Tomasz Sekulski pokieruje ZSP Nr 2

Image

Tomasz Sekulski – dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, od 12 kwietnia pełni obowiązki dyrektora tej placówki. Dotychczasowy dyrektor – Włodzimierz Smutek, został zawieszony przez starostę.

- W dniu 11 kwietnia otrzymałem z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu informację o zarzutach przedstawionych panu Włodzimierzowi Smutkowi. W tej sytuacji nie miałem innego wyjścia, jak tylko zawiesić go w obowiązkach dyrektora szkoły – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. I dodaje, że bardzo zależy mu na dogłębnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności związanych z wypadkiem, w którym został poszkodowany jeden z uczniów.

– Współczuję mu, to nie powinno było się wydarzyć. Liczę jednak, że cała sprawa zostanie wyjaśniona – mówi starosta.

W dniu 12 kwietnia, Włodzimierz Smutek został zawieszony w obowiązkach dyrektora szkoły na okres 6 miesięcy. Tego samego dnia, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył to stanowisko – na okres do 31 sierpnia 2017 roku, dotychczasowemu wicedyrektorowi – Tomaszowi Sekulskiemu.

– Liczę się z tym, że przejmuje kierownictwo w trudnych okolicznościach, ale wierzę, że podoła zadaniu. To ciężki czas dla tej szkoły. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, wiem że doszło w niej do wypadku, który nie miał prawa mieć miejsca. Ale apeluję do wszystkich, którzy próbują dzisiaj przekreślać niezliczone sukcesy tej szkoły – jej uczniów oraz nauczycieli, aby tego nie robili. To bardzo dobra szkoła, z wieloma osiągnięciami na wielu polach: wychowawczym, sportowym, a także nauki zawodów. Nie zapominajmy o tym. Oczywiście, to co jest złe – trzeba naprawić i zmienić, ale nie mogę się zgodzić na przekreślenie ogromnego dorobku całego środowiska szkolnego ZSP Nr 2 – mówi starosta Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kpp

dlaczego nie każdy może popatrzeć ludziom prosto w oczy

~luca

w końcu dali szanse młodemu

~nauczyciel 3

Smutek musi wrócić !

~nauczyciel 2

Oddajcie nam Dyrektora Smutka !!!

~nauczyciel2

Jestem RAZEM z Dyrektorem.

~nauczyciel 1

Jestem RAZEM z Dyrektorem.

~razem

Panie Dyrektorze, ta nagonka kiedyś się skończy! Winni odpokutują. Jesteśmy z Panem!

stalwola

kto był starostą kiedy powstawała strzelnica ? konkurencja napisała:
"Obecny starosta Janusz Zarzeczny przypomnijmy, że w latach 2007-2010 był wicestarostą a w latach 2006-2010 przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Czy wątek strzelnicy przewija się w protokole nr 138/09 z posiedzenia Zarządu Powiatu Stalowowolskiego z dnia 28 kwietnia 2009 roku. Otóż tam w punkcie zarząd powziął uchwałę nr 138/689/09 w sprawie wyrażenia zgody na wykonanie robót remontowych w obiektach ZSP nr 2 w Stalowej Woli, podjęta jednogłośnie.

Tego dnia naczelnik Wydziału Mienia i Inwestycji poinformowała, że dyrektor ZSP nr 2 zwrócił się z wnioskiem o wyrażenie zgody na wykonanie remontów w obiektach szkoły. Dyrektor planował wykonać remonty jak: malowanie, remont posadzek i okładzin ściennych w pomieszczeniach dydaktycznych, w ciągach komunikacyjnych i pomieszczeniach gospodarczych. Planował także wymianę stolarki okiennej, rozbudowę sieci teleinformatycznej, remont pokrycia dachu, instalacji sanitarnych i elektrycznych, adaptacje pomieszczeń w budynku szkoły na cele edukacyjne, wykonanie chodników, remont ogrodzenia i urządzeń sportowych. Roboty miały zostać wykonane w ramach budżetu własnego szkoły. Kwestia ta będzie sprawdzana w załączonym do uchwały i protokołu wniosku od dyrektora szkoły ZS nr 2."

~Typ

Trzeba powiadomic prezesa Jarka to moze zrobi porządek z naszymi wladzami. W 2018 glosujcie z głową

~Typ

Starosta do bani. Prezyden traci ja juz na niego nie zaglosuje jak wiekszosc innych ludzi. Ogrody nie pomogą. Uklady ukladziki. Jak wybrane portale. Nie fajnie.

~Typ

Starosta do bani. Prezyden traci ja juz na niego nie zaglosuje jak wiekszosc innych ludzi. Ogrody nie pomogą. Uklady ukladziki. Jak wybrane portale. Nie fajnie.

