Ślubowanie w Budowlance

Image

W ZSP nr 2 świętowano odzyskanie niepodległości przez Polskę. Była to też okazja do złożenia przyrzeczenie i ślubowania na sztandar szkoły uczniów 1 klas...

Uroczystość odbyła się przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Wydarzenie to zgromadziło m.in. społeczność szkolną, rodziców, uczniów, ale też władze powiatowe, przedstawicieli służb mundurowych. Spotkanie miało podniosły charakter, nie zabrakło patriotycznych pieśni i słów o charakterze niepodległościowym.

Zgodnie z tradycją szkoły uczniom klas LO o profilu edukacja wojskowa przyznano awanse i wyróżnienia za uzyskane wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły, postawę społeczną, wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe.

Uczniowie ZSP nr 2 ślubowali wierność ideałom, o które walczył Tadeusz Kościuszko, zadeklarowali, że będą wzorować się na najwybitniejszych synach narodu polskiego, którzy swą nauką i walką rozsławili imię Polski w świecie. Ślubowali, że będą kierować się szacunkiem i miłością dla każdego człowieka, a do potrzebujących wyciągać pomocną dłoń i wcielać w życie hasła solidarności i przyjaźni. Przyrzekli strzec wielkiego dziedzictwa Polski, być wiernym tradycjom naszego narodu oraz systematycznie pogłębiać wiedzę i umiejętności praktyczne, by stać się uczciwymi ludźmi, sumiennymi pracownikami i dobrymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podziękował nauczycielom za krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży. Podkreśli, że szkoła jest nie tylko po to, aby dać wiedzę, ale również ukształtować młodego człowieka, pokazać właściwą drogę rozwoju.

- Dzisiaj patrzymy na was z wielkim podziwem, uznaniem, że jesteście tak wspaniałą młodzieżą. To dzięki pracy nauczycieli tej szkoły, ale również dzięki waszym rodzicom. Myślę, że ten okres pobytu w tej szkole będzie bardzo owocny. Wiem, że osoby, które tu stoją w mundurach świadomie wybrały taką drogę i myślę, że wielu z was będzie w przyszłości bronić Ojczyzny- mówił kierując słowa do uczniów starosta Janusz Zarzeczny.

Poseł Rafał Weber kierując słowa do uczniów, którzy złożyli w czwartek przysięga podkreślił, że mogą czuć się pełnoprawnymi uczestnikami społeczności szkolnej.

- Patrząc na was jak dumnie stoicie, jaki to dla was zaszczyt noszenia munduru i honor, ale to też obowiązek bycia przykładem dla innych, starszych i młodszych kolegów, obowiązek pewnego wzorca do naśladowania, wzorca, który musicie dawać. Życzę wam tego, żebyście życiem szkolnym i pozaszkolny też stawali na wysokości zadania, zawsze pokazywali, że jesteście tymi najlepszymi z najlepszych, a inni brali z was przykład- mówił poseł Rafał Weber.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~study

~piket próbuje rozpaczliwie zaliczyć poprawkowy egzamin z walenizmu. Nie daje rady na tak trudnych studiach.

Nacht

Z tego co pamiętam... z okresu szkolenie z wózków widłowych... to uczniowie tychże klas wojskowych, strzelają na LOK-u z karabinków sportowych zasilanych nabojami kaliber 5,6 x 15 mm (22 LR).
Taki nabój, przy strzale z odległości 3 metrów, przebija do 3 cm drewna.

~piket

widzę same strategiczne działania webera jako posła dla naszego regionu. wręczanie dyplomów działkowcom za ładne ogródki i balkony, apele szkolne, puste przemowy nie mające odzwierciedlenia w jego czynach, rozdwojenie jaźni( mówi jedno robi drugie) i inne bzdety. ciekawe czy zadzwoni do radia ZET i doniesie, że to wstyd tyle zarabiać za tak słabe wykonywanie swoich obowiązków.

Nacht

A gdzie karabiny ?
Moim zdaniem 21 Brygada Strzelców Podhalańskich powinna wypożyczyć uczniom po karabinie "Beryl", plus po pudełku amunicji.
Broń i amunicja mogły by być składowane w magazynie komendy Policji w Stalowej Woli.
Bo żołnierz bez karabinu, to raczej harcerz niż żołnierz.

P.S. Pamiętajcie o tym chłopaku, który postrzelił się w oko i stracił w nim widzenie. Nigdy nie strzelajcie do obiektów które mogą zrykoszetować pocisk. Najlepiej ustawić sobie plastikową butelkę o pojemności 2 litry lub 5 litrów, wypełnioną ubitym mokrym piaskiem.