Nowe kierunki w najlepszym Technikum!

Image

Miejsce w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla ZSP nr 1 niewątpliwie powodem do dumy, gdyż świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez kadrę oraz ambitnych uczniów.

Przyznana Złota Tarcza jest gwarantem, że jest to najlepsze technikum w rejonie, trzecie na Podkarpaciu, a pięćdziesiąte w Polsce na badanych 2000 szkół.

W tym roku ZSP nr 1 powiększa ofertę edukacyjną o nowe kierunki. Obok cieszących się popularnością technika mechatronika oraz technika pojazdów samochodowych znajdą się dwa przyszłościowe kierunki: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

Zawód technik automatyk sterowania ruchem kolejowym jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu na szlakach i stacjach kolejowych. To dziedzina pracy kolei odpowiedzialna za bezpieczeństwo podróżnych i przewożonych towarów. Trwająca aktualnie modernizacja linii kolejowych w Polsce jest ściśle związana z wprowadzaniem nowoczesnych systemów sterowania ruchem kolejowym, do obsługi których niezbędny jest personel mający odpowiednie kwalifikacje, dlatego Patronat nad klasą sprawują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które jednocześnie deklarują przyznanie stypendiów od drugiego roku nauki w zależności od roku nauki w technikum w wysokości 250-450 złotych/miesięcznie uczniom uzyskującym ogólną średnią ocen na poziomie minimum 3,8, a z przedmiotów zawodowych od średniej ocen na poziomie minimum 3,5. Dodatkowo po ukończeniu każdego roku szkolnego stypendystom przyznawany będzie BONUS w wysokości 500 zł od średniej ocen z przedmiotów zawodowych na poziomie minimum 4,0. Dla stypendystów istnieje regulaminowo zatwierdzona gwarancja pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jednak możliwości zatrudnienia po ukończeniu takiego kierunku są bardzo szerokie, np. w firmach produkcyjnych wykorzystujących automatykę i sterowanie produkcją, firmach produkujących sprzęt elektroniczny, zakładach produkujących maszyny i urządzenia elektryczne itp. To jest jedyna klasa technikum w zawodzie technik automatyk sterowania ruchem kolejowym na terenie podległym Zakładowi Linii Kolejowych w Lublinie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamieszkiwanym przez około 2 mln osób od Dęblina, Puław przez Parczew, Lubartów, Lublin aż za Chełm czy od Nowej Dęby przez Tarnobrzeg, Stalową Wolę, Biłgoraj aż za Zamość, dlatego zapraszamy chętnych do nauki w tej klasie również z daleka, gdyż szkoła posiada możliwość taniego zakwaterowania swoich uczniów w Bursie Międzyszkolnej w Stalowej Woli. Odbędziesz praktyki zawodowe w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Po tym kierunku uzyskasz wiedzę, która ułatwi ewentualne studiowanie na kierunkach związanych z automatyką.

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to propozycja dla osób, które chciałyby zgłębiać tajniki elektroniki i informatyki. Szybki Internet, telewizja kablowa, szerokopasmowa komunikacja - czy bez tych zdobyczy technologicznych można jeszcze współcześnie funkcjonować? Odpowiedź jest oczywista - nie! Specjaliści są poszukiwani na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Ministerstwa Cyfryzacji i odpowiadając na zapotrzebowanie pracodawców, szkoła rozpoczęła już współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami branży. Zawód technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej daje szansę na atrakcyjną pracę związaną z nowymi technologiami już po ukończeniu szkoły. Dzięki zdobytej wiedzy można m.in. założyć własną działalność gospodarczą i wykonywać samodzielne systemy telewizyjne lub pracować jako technik instalacji telewizyjnej w obiektach lub kontynuować naukę na studiach związanych z technologią IT. Patronat nad klasą objęły Cyfrowe Sieci Multimedialne sp.z o.o. oraz Telewizja Miejska Stella, które umożliwią również odbycie praktyki zawodowej.

ZSP nr 1 poszerza również ofertę liceum o klasę artystyczno-medialną oraz klasę „Promotor zdrowia i urody”. Klasa artystyczno-medialna to propozycja dla typowych humanistów, gdyż przedmiotami rozszerzonymi są tu język polski, język angielski i geografia. Uczniowie tej klasy będą uczestniczyć w warsztatach i projektach teatralnych w Miejskim Domu Kultury, w zajęciach filmowych w ramach Filmoteki Szkolonej, w warsztatach dziennikarskich w Telewizji Miejskiej Stella oraz w zajęciach fotograficznych. Edukacja medialna kształtuje umiejętności świadomego, krytycznego oraz selektywnego korzystania ze środków masowego przekazu, tworzenia i nadawania komunikatów medialnych. Nauka w klasie medialno-artystycznej to rozwijanie zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności w przyjaznej atmosferze! Na uczniów czekają: spotkania z ludźmi mediów, noce filmowe, zajęcia z autoprezentacji, udział w debatach i wycieczkach.

Klasa „Promotor zdrowia i urody” to opcja dla tych, którzy chcą kontynuować naukę po gimnazjum w liceum ogólnokształcącym i jednocześnie poszerzać swoje zainteresowania związane z fitnessem, dietetyką czy zdrowiem. Rozszerzenia z biologii i chemii otwierają drzwi na wiele kierunków studiów, a rozszerzony język angielski daje większe możliwości związane z nauką i pracą. Uczniowie tej klasy poznają zagadnienia z zakresu fizjologii, anatomii człowieka i chorób dietozależnych ale również tajniki dietetyki i współczesne kanony piękna. Współpraca ze stalowowolskim klubem fitness Fabryka Zdrowia umożliwi uczniom udział w zajęciach takich jak m.in. pilates, aquaaerobic czy tabata, a chętni będą mogli zdobyć uprawnienia trenera personalnego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli to najstarsza szkoła w mieście, z ogromnymi tradycjami. Jednocześnie jest to szkoła nowoczesna, prężnie rozwijająca swoja ofertę zgodnie z potrzebami rynku. Atmosfera w szkole sprzyja nauce, ale też przyjaźni oraz rozwojowi osobistemu co doceniają uczniowie dojeżdżający nawet z innych województw, gdyż szkoła posiada możliwość zakwaterowania swoich uczniów w Bursie Międzyszkolnej w Stalowej Woli.

Lepiej będzie można poznać szkołę podczas Dnia Otwartego 28 kwietnia 2017r.

Artykuł sponsorowany

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona