Sala w „budowlance” już po remoncie

Image

Ponad 1 milion złotych kosztowała przebudowa i remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Inwestycję sfinansował Powiat Stalowowolski przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Remont i przebudowa sali gimnastycznej w popularnej „budowlance” to kolejna inwestycja oświatowa, zrealizowana w ostatnim czasie przez Powiat Stalowowolski. Zakres prac był bardzo duży.

– Można właściwie powiedzieć, że stare zostały tylko ściany. Remont był bardzo gruntowny, ale obiekt tego wymagał. W ramach inwestycji wykonano nie tylko remont areny sportowej, ale także pomieszczeń siłowni, zaplecza sportowego, sanitariatów i szatni – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wymieniając szczegółowo, zakres prac objął: wymianę pokrycia dachu sali gimnastycznej, wymianę parkietu, wymianę części drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana obórek blacharskich, przebudowę pomieszczeń zaplecza sali gimnastycznej, wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, wykonanie instalacji elektrycznej (wymiana oświetlenia), kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych do sali, a także schodów zewnętrznych. W ramach zadania sala została dodatkowo wyposażona w nowe urządzenia sportowe, m.in.: bramki do piłki ręcznej, tablice do koszykówki, słupki do siatkówki, piłkochwyty oraz kurtynę pozwalającą przegrodzić salę.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 milion 56 tysięcy złotych, z czego kwota 528 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.

– Dziękujemy Ministrowi Sportu i Turystyki za to wsparcie, ale dziękujemy również posłowi Rafałowi Weberowi, który jak zwykle okazał się bardzo pomocny i wydeptywał nam ścieżki do ministerialnych gabinetów, a jego zaangażowanie pomogło nam to dofinansowanie zdobyć – mówił Janusz Zarzeczny podczas uroczystego otwarcia sali, zorganizowanego w dniu 16 października 2017 roku.

Warto zaznaczyć, że w uroczystości uczestniczył również Jarosław Stawiarski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski. Wyraził nadzieję, że zadowoleni z wyremontowanej sali będą przede wszystkim jej użytkownicy, czyli młodzież ucząca się w ZSP Nr 2. Przekonywał również uczniów uprawiających sport, aby nigdy nie wątpili w sukces.

- Pamiętajcie proszę starą maksymę: w każdej porażce jest zaczyn sukcesu. A w każdym sukcesie jest zaczyn porażki – tymi słowami zwrócił się na koniec minister do młodzieży.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~sokzBuraka

Kieyś mówiło się o beztalenciach. Teraz mamy PiStalencia!

~123456

Nikt tak szkoły nie rozsławił jak Smutek. Nikt.

~lota

Słowa wypowiedziane w ostatnim zdaniu przez przedstawiciela ministerstwa są niczym proroctwo. Proszę je uważnie przeczytać.

~bul,bul

W/g moich sygnałów to szkoła miała polisę ale nie opłaconą. A teraz komunikat, uważajcie co piszecie bo pan starosta to delikatna tkanka i nie pozwala sobie na jazdę bez trzymanki. Ostatnio poskarżył się prokuraturze, że źle o nim się mówi. Policja skrupulatnie sprawdza kto i kiedy coś nagryzmolił a pan prokurator toto nadzoruje. Jedną mam uwagę do pana starosty, skoro się pan zgodził na reprezentowanie społeczności powiatu to równocześnie powinien pan przywdziać skórę bawoła afrykańskiego. Bawół na swym grzbiecie ma 3 cm grubości skórę!

~Miki

Budowlanka ,
Strzelnica bez zezwoleń ,
Szkoła bez polisy
Dyr publicznie kłamie podczas wywiadu Ekspres Reporterów TVP 2
Starosta bez poczucie krzywdy ucznia chowa sie za adwokatami
Uczeń bez pomocy ze strony szkoły , organu prowadzącego starosty Janusz Zarzeczny
Bez opieki psychologa
Uczeń w szkole który jest ofiara szkalowany przez nauczycieli i podsycanych kłamstwami uczniów taki to jest etos Kościuszkowskiej

~Zakała

Radio Rzeszow ,starosta odmawia prawa do leczenia uczniowi którym statoil wzrok w szkole
Nie głosuje na PiS tak traktują dzieci

~WyborcaPO

Kiedy zarzeczny odpowie za strzelnice. Kiedy prokurator zrobi coś w tej kwestii. Zarzeczny Ty kameleonie partyjny. Karierowicz. W PO nie nwpchałeś się to w PiS już kieszenie pełne ? Dom dokonczony?

~Radio

Jak to jest mozliwe ze szkoła nie posiada polisy z której mógłby leczyć sie uczeń bez oka ?.
Same zaniedbania
Do tego czytałam ze od wypadku nie był ubiega ani razu psycholog a starosta zasłania sie brakiem wyroku i odmawia finansowania leczenia
Artykuł Polskie Radio Rzeszow

~Bijatyka

Dobrze ze ta nielegalna strzelnica rozwalona !
Najbardziej lubie filmy na Facebook pełnomocnik chłopca Dr Adw Iwona Zielinko .
Na siłe promuje sie zsp nr 2 ale jak widać po ostatniej bójce dziewczyn nadal miernota

~do Lidia

prostactwo i jeszcze raz prostactwo

~Juhas

Wolimy film "CZEŚĆ TERESKA"

~Juhas

Kto lubi film SAMOWOLKA?

~smutne sprawy

to na cześć tej imprezy laski lały się po pyskach przed szkołą ? czy był jakiś inny szczytny cel? ;)

a może dlatego że zobaczyły przewodniczącego Stanisława S. i była bitka o względy umiech

~Smutny dzień

A jak się toczą "Smutne sprawy"? Czy dyrekcja ma się już dobrze bo zamarło coś w temacie, nic nie słychać, a kontrole z kuratorium miały być z naciskiem na strzelnice...

~milion

@ hero

Nie wiem Marcin czy umi, ale ty przeginasz pałkę...

~gogogogo

A załatwili przed remontem, wszelkie formalności, czy znowu odwalili samowolę budowlaną???

~hero

Stachu S. jak piszemy nazwę tego czym przecinałeś wstążkę?

umisz?