Dzień Edukacji Narodowej w Mieście

Image

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono dziś nagrody i listy gratulacyjne nauczycielom. Zdolni uczniowie szkół prowadzonych przez miasto otrzymali stypendia miejskie.

Zanim zaczęła się część oficjalna dla przybyłych na uroczystość zaśpiewały i zatańczyły maluchy z Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli. Wśród osób biorących udział w świętowaniu byli: poseł na Sejm RP Rafał Weber, prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Agata Krzek, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Halina Wołos, dyrektorzy szkół prowadzonych przez miasto i przedszkoli, nauczyciele, uczniowie i inni.

Miasto w roku szkolnym 2016/2017 przydzieliło 56 stypendiów naukowych. Najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej, spośród szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola, w roku 2015/2016 uzyskali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego spośród gimnazjów miejskich uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 7 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Stypendium prezydenta miasta za osiągnięcia i sukcesy w nauce za ubiegły rok szkolny otrzymało 35 uczniów i absolwentów szkół podstawowych, 14- gimnazjów, 7- Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Dorota Kokoszka (nauczyciel matematyki w ZSP nr 1), nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty: Anna Kupiec (nauczyciel matematyki w PSP nr 3), Joanna Puskarczyk (nauczyciel, bibliotekarz w PSP nr 1), Złoty Medal za Długoletnią Służbę: Lidia Dzikowska (nauczyciel przyrody w PSP nr 11), Srebrny Medal za Długoletnią Służbę: Bogusława Wójcik (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w PSP nr 11), Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę: Bogusława Dynek (nauczyciel wspomagający w PSP z OI nr 7).

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Renata Laskowska, Dorota Kornek, Zofia Maziarz, Lucyna Moskal, Mirosława Stańczak, Ewa Czerwonka, Alicja Bartoszek, Leszek Brzeziński, Joanna Hałaj, Lidia Gołębiowska, Wanda Gajewska. Nagrodę Prezydenta Miasta Stalowa Wola przyznano 22 nauczycielom.

- Korzystając z tego wielkiego święta, święta edukacji narodowej, chciałbym podkreślić, że jest to również święto bardzo mocno lokalne, ponieważ w taki dzień możemy sobie zdać sprawę z tego, jak silnym jesteśmy społeczeństwem, silnym poprzez wiedzę, naukę, umiejętności i talenty, które są w młodych Polakach, które mogą dojrzewać dzięki tym pierwszym nauczycielom, a więc rodzicom, którzy swoim zaangażowaniem przygotowują dzieci na tę kolejną drogę edukacji, najpierw w przedszkolu, później w szkole. W imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli chciałbym oddać dzisiaj szczególną wdzięczność wszystkim nauczycielom, którzy każdego dnia swoją wielką miłością do młodego człowieka kształtują przyszłe pokolenia Polaków- mówił podczas uroczystości prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz Stalowej Woli publicznie zapewnił, że samorząd miasta będzie dbał o nauczycieli, o oświatę i nie będzie na oświacie oszczędzał. Za te słowa nagrodzony został gromkimi brawami. W dobie wielkich zmian w oświacie samorząd będzie stał na straży edukacji i dbał o ucznia.

- W dniu tego święta chciałbym również złożyć zobowiązanie, że zrobimy wszystko aby wprowadzenie tych ważnych zmian w oświacie odbywało się w sposób dający możliwość stabilnej pracy, dobrej pracy z uczniami, z rodzicami tak, aby faktycznie można było dobrze pracować nad przyszłością młodego pokolenia- mówił prezydent.

Lucjusz Nadbereżny podziękował dyrektorom placówek i nauczycielom za dobrą współprace w kształtowaniu nowego ustroju oświaty w samorządzie.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~213

Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe

~Olo

jaki POwiec ochłoń może dla was pisiaki wszyscy poza pisem są z PO lub z Nowoczesnejumiech a tymczasem jest miejsce na normalnośćumiech

~wer

Dajcie już spokój. Obaj *Olo*i *olo * zmieńcie login. Jeden za PiSem drugi POwiec. Ale ubaw😄

~Olo

~Z-R-8 hehe błazen umiech

~Z-R-8

~Olo wprowadza do Internetu okropny śmietnik wulgarności i inwektyw. Publicznie zatraca człowieczeństwo. Coś strasznego. Brak wychowania, brak edukacji i tragiczne skutki widać. Gdzie są rodzice? Niech się tym problemem zainteresują.

~solea

Jeśli ktoś się stara i uczy to może osiągnąć sukces. I taki właśnie sukces osiągnęli ci młodzi ludzie. Te dzieci brały udział w konkursach na szczeblach co najmniej wojewódzkich i wygrały. I dużym wsparciem byli dla nich nauczyciele, którzy poświęcali swój czas, często naprawdę już prywatny. I to należy docenić. Ci którzy sączą te zjadliwe komentarze są albo zupełnie niezorientowani w sytuacji, albo zwyczajnie zazdrośni.

~men

Nie wszyscy.

~Rafałowa

Nie chciałabym być uczniem w dzisiejszych czasach. Nauczyciele są wredni.

~Rafałowa

Nie chciałabym być uczniem w dzisiejszych czasach. Nauczyciele są wredni.

