Finał „Młodego Matematyka” 2017

Image

Politechnika Rzeszowska była dziś gospodarzem finału powiatowego konkursu „Młody Matematyk”…

Od 15 lat organizatorem jest Gimnazjum nr 6, które wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 4. Po raz trzeci finał odbywa się w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Na uroczystości 16 maja 2017 roku stawili się: starosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Halina Wołos, Dziekan Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, Prodziekan Wydziału Mechaniczno – Technologicznego ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej – oddziału w Stalowej Woli dr Andrzej Chmielowiec, Prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli Stanisław Kłapeć, nauczyciele, którzy przygotowali swych wychowanków do matematycznych zmagań i oczywiście laureaci tegorocznego konkursu.

Konkursy matematyczne odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki, propagowaniu wśród uczniów zainteresowania tą dziedziną wiedzy, odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień. Trzeba przyznać, że popularność konkursu jest ogromna o czym świadczy liczba jego uczestników (w międzyszkolnym etapie wzięło udział 100 uczniów z 16 gimnazjów powiatu stalowowolskiego, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 39 gimnazjalistów).

Nagrody w konkursie ufundował Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli.

Laureatem XV Powiatowego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk” dla uczniów klas pierwszych i drugich został Hubert Krawiec, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Turbi uzyskując 9 punktów na 14 możliwych do zdobycia. Jedenastu uczniów uzyskało tytuł finalisty.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona