Odnowią sale do ćwiczeń

Image

Sala gimnastyczna w PSP nr 3 przejdzie modernizację. Będą z niej korzystać uczniowie ośmiu klas szkoły podstawowej. W planach jest też zadbanie o salę gimnastyczną dla PSP nr 7.

Przed pierwszym dzwonkiem po wakacjach w PSP nr 3 ma zostać wyremontowana sala gimnastyczna. Zakres prac obejmie wymianę posadzki sportowej wraz z konstrukcją, demontażem i ponownym montażem urządzeń sportowych i drabinek, malowanie ścian i sufitu sali gimnastycznej, wymianę stolarki okiennej, prace towarzyszące i w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej i instalacji elektrycznej. Obecnie miasto jest na etapie wyłonienia wykonawcy na to zadanie.

W PSP nr 3 obecnie brakuje profesjonalnego zaplecza sportowego. Ma się to wkrótce zmienić. W planach jest dobudowanie nowej sali gimnastycznej z zapleczem szatniowym.

- Przy PSP nr 3, podobnie jak przy PSP nr 7, chcemy rozbudować sale gimnastyczne. Jest to osobny projekt dedykowany dla tych szkół. Chcemy w tym roku uzyskać całą dokumentację tak, aby w przyszłym roku mieć pozwolenie na budowę i startować w konkursach ogłaszanych przez ministerstwo sportu na infrastrukturę szkolną sal gimnastycznych. Są to największe szkoły podstawowe w mieście. W związku ze zmianami w oświacie konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do zajęć wychowania fizycznego tak, aby wszystkie 8 roczników mogli się pomieścić- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W Przypadku PSP nr 7 trzeba się będzie zastanowić, czy wystarczy tylko modernizacja istniejącej sali gimnastycznej. Wobec zmian w oświacie może się okazać, że zachodzi konieczność budowy nowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bella

Tez jestem za odnowieniem dyrektor tylko której bo jest ich trzy

~bella

Tez jestem za odnowieniem dyrektor tylko której bo jest ich trzy

~Agnieszka

Niech odnowią dyrekcję, już najwyższy czas! Czy w tym mieście dyrektorami szkół muszą być wyłącznie nauczycielki nauczania początkowego i wf-iści?

~Puolalainen

Ta salka w trójce to nieporozumienie. Powinno się postawić większą a starą zachować do innych zajęć.

~jasio

a kto tam będzie cwiczony nauczycielki czy dyrekcja