i tabletów. Turniej ma charakter dwuetapowy: w finałach miejskich rywalizują uczniowie z czterech miast: Stalowej Woli, Mielca, Starachowic i Pionek, w trzyosobowych grupach reprezentujących szkołę, odpowiadając na pytania prowadzącego na smartfonach i tabletach.

A pytania były bardzo zróżnicowane, jedne łatwiejsze, inne trudniejsze, np. kto był Prezydentem RP w czasach budowy COP, jaką bazę miał stanowić region C zwany sandomierskim lub małopolskim, jakiego rodzaju poligonem doświadczalnym sprawdzającym polskie możliwości inwestycyjne przed startem COP była nadzorowana przez ministra Kwiatkowskiego budowa, jaką funkcję pełnił Eugeniusz Kwiatkowski w latach budowy COP i wiele innych.

- W etapie miejskim reprezentanci każdego z miast: Mielca, Starachowic, Pionek Stalowej Woli wytypują swoich głównych reprezentantów, którzy zmierzą się w trakcie wielkiego finału, który odbędzie się prawdopodobnie 24 listopada 2017 roku w Stalowej Woli. W pierwszym etapie konkursu, miejskim, dominuje tematyka miejska, związana z lokalnym dziedzictwem COP- u. W konkursie ogólnym będą bardziej ogólne pytania dotyczące ludzi, miejsc, wydarzeń, przedsiębiorstw, wielkich sukcesów COP-u na naszym terenie- mówi Magdalena Bąk- Wołoszyn z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Młodzież przygotowywała się do konkursu korzystając z szeregu lektur. Do etapu miejskiego zgłosiło się 12 szkół, czyli wszystkie placówki.

Organizatorem Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~...

PSP 12 (GIM 5)- 1 miejsce

~mik

Kto został zwycięzcą? Autor artykułu zapomniał chyba o tym napisać.