Tomasz Sekulski pokieruje ZSP Nr 2

Image

Tomasz Sekulski – dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, od 12 kwietnia pełni obowiązki dyrektora tej placówki. Dotychczasowy dyrektor – Włodzimierz Smutek, został zawieszony przez starostę.

- W dniu 11 kwietnia otrzymałem z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu informację o zarzutach przedstawionych panu Włodzimierzowi Smutkowi. W tej sytuacji nie miałem innego wyjścia, jak tylko zawiesić go w obowiązkach dyrektora szkoły – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. I dodaje, że bardzo zależy mu na dogłębnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności związanych z wypadkiem, w którym został poszkodowany jeden z uczniów.

– Współczuję mu, to nie powinno było się wydarzyć. Liczę jednak, że cała sprawa zostanie wyjaśniona – mówi starosta.

W dniu 12 kwietnia, Włodzimierz Smutek został zawieszony w obowiązkach dyrektora szkoły na okres 6 miesięcy. Tego samego dnia, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył to stanowisko – na okres do 31 sierpnia 2017 roku, dotychczasowemu wicedyrektorowi – Tomaszowi Sekulskiemu.

– Liczę się z tym, że przejmuje kierownictwo w trudnych okolicznościach, ale wierzę, że podoła zadaniu. To ciężki czas dla tej szkoły. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, wiem że doszło w niej do wypadku, który nie miał prawa mieć miejsca. Ale apeluję do wszystkich, którzy próbują dzisiaj przekreślać niezliczone sukcesy tej szkoły – jej uczniów oraz nauczycieli, aby tego nie robili. To bardzo dobra szkoła, z wieloma osiągnięciami na wielu polach: wychowawczym, sportowym, a także nauki zawodów. Nie zapominajmy o tym. Oczywiście, to co jest złe – trzeba naprawić i zmienić, ale nie mogę się zgodzić na przekreślenie ogromnego dorobku całego środowiska szkolnego ZSP Nr 2 – mówi starosta Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Matka

Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .

~Matka

Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .

~warto mysleć

Czy w tym czasie gdy powstała strzelnica wicestarostą nie był Zażeczny,
może akt oskarżenia powinien dotyczyć wszystkich wicedyrektorów od chwili powstania strzelnicy?

~szok

Ta matka straciła w moich oczach wszystko życząc tego samego ich dzieciom, bo jakby nie patrzeć nikt nie chciał tego wypadku i nasyłając media nie liczyła się z traumą pozostałych uczniów, około 900, chyba nie można było spodziewać się takiego obrotu sprawy.

~Duśka

Obejrzałam Interwencję w Polsacie. Rafał trzymaj się!

~mix

Pan Pędlowski Marian dla polsatu mówi, że do takiej szkoły swojego dziecka by nie posłał... ale przez siedem lat patrzył na istnienie samowoli budowlanej. Jedną swoją decyzją mógł zamknąć tą strzelnicę! Dlaczego tego nie zrobił? Starosta i dyrektor "laureatami DAR-u SERCA", PRAWDA CZY ŻART?

~ja2

Matka mówi: cyt."życzę im takiego dla ich dzieci". Niesamowite.

~ja2

Własnie oglądam Interwencję na Polsacie. Stalowa Wola popularna. Czy to naprawdę jest Zero-Jedynkowe?

~Matka 2

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Fakt

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Urzędnik

Czy strzelnica przy ZSP 2 nie powstała za poprzedniej kadencji? Jeśli tak, to dlaczego obrzuca się przysłowiowym błotem obecnego starostę? Przypomnijmy, za poprzedniej kadencji funkcję starosty sprawował wtedy ROBERT FILA, przewodniczącym Rady Powiatu był MAREK KOPERA, a naczelnikiem Wydziału Oświaty BOŻENA KARLIK.

~fuksi

Czy przypadkiem podczas golenia się nie zacina pan twarzy?

~osobno

'razem" nie pisz bzdetów bo zawieszony był zbyt mocno lansowany a ostatnim akordem było powierzenie mu bez konkursu(kolega Zarzecznego!!!) stanowiska na kolejne 4- ry lata pomimo że mógł przejść na emeryturę! Nie mam nic przeciwko temu abyście byli razem w Załężu czy innym miejscu! Tak też będzie. Dobrą radą przy Wielkim Piątku dla ciebie będzie solidny r-k sumienia i mocne postanowienie poprawy!

~Belfer

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Belfer

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Belfer

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Belfer

Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...

~Fakt

Ex Dyr WS ani Pan starosta J nie pomogli dziecku po wypadku a szkoła jeszcze wmawiała wszystkim ze winę ponosi chłopiec . 10 miesięcy leczenia musieli sporo kosztować ... czytałam o profesorach którzy go operowali elita tez sie cenią .
Żałosna nagonka prowadzona przez uczniów Mjr Sz ...

