Dzień Papieski po raz XVI

Image

„Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” – pod takim hasłem odbywa się XVI Dzień Papieski. Mieszkańcy Stalowej Woli hojnie wspierają uzdolnioną młodzież…

Przeżywamy XVI Dzień Papieski. Przed wszystkimi kościołami w Polsce, również w naszym mieście, harcerze kwestują na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dzięki któremu wspierana jest utalentowana młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. W tym roku do wrzucenia pieniędzy do puszek zachęca około 100 tys. wolontariuszy w całym kraju.

Dzień Papieski w Polsce obchodzony jest od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tym razem jest to 9 października. Oprócz zbiórki do puszek, do końca października, będzie trwała kwesta publiczna.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga duchowo i materialnie ponad 2 tysiącom osób. „Dzięki ofiarności Polaków w kraju i poza jego granicami, stypendyści mogą realizować swoje aspiracje edukacyjne” – czytano dziś w kościołach (list pasterski przygotowany specjalnie na ten dzień).

ObrazekKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jola

Pomaga się studentom a oni po studiach zwiewają za granice znam dwa przypadki po skończeniu medycyny dzięki takiemu stypendium, zwiali za granice ot to taka polska mentalnisc na czyis plecach dobrze jest "piac do przodu". Wogule to powinien być zakaz wyjazdu przez jakiś okres czasu po studiach, państwo pomaga a kształci się dzieci nie nie dla kraju, pomijam prywatne uczelnie, placa niech robia co chcą.

~ja Polak

witam,
mimo wszystkich złych słów jakie padły i padną pod adresem tej akcji, ja dałem i dawać będę. Tak jak na WOŚP dałem i dawać będę.
Nie chcesz nie dawaj, a jak masz coś złego mówić - to nie mów.
Jeśli choć jednej osobie w ten sposób pomogę to będzie dla mnie osobiście sukces.
Nie chcę żadnej wdzięczności czy podziwu.
Chcę pokazać, że to nie obciach pomagać!!!

~Bania

Krzysiek
Robert

chyba znasz słowa:

"Kto bez winy niech podniesie kamień ...".

A po co ma podnosić ?

~Krzysiek

Robert

chyba znasz słowa:

"Kto bez winy niech podniesie kamień ...".


Jak można chwalić tego co GRZESZNIKIEM

~siwy

było tylko zbieranie? nie było koncertu? widzę że coraz biedniej

~Robert

Ty Krzysiek jak zawsze na posterunku

~Krzysiek

Co by na to powiedział jego syn zmarły ?