Tomasz Sekulski pokieruje ZSP Nr 2

Image

Tomasz Sekulski – dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, od 12 kwietnia pełni obowiązki dyrektora tej placówki. Dotychczasowy dyrektor – Włodzimierz Smutek, został zawieszony przez starostę.

- W dniu 11 kwietnia otrzymałem z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu informację o zarzutach przedstawionych panu Włodzimierzowi Smutkowi. W tej sytuacji nie miałem innego wyjścia, jak tylko zawiesić go w obowiązkach dyrektora szkoły – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. I dodaje, że bardzo zależy mu na dogłębnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności związanych z wypadkiem, w którym został poszkodowany jeden z uczniów.

– Współczuję mu, to nie powinno było się wydarzyć. Liczę jednak, że cała sprawa zostanie wyjaśniona – mówi starosta.

W dniu 12 kwietnia, Włodzimierz Smutek został zawieszony w obowiązkach dyrektora szkoły na okres 6 miesięcy. Tego samego dnia, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył to stanowisko – na okres do 31 sierpnia 2017 roku, dotychczasowemu wicedyrektorowi – Tomaszowi Sekulskiemu.

– Liczę się z tym, że przejmuje kierownictwo w trudnych okolicznościach, ale wierzę, że podoła zadaniu. To ciężki czas dla tej szkoły. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, wiem że doszło w niej do wypadku, który nie miał prawa mieć miejsca. Ale apeluję do wszystkich, którzy próbują dzisiaj przekreślać niezliczone sukcesy tej szkoły – jej uczniów oraz nauczycieli, aby tego nie robili. To bardzo dobra szkoła, z wieloma osiągnięciami na wielu polach: wychowawczym, sportowym, a także nauki zawodów. Nie zapominajmy o tym. Oczywiście, to co jest złe – trzeba naprawić i zmienić, ale nie mogę się zgodzić na przekreślenie ogromnego dorobku całego środowiska szkolnego ZSP Nr 2 – mówi starosta Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Matka

Wszystkim protestującym na forum nauczycielom przypominam obowiązki DYREKTORA wynikające z Ustawy o systemie oświaty
Art. 39 punkt. 1.3 brzmi:
Dyrektor szkoły lub placówki w szczególności: sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne
punkt 1. 5a:
wykonuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę lub placówkę

~Uczeń

Do Ewa - Pan Slezak zachował by sie jak prezydenta przystoi sprawdził by szkole z nielegalna strzelnica ,skontaktował sie z rodzina a nie jak LN olał nawet pisma od Mec Zielinko No tak jest jak wazniejszy lans przy rowerach jak uczeń po wypadku

~Ewa

Szkoła jest dla uczniów a nie dla nauczycieli - powiedział kiedyś były prezydent Stalowej Woli i ja się z nim zgadzam.

~Samowolka

Samowolka budowlana strzelnica i cały budynek nie ma ani planów ani pozwolenia to prawda . Teraz Pan Starosta udaje greka dobrze ze Nadzór Budowlany poza rączkami PiS ..,.

~jkl

Czy to prawda że cała ta szkoła to jedna wielka samowolka budowlana? Czy może ktoś potwierdzić te informacje?

~ciekawy

Do NIK
Może starosta nie wiedział o tej kontroli, tak jak nie wiedział o samowoli budowlanej w postaci strzelnicy ... Taki zarobiony uroczystościami chłopina.

~pomidor

Wiecie jaki jest ulubiony film, dyrektora szkoły? Samowolka. smiech2

~Dorota

Gdyby takie jak ten wypadek wydarzył się w jakiejś szkole w Stanach Zjednoczonych, to szkołę należałoby zamknąć, a jej budynki sprzedać, by móc wypłacić uczniowi odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu.

~NIK

Od wtorku w Budowlance trwa kontrol cały tydzien NIK (najwyższa izba kontroli )sprawdza ten cyrk
A starosta jakby nic sie nie stało w piątek sobie nadal maszerował przed Budowlanka
Widać ważne sa imprezy a nie zycie i zdrowie ucznia

~Enrico

Ludzie, ludzie kochani! Takie rzeczy tylko w Stalowej!

~Iwona

Zgadzam się z Oskarem, który powiedział:
"Najtragiczniejsze jest oświadczenie Rady Pedagogicznej ZSP 2, która podjęła uchwałę o obronie dobrego imienia szkoły...
Nigdy nie słyszałem o dobrym imieniu elektrowni, huty, banku itp. Co za bolszewicki język, wyjęty wprost z agitacyjnej prasy sowieckiej... Wszyscy, którzy głosowali za tą uchwałą powinni natychmiast podać się do dymisji!".

~Cicha

Chodzą słuchy, że szkoła będzie do wygaszenia a oddziały przejmie cez i ekonomik, prawda to?

~Krętacz

Jutro Dni otwarte ZSP nr2 ciekawe czy dyrektor WS nadal bedzie brylował po korytarzach , aulach jakby nigdy nic . Wiem Pani vic JO odpowiedzialna za klasy mundurowe wyprowadzi młodzież w mundurach i bedą maszerować !!! Ni i jeszcze jest Rada Rodziców moze nowa przewodnicząca znów jakies brednie , kłamstwa i wyzwiska napisze o mamie Rafała .
Brak tylko starosty który jak z nut kłamie ze pomagał ...
Co za obłuda ..,,

~teleman

@zibi

W kontekście tego, co napisałeś cytacik z "Interwencji" Polsatu:

Dr Iwona Zielinko, adwokat rodziny Rafała: "Te osoby tak bardzo chełpiły się swoim poczuciem bezkarności, że nie dopuszczały w ogóle takiej myśli, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan".
Reporter Polsatu: "Myśli Pani, że powinni ustąpić ze stanowisk?"
Dr Iwona Zielinko, adwokat rodziny Rafała: "Ja się dziwię, że jeszcze tego nie zrobili".

~zibi

Cała dyrekcja wiedziała o tej sytuacji i co dalej wicedyrektorzy kierują szkołą ,starosta był wtedy gdy powstała strzelnica był wicestarostą i dla niego też powinny być zarzuty.

~4600 Dyr

Starosta zawiesił na 6 miesięcy , wiec kolega bierze 4600 mając zarzuty i nie musi pracować .
Ręka Rękę Myje

~stw75

Wiecie co dla mnie po obejrzeniu tych dwóch reportaży w TVP 2 i Polsacie jest najbardziej szokujące i wstrząsające? W świetle zeznań uczniów niepokojące wydarzenia na tym czymś zwanym strzelnicą zdarzały się wcześniej. Z zeznań uczniów pokazanych w reportażu TVP2 (ręcznie napisane zeznania uczniów - gdy się zrobi stop klatkę, to można przeczytać co zeznali) wynika, że Pan Dyrektor i Pani odpowiedzialna za klasy mundurowe wiedzieli o tym. Dla mnie najbardziej wstrząsające i szokujące jest to, że nikt w tej szkole nie walnął pięścią w stół i nie powiedział: basta! Zróbmy porządek z tą nielegalną strzelnicą, bo w końcu dojdzie do tragedii i wszyscy za to w taki czy inny sposób poniesiemy konsekwencje. Przecież jeśli te rykoszety latały sobie, tak jak opowiadają w tych reportażach świadkowie i jak zeznali uczniowie, to przecież było oczywiste, że w końcu dojdzie do tragedii. To jest zwyczajna statystyka i kwestia czasu, że np. milion strzałów jakoś uda, ale ten milion pierwszy komuś krzywdę zrobi i będzie tragedia. Dlaczego nie znalazła się ani jedna osoba z odwagą cywilną, która ukróciłaby to, co się na tym czymś zwanym strzelnicą działo? Dlaczego nie znalazła się ani jedna osoba, która u Dyrektora czy w Powiecie nie interweniowała? Musieliby coś zrobić, gdyby np. jakaś osoba złożyła oficjalne pismo na dziennik podawczy. To w tym wszystkim jest dla mojej skromnej osoby najbardziej wstrząsające i niezrozumiałe.