~rodzic

Tabuny urzędników, a nie nie ma komu sprawdzić, tak żeby dzieci uczyły się w bezpiecznych warunkach.
Rentę dla chłopca powinni płacić ci, co nie dopilnowali, a nie starostwo, czyli my podatnicy.
Dopóki nie będzie należytej odpowiedzialności nałożonej na urzędników to my wszyscy będziemy poszkodowani.
A starostwa to już dawno powinny być zlikwidowane!!!
Przy wyborze starosty ktoś mówił, że on takie doskonałe konsyliacyjne umiejętności posiada, a tu okazuje się, że nie potrafił zaopiekować się poszkodowanym uczniem i jego rodziną, tylko musieli zrobić temat na cała Polskę.

~animru

Nawet gdy będą "zawiasy" dla odpowiedzialnych za karygodne zaniedbania to po waszej karierze. A propos pana przewodniczącego, to organ prowadzący i zarazem wykonawczy jest odpowiedzialny za realizację uchwały. Mógł odmówić wykonania albo dołożyć staranności w fachowym wykonaniu przedmiotu uchwały. W budżecie powiatu może pojawić się nowa pozycja wydatków stałych "renta inwalidzka". Tak to widzę i nie będzie zmiłuj się. Panie starosto, czy dalej pan uważa się za najlepszego starostę na podkarpaciu? Ja bym zaryzykowala, że w Polsce, przecież nie ma drugiej takiej strzelnicy. Chyba, że o wszystkich nie wiemy!

~Ricardo

A przewodniczący Rady Powiatu (wtedy o ile mnie pamięć nie myli Marco Kopera), który skierował pod obrady wniosek o utworzenie strzelnicy w ZSP 2 nie powinien ponieść odpowiedzialność?

~muza

Ktos wcześniej napisał, że została otwarta puszka pandory... to prawda. Dwa zarzuty dla dwóch panów to dopiero początek dochodzenia do prawdy i ... odpowiedzialności! Kolejni zaproszeń do Tarnobrzega powinni się spodziewać, p.p. naczelnik mienia, edukacji, skarbnik no i oczywista oczywistość gospodarz powiatu. Nie bez winy jest pan INB, który musiał tą samowolę widzieć lecz nie reagował bo chyba było mu to obojętne. Najmniej odpowiedzialnym w tym towarzystwie wg mojej oceny jest pan mjr Sz. On dostał strzelnicę, którą ktoś wykonał a ktoś inny zapłacił, był tylko nauczycielem przedmiotu. F-ry za roboty budowlane musiały przechodzić przez ręce pań naczelniczek a także p. skarbnik. Potem zatwierdzał to starosta. Skoro wydatkowano kasę z budżetu na "samowolę" budowlaną to czy nie będzie mowy o naruszeniu dyscypliny finansowej za korą może odpowiadać kierownictwo starostwa. Wszystko przed nami łącznie ze Świętami Wielkanocnymi. Może wreszcie układ zostanie rozczłonkowany?

~Anka

Ukrywający się pod nickiem Matka2 oburzony nauczycielu z budowlanki lub innej szkoły, nie parafrazuj czyichś słów, wykaż się odrobiną inteligencji i napisz coś od siebie.

~look

Ludzie nie zganiajcie wychowania własnych dzieci na szkołę....opamiętajcie się......ja wiem , że to tak wygodnie...no ale niesety przykład idzie z góry!!! ile poświęcacie czasu własnemu dziecku, czy czasem nie omotała was telewizja, internet, praca...a wasze dziecko siedzi cale popoludnie przed tabletem? kiedy wspólnie z całą rodziną byliscie na spacerze???czy spacer ograniczacie tylko wyjazd do galerii???
nikt na nie wychowa dzieci....,żadna szkoła, żadny nauczycieli- tylko i wyłącznie rodzic!

~Matka 2

Do Szanownych Rodziców

Kiedy sobie wreszcie Państwo uświadomicie, że podmiotem w Waszym życiu nie jest Wasza praca i kariera, czy bogactwo i majątek, ale Wasza pociecha, nawet ta niesforna, sprawiająca problemy dydaktyczne i wychowawcze.

Gdyby nie było dzieci, nie byłoby rodzin. Rodzice w swoich działaniach powinni kierować się przede wszystkim szeroko rozumianym dobrem swoich dzieci, a nie swoim partykularnym interesem, aby mieć święty spokój, karierę czy majątek.

Rodziny powinni zakładać jedynie ci, którzy rozumieją, że praca z dzieckiem to posłannictwo, takie samo, jak kapłaństwo. Waszym zadaniem jest wychowanie nowego pokolenia Polaków. Cytując A. Frycza-Modrzewskiego: "Takie będą Rzeczpospolite, jak ich młodzieży chowanie".

Ilu rodziców rozumie te słowa i wciela je w życie?

Z przykrością należy stwierdzić, że większość rodziców nigdy nie powinna mieć dzieci. To bardzo często ludzie miałcy, bez osobowości, zaniedbujący swoje dzieci, kiepscy rodzice nieradzący sobie ze swoimi pociechami, krótkowzroczne antywzory traktujące szkołę, jako miejsce gdzie mogą pozbyć się dzieci i na którą można zrzucić ciężar ich wychowania.

Ilu jest takich rodziców, którzy nie mają swoim dzieciom nic do powiedzenia, ilu jest takich, którzy nie wiedzą, co robią ich dzieci po godz. 20. Jak wygląda wspólne spędzanie czasu w rodzinach? W większości rodzin to czas zmarnowany. Niektórzy rodzice zamiast uczyć swoich dzieci moralności, pracowitości i wysiłku, uczciwości i odpowiedzialności, rozmawia tylko o pieniądzach i interesowności. Niestety, jest dużo racji w twierdzeniu, że to co się dzieje w rodzinach w mieście i powiecie, to nic innego jak degrengolada.

~Matka

Do Szanownych Nauczycieli.
Kiedy sobie wreszcie Państwo uświadomicie, że podmiotem w szkole nie jest wasz dyrektor, kolega czy koleżanka z pracy, ale uczeń, nawet ten niesforny, sprawiający problemy dydaktyczne i wychowawcze. Gdyby nie było uczniów, nie byłoby szkoły. Nauczyciele w swoich działaniach powinni kierować się przede wszystkim szeroko rozumianym dobrem ucznia, a nie swoim partykularnym interesem. W szkole powinni uczyć jedynie ci, którzy rozumieją, że praca z dzieckiem to posłannictwo, takie samo, jak kapłaństwo. Waszym zadaniem jest wychowanie nowego pokolenia Polaków. W prawie każdej szkole widnieje na tej czy innej tablicy cytat wyjęty z pism A. Frycza-Modrzewskiego: "Takie będą Rzeczpospolite, jak ich młodzieży chowanie". Ilu nauczycieli rozumie te słowa i wciela je w życie? Z przykrością muszę stwierdzić, że większość, którą spotykam, nigdy nie powinna przestąpić progu szkoły. To bardzo często ludzie miałcy, bez osobowości, kiepscy dydaktycy i żadni wychowawcy, a raczej krótkowzroczne antywzory traktujące szkołę, jako spokojne miejsce zarobkowania. Ilu jest takich, którzy nie prowadzą lekcji wychowawczych, bo nie mają swoim uczniom nic do powiedzenia, ilu, którzy nie potrafiliby przeprowadzić zajęć bez podręcznika i notatek z pożółkłych zeszytów, ilu zamiast realizować materiał, marnuje czas, grając samemu lub z uczniami na iphonie? Jak wyglądają lekcje religii? W większości szkół to czas zmarnowany. Niektórzy księża zamiast czytać i komentować Biblię, rozmawiają z młodzieżą o sprawach bieżących: polityce,sporcie i innych rzeczach, które nie powinny być przedmiotem rozważań na tym przedmiocie. To samo mogę powiedzieć, o niektórych dyrektorach placówek, którym nasze miasto od 20 lat powierza tę funkcję. Niestety, ma rację pani mecenas, która wystąpiła w programie "Ekspres Reporterów" i powiedziała, że to co się dzieje w szkołach mieście i powiecie, to nic innego, jak: "karuzela stanowisk, powiązania towarzyskie, powiązania zależności służbowej od lat".

~Belfer

Popukajcie się w głowy facet łże jak pies przed kamerą dzwoni do mjra obstawili się obrońcami.
Bez zezwoleń strzelnica 6lat albo wiecej żadnego bhp norm bezpieczeństwa Inspektor PIB zawiadomił prokurature będą odrębne śledztwa jak było w reprtażu gromadzà matetiał dowodowy i kolejni ludzie mogà usłyszeć zarzuty. A pod naszym nosem to się działo przemilczany był temat 10mcy. A teraz wychodzą brudy korupcja uklady jak mowi pełom rodziny. Zero wspólczucia dla chłopaka tylko Darek go odwiedził i vice dyrektor przeprosił matkè TS. W mojej ocenie to słuszna decyzja starosty powinna nasza vice dyrektor odejść jak ma honor wówczas atmosfeta się oczysci. A uczniowie zrozumieją że hejt jest nie na miejscu pomyście o chłopaku,rodzinie,szkole świetach nie rozdmuch...my tego niech organy scigania robia swoje do tego sà umocowani.

~Johnstw

Despetacja wyliż tyłek...

~Nauczyciel

Siema Hejter
Nie podszywaj się pod belfra skoro jesteś takim żenujàcym uczniem...

~nauczyciel 4

... też jestem RAZEM ze swoim Dyrektorem