~Olo

to pisowiec o wielu nickach, po pewnym czasie został też olem, taka praca kolego bez nicka umiech jest też edkiem, mieszkańcem i kilka innych może też to ty nim jesteś w kolejnej odsłonie umiech

~???

olo był pierwszy

~Olo

olo mendo pisowska, wytłumacz dlaczego od pewnego czasu imbecylu piszesz się tak samo jak ja, tylko, że z małej litery... gówno mnie obchodzą porównania takiego nikt jak jakiś musiewicz korytowy umiech nic nie rozumiesz, szczekasz bezmyślnie na rozkaz i tyle, nie mogę się doczekać rozliczenia was misiewicze, ale już coraz bliżej i trudno wam będzie gdzieś się przyjąć do pracy, czy też się gdzieś schować

~olo

#Olo, tłuku, no ciebie przecież porównałem. Czytaj ze zrozumieniem. No, chyba, że w pale ci się to nie mieści (to zrozumiem)...

~Olo

olo porównuje sobieraja do Einsteina umiech debilizm kołków z pisu sięga niebios umiech

~abc

Też tam byłam. Mnóstwo stypendiów dla młodych! Jak nigdy! No, przecież młody też prezydent, to o nich myśli. Medale oświaty dla nauczycieli - bez kasy -(to informacja dla niezorientowanych) są prestiżowe /najważniejsze/ maluczcy..

~babcia

Na zdjęciach też młodych widać. Dobrze, że się ich docenia. Nie słuchajcie propagandy. Ja skończyłam 4 klasowe liceum i daleko zaszłam... no nie skromnie..

~uczeń

A tak w ogóle wpisujące się tu, nie zorientowane jak zwykle we wszystim negusy. Więcej stypendiów za osiągnięcia w nauce My zdobyliśmy niż nauczyciele. Ot różnica ówczesnej władzy...

~uczeń

A tak w ogóle wpisujące się tu, nie zorientowane jak zwykle we wszystim negusy. Więcej stypendiów za osiągnięcia w nauce My zdobyliśmy niż nauczyciele. Ot różnica ówczesnej władzy...

~olo

Do*Olo. Oj, wyniki w nauce chyba były kiepskie... ale nie martw się, nawet Einstein repetował, a daleko zaszedł...

~Olo

te zdjęcia zadaja kłam temu, że warto się uczyć w szkole, uczyć to się trzeba włazic do d... misiaki umiech

~olo

I ja tam byłem, miód i mleko piłem...

~sąsiad

ale jak imprezują w to swoje dziwne świeto... ani piątek nie przeszkadza ani widmo utraty pracy :-) Hulaj dusza, piekła ni ma :-)

~Kika

~mina
dzieci nie są wredne. Są takie jak je wychowano, tzn, jak je wychowali wredni rodzice, lub mundryjały nowobogackie, którym się w dupach poprzewracało.

~ineresujacy

Witam wszystkich zainteresowanych zauważyłem,że co jakiś czas w mieście odbywają się super imprezy dla nauczycieli a tak szczerze to cały czas rodzic nie ma wsparcia ze strony szkoły jak człowiek poprosi,że materiał jest nie do końca wytłumaczony to najlepiej od razu kwiaty kupić i iść przeprosić bo obraza majestatu.Piszecie,że młodzież jest okropna- zawsze tak było nie pamiętacie ze swoich czasów tylko,że dawniej jak matka czy ojciec zostali wezwani do szkoły to konsekwencje dziecko miało i w szkole i w domu a teraz liczą się układy i układziki a sprawy poważne są zamiatane pod dywan bo tak nauczyciele jak i dyrektorzy boją się o pracę i nie chcą nagłaśniać,że w szkole coś się dzieje.Brak też jest kontroli dyrekcji nad odbywającymi się lekcjami,materiał w książkach jest do zrobienia nie ważne jakim kosztem-nauczyciel na pół godziny znika z lekcji temat w dziennik wpisany i wszystko ok-korepetycje uratują wszystko.Staram się być na bieżąco co dzieje się u córki w szkole dodam,że uwag co do zachowania mojego dziecka nie mam gdy rozmawiam z nauczycielami ale niestety ja mam uwagi co do pracy nauczycieli!!!Ale muszę zachować to dla siebie bo jak raz spróbowałem to do tej pory odbija się to na dziecku.A szkoda bo kontakt rodzic -nauczyciel dużo mógłby zdziałać!!!!Łatwo pracuje się ze zdolnymi dziećmi ale nie wszyscy do nich należą!!!!Nauczyciel powinien być rozliczany ze swojej pracy a wyniki widać na dzienniku.Pozdrawiam wszystkich mniej zdolnych uczniów,nie poddawajcie się!!!!

~mina

Wiecie co nie chciałabym byc nauczycielką w tych czasach dzieci są wredne a rodzice jeszcze bardziej nie mają dla dzieci czasu a za wszystko obwiniają nauczycieli. Jestem matką a moje dzieci nie sprawiają w szkole problemów.

~Stachu

Które jeszcze grupy zawodowe mają tak uroczyste święto...?

~fan Ska

Sobieraj podał ręketej Pani co go uwaliła w podstawówce czy ma nadal focha ??
ale jaja....zeby taki czlowiek pelnil funkcje publiczna...smiech na sali.

~jasio

a nawet fajne te nauczycielki , szkoda ze jestem caly czas na wagarach