Młodzi potrafią zapobiec pożarom

Image

26 uczestników wystartowało w piątek w trzech kategoriach wiekowych w konkursie zorganizowanym przez PPSP w Stalowej Woli. Wkrótce eliminacje wojewódzkie.

28 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2017.

W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Startowali oni w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się 3 osoby, po jednej z każdej grupy: Kamila Ziara, Marcin Zięba i Jacek Skrzeszewski.

- W eliminacjach powiatowych udział wzięło 26 osób: 2 osoby ze szkół ponadgimnazjalnych, po 12 osób ze szkoły podstawowej i z gimnazjów- mówi kpt. Krystian Bąk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Zakres pytań była bardzo szeroki, od prewencji, przez etykę działań gaśniczych, działania ratownicze, sprzęt pożarniczy i inne. Najwięcej trudności przyniosły jednak pytania dotyczące prewencji. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż ten dział składa się z wielu przepisów i rozporządzeń.

Poziom wiedzy dzieci i młodzieży w powiecie stalowowolskim na tematy pożarnicze jest wysoki. Dowodem na to jest udział naszych reprezentantów w zawodach na szczeblu krajowym. W ubiegłym roku wywalczona została piąta lokata w kraju, a dwa lata temu trzecia.

Kolejny etap zawodów- eliminacje wojewódzkie- już 19 maja w Krośnie.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =