Vivat Academia na Politechnice

Image

W piątek, 14 października 2016 roku, w święto Edukacji Narodowej żacy z Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie zainaugurowali rok akademicki 2016/2017.

W tej niezwykłej uroczystości wzięły udział władze Politechniki Rzeszowskiej, zaproszeni goście, przedsiębiorcy, samorządowcy, studenci i inni.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny powstał w 1998 r. na podstawie porozumienia między miastem Stalowa Wola a Politechniką Rzeszowską. Początkowo mieścił się przy ul. Hutniczej 12, w siedzibie CKU. W 2013 roku oddano do użytku nowy obiekt przy ul. Kwiatkowskiego 4. Zmiana siedziby w znacznym stopniu podniosła komfort studiowania i otworzyła przed placówką nowe możliwości.

Przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

- Dziś dokonujemy inauguracji nowego roku akademickiego 2016/2017 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Jest to rozpoczęcie 19 roku działalności tej jednostki. Jestem przekonany, że ten kolejny rok akademicki będzie okresem dalszej owocnej pracy naukowej i dydaktycznej dla pracowników i ważnym okresem w życiu studiującej młodzieży- mówi rektor.

Jak podkreślił włodarz PR wybór Politechniki Rzeszowskiej to doskonały krok ku przyszłości. Absolwenci tej uczelni są najchętniej zatrudnianymi fachowcami, są również najlepszą wizytówką szkoły.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny znajduje się obecnie w fazie reorganizacji, której celem jest przekształcenie go w samodzielną jednostkę. Od października 2017 roku będzie tam funkcjonował Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej.

W Stalowej Woli obecnie prowadzone są studia na dwóch kierunkach: Mechanika i budowa maszyn- studia I stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: komputerowo wspomagane wytwarzanie, organizacja produkcji, programowanie i automatyzacja obróbki.), Zarządzanie i inżynieria produkcji- studia I stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: zarządzanie procesami produkcyjnymi, zarządzanie logistyczne, organizacja i zarządzanie w przemyśle.)

Studia w Stalowej Woli są szczególnie atrakcyjne ze względu na bogatą ofertę stypendialną. Każdy student Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego ufundowanego przez prezydenta Stalowej Woli. Jak przypomniał rektor żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia. W kolejnych latach studiów studenci mogą liczyć na stypendium motywacyjne i stypendium socjalne.

Podczas uroczystości odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku. Wybrana grupa żaków wystąpiła na środek, aby złożyć uroczyste ślubowanie. Zgromadzeni usłyszeli "Gaudeamus Igitur”. Później głos zabrał przewodniczący samorządu studentów, a także zaproszeni goście m.in. starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, w imieniu prezydenta Grzegorz Męciński. Przeczytano również listy od posła Rafała Webera i senator Janiny Sagatowskiej.

- To wielkie wydarzenie dla miasta, dla powiatu - inauguracja roku akademickiego. Stalowa Wola stała się ośrodkiem akademickim, to dla nas samorządowców ważne wydarzenie. Drodzy studenci gratuluje waszego wyboru, wiem, że dobrze wybraliście, wiem, że ta uczelnia spełnia warunki na współczesne czasy, jest ona bardzo dobrą uczelnią. Te kierunki, które są prowadzone w stalowowolskim oddziale Politechniki Rzeszowskiej są trafionymi kierunkami - mówi Janusz Zarzeczny, powiat stalowowolski.

Inaugurację zakończył wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza „Copowskie fundamenty uczelni technicznej w Rzeszowie”.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~213

Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe

~125

nie wiem co ma do uczelni dyrektor SDK chyba to tylko lans !!!!!!

~````````

Niedawno był tu artykuł że WSPiA z Rzeszowa jest najlepszą uczelnią na Podkarpaciu nawet jakieś słupki były pokazane odnośnie zatrudnienia jej absolwentów.To jak to własciwie jest?

~````````

Niedawno był tu artykuł że WSPiA z Rzeszowa jest najlepszą uczelnią na Podkarpaciu nawet jakieś słupki były pokazane odnośnie zatrudnienia jej absolwentów.To jak to własciwie jest?

~1+1

28 miejsce przecież do czegoś zobowiązuje.

~Kili

Studiowałem I stopień na PRz, a II stopień na AGH. PRz nie ma się czego wstydzić. Wprost przeciwnie, przy PRz to na AGH ubgo to wyglądało. Poziom kształcenia, szacunek do studentów, a później nawet pracodawcy lepiej spoglądali na to, że studiowałem na PRz niż na to, że studiowałem na AGH - i szczerze mówią nie dziwię się. Poza Stalową Wolą jestem już parę ładnych lat, ale po komentarzach wnioskuję, że mentalność pojedynczych osób, nadal jest "made in village" umiech umiech

~Tomek

Bardzo dobra Uczelnia! Źle się wypowiadają osoby, które nigdy nie miały styczności z Politechniką Rzeszowską (albo z niej wyleciały), a to świadczy o tych komentatorach umiech

~B.B.

Te negatywne komentarze są pisane przez nieudaczników. PRz jest najbardziej cenioną uczelnią w regionie wśród pracodawców; jest jedną z najbardziej cenionych w kraju; zajmuje 6 miejsce pod względem absolwentów, którzy zajmują najwyższe stanowiska w firmach (w tym korporacjach); ma jeden z najchyższych współczynników rekrutacji w kraju (na 360 uczelni) - czyli osób na jedno miejsce; 97% absolwentów znajduje pracę w 3 miesiącach po zakończeniu studiów; jest jedną z najbardziej skomercjalizowanych uczelni w kraju (zarabia na współpracy z biznesem wykonującej dla niego badania). Żenujące są komentarze osób, które albo nie studiowały w ogóle, albo studiowały na jakiejś innej uczelni, które nie dały im dobrej pracy. Coś w stylu: "mam źle to się wypowiem o źle o tych co mają lepiej"; albo "nie wiem co mówię, więc się wypowiem"... Życzę PRz jak najlepiej, bo skończyłem tą uczelnię i prowadząc teraz biznes zatrudniam tylko absolwentów tej uczelni - z dobrymi pensjami (co sobie chwalę). Mam też znajomych np. w Krakowie, którzy nie będąc nigdy w Rzeszowie też zatrudniają absolwentów PRz, bo mają z nich zdecydowanie najlepszy pożytek - duże kwalifikacje, pracowitość, rzetelność. Do ludzi ze Stalowej Woli: macie coś naprawdę dobrego w regionie czyli Politechnikę Rzeszowską, to albo to doceniajcie, albo się nie wypowiadajcie, bo taka bezpodstawna krytyka nie sprawi, że SW będzie się rozwijać. Politechnice gratuluję i życzę, aby nadal się tak prężnie rozwijała.

śmierdziel

fajna fajna mnie tez sie podoba :")

~eduit

Kolejna kupa gowna w miescie na sile wychwalana byle tylko zapasione rektory i cala otoczka kase robila umiechtak,tak takie sa merytoryczne realia,jakim trzeba byc nieudacznikiem zeby tracic czas na taka pseudo nauke umiech

~lolek

fajna ta młoda na pierwszej foci. kto to?

~~B.B.

Słaba uczelnia w ubiegłorocznym rankingu chyba na 28 miejscu.

~B.B.

Te komentarze są pisane przez nieudaczników. PRz jest najbardziej cenioną uczelnią w regionie wśród pracodawców, jest jedną z najbardziej cenionych w kraju, zajmuje 6 miejsce pod względem absolwentów, którzy zajmują najwyższe stanowiska w firmach (w tym korporacjach), ma jeden z najchyższych współczynników rekrutacji w kraju (na 360 uczelni) - osób na jedno miejsce, 97% absolwentów znajduje pracę w 3 miesiącach po zakończeniu studiów, jest jedną z najbardziej skomercjalizowanych uczelni w kraju (zarabia na współpracy z biznesem wykonującej dla niego badania). Żenujące są komentarze osób, które albo nie studiowały w ogóle, albo studiowały na jakiś innych uczelniach, które nie dały im pracy. Coś w stylu: "mam źle to się wypowiem o innych"; albo "nie wiem co mówię, więc się wypowiem"... Życzę PRz jak najlepiej, bo skończyłem tą uczelnię i prowadząc teraz biznes zatrudniam tylko absolwentów tej uczelni. Mam też znajomych np. w Krakowie, którzy nie będąc nigdy w Rzeszowie też zatrudniają absolwentów PRz, bo mają z nich zdecydowanie najlepszy pożytek - duże kwalifikacje, pracowitość, rzetelność. Do ludzie w SW: macie coś naprawdę dobrego w regionie czyli Politechnikę Rzeszowską, to albo to doceniajcie, albo się nie wypowiadajcie, bo taka bezpodstawna krytyka nie sprawi, że SW będzie się rozwijać.

~trendy

~bob, przyjmij do wiadomości, że ludzie chcą zdobywać nowoczesną wiedzę, przydatną w dzisiejszym świecie. Lansowany jeszcze nie tak dawno kurs bez jedzenia nikogo nie interesuje. Podobnie jak Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu - Walenizmu.

~bob

Jeśli te zdjęcia mają sławić i zachęcać to w moim przypadku mówię wprost: jest zupełnie odwrotnie.... jaka filia taka była też i rekrutacja (bez polotu, bez wysiłku, bez większego pomysłu, i bez "zęba" rywalizacji - po co potem się męczyć z tyloma młodymi ludźmi)...

~bizon_puzon

sama politechnika w rankingach stoi słabo to co dopiero filia, obstawiam max poziom średniej i to takiej średniej

~astekko

ale tzw. "walenizm" działał dla nas a co wy robicie dla mieszkańców? Szopka i pogarszanie standardów życia?

~A-47

@ rerere

Wzruszający wykład inauguracyjny z walenizmu.

~endrju

Więcej gości niż studentów ;)

~endrju

Więcej gości niż studentów ;)

rerere

Sorry ale jak taki Webber czy Nadbereżny się wybił, to każdy by się wybił.
Gość nie mają zielonego pojęcia o ekonomii czy gospodarce.
Rządzący to kalka społeczeństwa, a że naród tępy to efekty mamy jakie mamy.

Niemiec

Wiesz jaka jest konkurencja w partii? Tam tysiące pociotków czekają. Zwykły członek dostaje składkę do zapłacenia jedynie.Znam wielu z PO i z PiS i SlD i mało który się załapał. To tak jak byś powiedział że masz kapitał to zrobisz biznes. Członkowstwo jak i kapitał to tylko element by zrobić karierę.

~Podatnik

Uważam że studia są mocno przereklamowane przecież wystarczy wstapić do partii