Politechniczni kontra ponadgimnazjaliści

Image

Na stadionie piłkarskim przy ulicy Hutniczej studenci Wydziału Mechaniczno– Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej rozegrali mecze z uczniami stalowowolskich szkół…

W piątek 26 maja 2017 roku, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

W turnieju wzięły udział drużyny 6- osobowe (plus 2 rezerwowych), a tym razem zawodnikami byli: studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu stalowowolskiego.

Na szczęście, po ostatnich deszczach pogoda sprzyjała zawodnikom. Mecz rozegrano w przyjaznej atmosferze. Taka wspólna integracja środowisk naukowych i szkolnych jest jak widać strzałem w dziesiątkę, bo przyszli maturzyści mają okazję spotkać nieco starszych kolegów, porozmawiać z nimi na tematy studenckie, dowiedzieć się czegoś o kierunkach studiów, ale i na własne oczy przekonać się, że studia to nie tylko nauka, wykłady, ćwiczenia, praktyki, egzaminy, ale również sport i zabawa, wspólne przebywanie i wesołe życie stalowowolskiego żaka…

Warto podkreślić, że każdy student Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł Stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1.

Więcej na temat oferty edukacyjnej studiów wyższych w Stalowej Woli można znaleźć tutaj: http://studiujwstalowej.pl/

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =