Egzamin gimnazjalny 2017

Image

538 uczniów z terenu miasta przystąpiło dziś do egzaminu gimnazjalnego: 404 gimnazjalistów w szkołach podległych miastu, 16 z Gimnazjum Społecznego i 118 z Gimnazjum Katolickiego.

W całym kraju egzamin gimnazjalny zostanie przeprowadzony w dniach od 19 do 21 kwietnia. Jak podaje Centrala Komisja Egzaminacyjna w 2017 r. do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych ponad 349 tys. uczniów z prawie 7 tys. szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2 tys. 40 arkuszy.

W pierwszej kolejności uczniowie "zmierzą się" z częścią humanistyczną. W środę o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11.00 trzeba będzie zasiąść do egzaminu z języka polskiego.

W czwartek przed gimnazjalistami część matematyczno- przyrodnicza. Najpierw uczniowie będą się głowić nad pytaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, a następnie czeka ich egzamin z matematyki.

W piątek- ostatni dzień egzaminów, gimnazjaliści podejdą do sprawdzianu wiedzy z języka obcego. 85.5% zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. 81% zdających ma podejść również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Drugim, najczęściej wybieranym językiem w tym roku jest język niemiecki.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia poznają je uczniowie. Stosowne zaświadczenia, wraz ze świadectwami szkolnymi absolwenci gimnazjów otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego 23 czerwca br.

Już wkrótce egzamin gimnazjalny zostanie zastąpiony przez egzamin ósmoklasisty. Do pierwszego takiego egzaminu uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej podejdą w roku szkolnym 2018/2019. Młodzież będzie wówczas zdawać egzamin z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz jednego z przedmiotów do wyboru: biologii lub chemii, lub fizyki, lub geografii, lub historii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~maniek

do aut: masz racje,tak" ma być", bo dyrek tak ustawił. Pcha to szkołę do mediów, szkoda że nie daje z siebie innego, prawidłowego zaangażowania; siebie w życie szkoły.
do hero: KO jest w Rzeszowie, a OKE, ktoremu podlegamy, w Krakowie. Daleko troche więc nie przyjadą ;)

~hero

ta laska z 1 ławki ewident nie ściąga. egzamin do powtórki. gdzie jest kuratorium ??

~aut

Maniek - ty sie tak nie dziw! Tak ma być - to oczywista oczywistość!!

~Licht

Ale po co ten egzamin, jak potem i tak nie ma pracy ?
Ja bym powiedział im wprost: "Słuchajcie. Edukacja i Urząd Pracy to ściema. Prawda jest taka, że jesteście tanią siłą roboczą przeznaczoną na eksport."

~probi

kto jak zda to nie ma znaczenia bo do kazdej szkoły sredniej przyjmuja bez problemu a rekrutacje to sciema

~jasio

ciekawe czy zdam do przedszkola chociaż chciałbym od razu zdac egzamin lekarski żeby legalnie bawic się w doktora

~Ona.....

Powodzenia i wytrwałości

~maniek

o, to w gim2. dziwne ze nie w innej szkole. a moze nie dziwne