Dzień Otwarty Wydz. Mechaniczno- Tech.

Image

Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli zaprosiła dziś wszystkich na Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego. Jak zwykle zainteresowanie było ogromne…

29 marca br. w Stalowej Woli Politechnika Rzeszowska, która ma swoją siedzibę przy ul. Kwiatkowskiego 4 otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych zarówno studiowaniem, jak i nowinkami technicznymi. Program przygotowany dla zwiedzających jak zwykle był atrakcyjny, bo dziś dowiedzieć można się było nie tylko o ofercie naukowej uczelni, ale i o partnerach, praktykach, stypendiach i samym programie nauczania. Wydarzenie to ma na celu zapoznanie uczniów klas maturalnych z możliwością studiowania na nowym Wydziale Politechniki Rzeszowskiej.

Na przybyłych czekał m.in. pokaz najnowszych osiągnięć techniki oraz prezentacja możliwości rozwoju zawodowego po ukończeniu studiów na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym PRz.

- Tym sprzętem, który jest produkowany tu, na miejscu, chcemy pokazać tło tego, w jakim kierunku mogą się kształcić przyszli studenci. Oni będą mogli w tych instytucjach, które prowadzą produkcję takiego sprzętu, mieć zatrudnienie. Widać po zainteresowaniu, że ci młodzi ludzie są tymi urządzeniami troszkę zafascynowani. Możliwość kształcenia na naszej uczelni jest znakomita. Jak pokazują statystyki, nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w bardzo szybkim czasie, do 3 miesięcy po ukończeniu szkoły- mówi Tadeusz Markowski, Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

A wszystko rozpoczęło się od uroczystej graduacji tegorocznych absolwentów w obecności JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Później miała miejsce prezentacja wirtualnych narzędzi do projektowania inżynierskiego - Virtual Prototyping for Industry, prezentacja wirtualnych narzędzi do symulacji procesów spawania - Lincoln Electric i prezentacje i pokazy firm: ZWICK Polska (badania materiałowe), Uni-Export Instruments Polska (aparatura mikroskopowa, spektrometry i technika próżniowa), ITA (zaawansowane systemy pomiarowe i narzędziowe).

Gościem specjalnym była firma G2A.com, która zaprezentowała m.in. tworzenie rozwiązań rzeczywistości wirtualnej. Jedną z atrakcji był pokaz maszyn produkowanych przez firmy współpracujące z Wydziałem: wyrzutnia rakiet Langusta (HSW), haubica Kryl (HSW), transporter Oncilla (MISTA), ładowarka kołowa (Dressta).

Wszystkich uczestników zaproszono również na wojskową grochówkę.

Politechnika Rzeszowska jest uczelnią atrakcyjną dla osób zainteresowanych studiowaniem kierunków technicznych.

- Mamy do zaoferowania stypendia dla studentów, są to: stypendia od pana prezydenta- chodzi o wszystkich studentów na pierwszym roku studiów- w kwocie 300 zł. Po pierwszym roku te stypendia są przekwalifikowane na stypendia motywacyjne, które są uzależnione, jeśli chodzi o kwotę, od średniej jaką dany student uzyskał z toku studiów z całego roku akademickiego. Mamy dobrą współpracę z naszą Radą Programową, z firmami i przedstawicielami firm. Ci nasi partnerzy proponują również stypendia stażowe, tudzież stypendia naukowe, motywacyjne. Na wydziale w Stalowej Woli będziemy kształcić studentów na profilu praktycznym i to się wiąże z tym, że studenci już od 2 roku studiów będą cyklicznie wysyłani na praktyki do danego zakładu pracy, natomiast pracodawcy będą mogli sobie wybierać tych najlepszych studentów i w przyszłości wysyłać ich na programy stażowe, bądź zatrudnić jako swoich pracowników- mówi Lucyna Iskra, kierownik dziekanatu Politechniki Rzeszowskiej.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
odie69

Niech ta akurat szkoła was nie kusi, nie idźcie tam, większy burdel to tylko w Rozwadowie jest

~DODA

Na jednym ze zdjęć rozpoznałam inżyniera Krzysztofa Dzierżka... Tylko dlaczego on taki smutny wyraz twarzy ma?

~stefan pijok

Witam,

oferuję 1000,00 zł+ gotóweczką za informację gdzie mogę spotkać byłego huciaka " Januszka ". Nie owijając w bawełnę zły to człowiek jest i musi dostać karnego wpierdola. Czekam na info.

Adams

Ten wydział, a wcześniej ZOD to piękny przykład patologii jaka panuje w usługach świadczonych publicznie. W dziekanacie matka z córką, które swoje problemy i frustracje wylewają na studentów. Wykładowcy kombinują na paliwie, zdarzało się tak, że 8 osób pisało tego samego gotowca i 4 osoby zaliczyły, a 4 nie, bo wykładowca za dodatkowy termin poprawy sobie przerobił na paliwie z Rzeszowa. Innym wykładowcom w ogóle nie chciało się tu przyjeżdżać. Ogólnie z normalnymi studiami mało to ma wspólnego. Nie polecam.

~kk2

Ciekawe tylko po co w takiej mieścinie setkami co roku tylu absolwentów uczelni: Politechniki i KULu. Gdzie oni wszyscy niby znajdą pracę. Kiedyś przyjmowali po 80 -100 osób w Rzeszowie na dany kierunek a jak z tego skończyło coś koło 20 ze spadami to było dobrze. Teraz ile osób idzie tyle kończy no chyba, że ktoś sam zrezygnuje i jeszcze za to że się złoży papiery płacą.