~123

cała dyrekcja do wymiany

~teleman

Dwa cytaciki z reportażu Polsatu wyemitowanego 18 kwietnia br. o nielegalnej strzelnicy w Budowlance i tragedii Rafała:

Reporter Polsatu: "Spotkał się Pan kiedykolwiek z taką niefrasobliwością, głupotą wręcz?"
Pan Prokurator Andrzej Dubiel z Prokuratury Okręgowej z Tarnobrzega: "Nie. Mamy do czynienia naprawdę z POTWORNYMI UCHYBIENIAMI".

Uczeń Budowlanki, świadek wypadku Rafała: "JAK RAZ NA LEKCJĘ KTOŚ NIE DOSTAŁ, NO TO BYŁO NAPRAWDĘ DZIWNE".

~Krysia

Dobre imię szkoły, hahahaha

~Oskar

Najtragiczniejsze jest oświadczenie Rady Pedagogicznej ZSP 2, która podjęła uchwałę o obronie dobrego imienia szkoły...
Nigdy nie słyszałem o dobrym imieniu elektrowni, huty, banku itp. Co za bolszewicki język, wyjęty wprost z agitacyjnej prasy sowieckiej... Wszyscy, którzy głosowali za tą uchwałą powinni natychmiast podać się do dymisji!

~stw

Za ten wypadek do zwolnienia cała dyrekcja.

~???

W Budowlance podobno pracuje nauczyciel/nauczycielka, który/która jest radnym/radną. W związku z tym siłą rzeczy nasuwają się pytania:
- czy interweniował/interweniowała gdziekolwiek, że w szkole, w której jest nauczycielem/nauczycielką funkcjonuje nielegalna strzelnica?;
- czy interweniował/interweniowała u dyrekcji szkoły lub w starostwie, gdy na tej nielegalnej strzelnicy dochodziło do wydarzeń, które były swoistymi ostrzeżeniami, iż może w końcu dojść do tragedii? Czy stawał/stawała w obronie bezpieczeństwa uczniów?

Jeśli interweniował/interweniowała i jest jakaś dokumentacja w tej sprawie potwierdzająca takie zachowanie, to wielki szacunek i wyrazy uznania dla tego nauczyciela/nauczycielki radnego/radnej. A jeśli nie interweniował/nie interweniowała to nasuwa się kolejne pytanie: dlaczego nie interweniował/nie interweniowała?

~Maria

Za to, że Mama Rafała miała odwagę praktycznie samotnie zawalczyć o sprawiedliwość dla swojego syna powinna dostać tytuł stalowowolanki roku. Dla mnie ta Pani jest wzorem odwagi i determinacji w walce o sprawiedliwość dla dziecka. Nie bała się wypowiedzieć wojnę temu, co Pani Mecenas w reportażu Polsatu określiła mianem "sitwy". Pani Nadio proszę się nie przejmować hejterami (bo to wiadomo kto i dlaczego anonimowo Panią atakują), ale konsekwentnie walczyć o sprawiedliwość dla swojego dziecka. Normalni, uczciwi ludzie są z Panią, Rafałem i Waszą rodziną.

~sunday

No cóż, w reportażu TVP2 Pan Dyrektor pokazał swoje prawdziwe oblicze (rozmowa telefoniczna z Panem majorem). Z kolei w materiale Polsatu Pani odpowiedzialna za klasy mundurowe pokazała swoje prawdziwe oblicze (rozmowa z Panem reporterem w gabinecie Pana Dyrektora).

~Wstyd

Vice Dyr LO mało ze złości nie zjadła reportera , widać jak ta Pani zachowuje sie naprawdę . Wstyd

~Starosta

Starosta Zarzeczny jest współodpowiedzialny , oczywiście ze za jego czasów powstała ta samowolka i jeszcze kasa poszła na to dziadostwo . Parady były przed szkoła to teraz niech Pan starosta przeprosi i weźmie odpowiedzialność , renta to juz powinna byc

~Starosta

Starosta Zarzeczny jest współodpowiedzialny , oczywiście ze za jego czasów powstała ta samowolka i jeszcze kasa poszła na to dziadostwo . Parady były przed szkoła to teraz niech Pan starosta przeprosi i weźmie odpowiedzialność , renta to juz powinna byc

~Matka

Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .