Jedynka mistrzem resuscytacji

Image

Rekord, który poprawiali dziś uczniowie PSP1 nie ma nic wspólnego z zabawą. To nie jest bezcelowe śrubowanie wyniku. To walka o ludzkie życie, którą być może kiedyś trzeba będzie stoczyć…

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji, co roku, w połowie października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.

W tym roku próba bicia rekordu odbyła się 16.10.2017 w godz. 12:00 - 12:30. Tradycyjnie już, bo po raz czwarty PSP nr 1 w Stalowej Woli wzięła udział w tym wydarzeniu. W poniedziałek, w sali gimnastycznej przez pół godziny, wspólnie prowadzono resuscytację krążeniowo- oddechową. Do tego celu wykorzystano fantomy i… umiejętności uczniów. Cieszy fakt, że dzieciaki z podstawówki nie bawią się tylko w śrubowanie rekordów, które tak naprawdę niczemu i nikomu nie służą. Umiejętności, które zdobywają są niezwykle cenne i jak wiadomo, są wykorzystywane później z sukcesem w życiu codziennym. Taka akcja to zwrócenie uwagi na to, co naprawdę ważne. W telewizji, prasie, radiu, Internecie niezwykle często mówi się o małych bohaterach, którzy ratują życie ludzkie na ulicach, w domach, instytucjach wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte w szkole. I to właśnie ci mali bohaterowie najczęściej, gdy przychodzi potrzeba, podejmują skuteczne działania mające na celu ratowanie życia ludzkiego, nierzadko przy biernej obserwacji miejsca zdarzenia przez dorosłych. Stalowowolska Jedynka przekazuje swoim uczniom tę cenną umiejętność, przygotowując ich na sytuacje życiowe, które mogą zastać każdego dnia na ulicy. I to jest właśnie ta najwartościowsza, praktyczna wiedza życia.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =