Powiat chwali się wynikami i rekrutacją

Image

W szkołach prowadzonych przez powiat rekrutacja na rok szk. 2016/17 przebiegła dobrze. W piątek podczas konferencji prasowej omówiono tegoroczny nabór. Pochwalono się też wynikami matur.

Jak powiedział starosta powiatowy Janusz Zarzeczny, w powiatowej oświacie dużo się dzieje.

- Nasz powiat uzyskuje coraz to lepsze wyniki i choć można by pomyśleć, że z roku na rok będzie coraz gorzej, u nas jest coraz lepiej- mówi starosta.

Na dobre wyniki rekrutacyjne wskazują statystyki. A zacząć należy od dobrze zdanej matury w poszczególnych szkołach (dane z uwzględnieniem poprawek). W ubiegłym roku szkolnym egzamin dojrzałości w ZSO zdało 100% uczniów! (rok wcześniej- 96%). Poprawiła się też zdawalność w innych placówkach edukacyjnych prowadzonych przez powiat. Ogromny wzrost zdawalności odnotował ZSP nr 1 (84,1% w roku szkolnym 2015/2016, rok wcześniej było to zaledwie 56%!), w ZSP nr 2- 89,7% (rok wcześniej ok. 80%).

Ogólnie w liceach maturę zdało 94,4% uczniów (na Podkarpaciu 91%). W ZSP nr 1 maturę zdało 100% uczniów (rok wcześniej zaledwie 56%). Tutaj więc też należy podkreślić wysoki poziom nauczania. W ZSP nr 2 egzamin dojrzałości zdało 70,8% uczniów (rok wcześniej 63%).

Rekrutacja do klas pierwszych była zaskakująco dobra. Mimo spadku urodzeń i ogromnego niżu demograficznego powiat nie może narzekać na kryzys szkolnictwa średniego. Młodzież chętnie wybiera stalowowolskie szkoły. Co ciekawe, mamy też uczniów z innych powiatów.

Na konferencji podsumowano także rekrutację uczniów do szkół. W tym roku szkolnym uruchomiono łącznie 40 oddziałów, najwięcej bo po 9 utworzono w LO im. KEN, ZSP nr 2 oraz CEZ. Łącznie naukę w klasach pierwszych w szkołach prowadzonych przez Powiat rozpoczęło 1056 uczniów. Co warte podkreślenia, 339 uczniów pochodzi spoza naszego powiatu.

– Cieszy nas to, że uczniowie mieszkający poza powiatem stalowowolskim wybierają nasze szkoły ponadgimnazjalne. To świadczy o jakości kształcenia i dobrych warunkach, jakie im stwarzamy. Warto dodać, że coraz większym zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszy się szkolnictwo zawodowe. W tym roku uruchomiliśmy 13 oddziałów liceum i 27 oddziałów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej– mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Obecny na konferencji Andrzej Gargaś, członek Zarządu Powiatu, podsumował projekty edukacyjne realizowane w szkołach.

– Dzięki takim programom jak np. Erasmus+ i wsparciu środków zewnętrznych uczniowie naszych szkół mieli okazję odbyć zagraniczne praktyki i staże, a takie doświadczenie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne- mówił Gargaś.

Projekty edukacyjne realizowane w szkołach ponadgimnazjalnych opiewają na łączną kwotę 465 786 euro.

Warto podkreślić, że nowy projekt pn. „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców” uzyskał dofinansowanie w ramach RPOWP. Wartość projektu wynosi ogółem 5 612 042,48 zł. Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego. Wsparciem zostaną objęci uczniowie ZSP1, ZSP2, ZSP3, CEZ oraz CKUiODiDZ.

– W ramach projektu uczniowie m in. odbędą staże i praktyki, nauczyciele przejdą szkolenia, doposażone zostaną także 34 pracownie kształcenia zawodowego– poinformował Andrzej Gargaś. Projekt będzie realizowany od września 2016 roku do października 2019 roku.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~213

Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe

~analityk

W ZSP NR 1 ogromny sukces z planowanych 7 oddziałów klas pierwszych utworzono 5. Autor artykułu też chciał w wynikach matur pokazać sukces, a wykresy mówią coś innego.

~belfer

Dopuście do głosu młodzież , to się dowiecie jaka jest prawda o poziomie w szkołach, o maturze i wielu innych sprawach. A to co tutaj napisano , zgodnie z kryteriami górali, to G prawda.

~stary komuch

Powiat się chwali - ale prawda jest dla nich przykra - to są wyniki ich poprzedników. Teraz kiedy pisowkie szambo rozlało się po Polsce, kiedy tzw. "minister" Zalewska rozwala polską edukację, kiedy pisowski nowotwór atakuje każdą dziedzinę życia zobaczymy prawdziwą "dojną zmianę". Niech powiedzą ilu nauczycieli trzeba będzie zwolnić z powodu "reformy" edukacji. Mnie cieszy, że PiS tak kocha PRL - bo wszystkie ich reformy to powrót komuny, tyle, że realizowane przez ignorantów.

~Poszukujący

A kiedy Panie starosto da Pan pracę nauczycielom zarejestrowanym w bezrobociu?

~ktoś

W ZSP1 widzę 84.1% zdane a nie 100.Gdzie jest prawda

~jola

Ja myślę, że magnesem przyciągającym młodzież do szkół w powiecie jest osobisty urok organu prowadzącego te szkoły? Mylę się panie starosto?

~oda

Nic się nie zmienia w systemie oświaty powiatowej, świat nauki wpisywany jest w... tabelki, cyfry, zestawienia, kolorowe słupki no i mówiące głowy! Cały układ rządzących, co z tego wie przeciętny Kowalski panowie starostowie? P.S. To teraz starosta ma już dwóch zastępców? Widać dobrą zmianę w starostwie, na prawdę dobrą...

~Liberte

Z innej bajki do Pana Starosty . Panie Starosto proszę ruszyć swoich pracowników w teren ( będą bardziej zdrowi ) jeden przykład .
Proszę sprawdzić co się dzieje z przepustem pod wałem na rzece.Pyszanka i z rzeką w kierunku ujścia jak i w górę .Wszystko jest maksymalnie zarośnięte i nie chcę wiedzieć co będzie się działo gdy przyjdą deszcze bo woda nie będzie miała szans ujścia do Sanu . Liczę na to że gospodarską ręką wykona Pan pozytywny ruch . Na chwilę obecną będzie to taniej a jak przyjdą deszcze to trzeba się liczyć z odszkodowaniami ... pozdrawiam

~ja2

cyt.:"W ZSP1 maturę zdało 100% uczniów" (chodzi o liceum), a na slajdzie pokazują coś innego. O co chodzi?