~Gustlik

Radny Hausner to agencik wszystkich, łazi po wszystkich a potem opowiada to co usłyszał umiech

~klemens

czy w czasie powstawania strzelnicy starostą nie był ten z peło tzw. chudy??? to jrgo tez trzeba po sądach włuczyć

~nowy

Panie dyrektorze gra jeszcze nie skończona to dopiero początek,pan starosta to może sobie zawieszać ale obrazki w gabinecie,ma pan ogrom ludzi za sobą proszę sobie nie dać wmówić,że jest Pan jakimś kryminalistą to nie Pan strzelał.Szanowni rodzice Rafaella: Ameryka kiedyś się skończy...

stalwola

DO KTOŚ: Kukiz to PiS - Radny Hausner to PiS - Kukiz na Hausnera bym uważał - to taki agencik PiSu

~klika

Kilka uwag natury ogólnej. Po pierwsze czy w czasie tworzenia słynnej na całą Polskę strzelnicy wicestarostą nie był pan Zarzeczny, któremu z racji profesji podlegała oświata? Ile powiat wydał kasy na ową strzelnicę i jak to rzemiosło zostało rozliczone? Skoro nie było nawet zgłoszenia do starostwa(do pana Pedlowskiego)to na jakiej podstawie wydatkowano kasę z budżetu? Kto dokonywał zakupu sprzętu strzelającego? Dlaczego ową samowolą nie interesował się Inspektor Nadzoru Budowlanego? A teraz, może były jakieś protokoły 'odbioru" tej strzelnicy tylko teraz może to być bardzo niewygodne? Czy wszystkie prace budowlane tak samo są nadzorowane przez urząd państwowy?

~ktoś

do siwy: W Stalowej Woli jest KOD, jest PO jest SLD, jest Nowoczesna , jest PSL i Kukiz 15. Te wszystkie podmioty podjęły już współpracę w sprawie startu w wyborach samorządowych w Stalowej Woli w roku 2018. Precz z ukladem pisowskim!

stalwola

UKŁAD TOWARZYSKI ........... ???

~siwy

aż żałuje że w Stalowej nie ma KOD-u ani PO

~hihi

żona p. Sekulskiego to radna PIS - wiceprzewodnicząca rady miasta

~hahaha!

do Hahahauhehe
Pani radna prywatnie jest żoną pana dyrektora p.o. A że jest z PiS, tak jak pani radna, która wygrała konkurs pod basenem, to jeszcze nic straconego.
Karuzela stanowisk się kręci.

~dojna zmiana+

Szkoda że nie Łukasz Sekulski.

~Poszkodowany

Oddajcie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie !!!

~mark

do nauczyciel
Czyżby miało być na zasadzie "ORMO czuwa ..."

~nauczyciel

do Uczeń
Rafał przeżył taką traumę, że dobrze, że ma ochotę wyjść na dyskotekę, bo przynajmniej jest szansa, że się odstresuje i szybciej dojdzie do siebie.
A o poziomie wychowawczym szkoły to szkoda nawet mówić, kto to widział, żeby koledzy pisali o swoim poszkodowanym koledze takie głupoty. Gdzie są nauczyciele? I jeszcze zamieszczają takie wypociny w internecie.
Dyrekcja, wydział edukacji ze starostwa powinni natychmiast nakazać to usunąć!

~ Znak

Dyrektorem budowlanki został na ten czas zastępca bo on najlepiej zna tę szkołę, a to nie takie proste prowadzić taką szkołę i czy byłby to kto inny to też by była taka decyzja tak mi się wydaje bo musi być płynność szkoły. T am są uczniowie nauczyciele więc nie ma co przesadzać z obsadzaniem stanowisk na stałe. z tego co pamiętam pisano ,że nie było chętnych na stanowisko dyrektora do budowlanki.

~Telefon

Uczeń - ale Ty jesteś głupi ,myślisz ze bedzie całe życie zaszczuty siedział . Wasze oświadczenia sa żałosne i My sie z tego śmiejemy . Wasz Dyr Włodziu S ośmieszył sie przed cała Polska .
Telefon do przyjaciela Mjr K Sz był pokazałem obłudy i kłamstwa .
Ze tez Rafal wybrał taka szkole gdzie sraja na bezpieczeństwo .

~mark

SAMI SWOI

~Uczeń

Ja nie rozumiem dlaczego jest taki szum że żona jest radną.. Pan dyrektor Sekulski był od dobrych kilku lat vicedyrektorem zsp2 i bardzo dobrze dawał sobie rade. Dlaczego tak plujecie jadem. Chłopak szkoda oka, ale dla czego jak ma jedno uszkodzone to narusza drugie będąc na dyskotekach i pijąc alkohol. Powinien uważać bo światła stroboskopowe nie są zdrowe dla oczu!

~Hahahauhehe

Haha. Coś ci się pomieszało. Ta pani nie jest jego żoną. Inne nazwisko... G...no wiesz.