Warsztaty dla młodych dziennikarzy

Image

Chcesz przymierzyć się do roli reportera i doskonalić swój warsztat pisarski? Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza ogłasza zapisy do kółka dziennikarskiego dla młodzieży. Chętni – w wieku 14-17 lat mogą zgłaszać się do MBP do 30 września.

Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się jak redagować artykuły na stronę www, a jak do newslettera. Oraz tego jak przeprowadzać wywiady, a jak zbierać informacje do artykułów. Te i inne zagadnienia zostaną omówione podczas praktycznych i cyklicznych warsztatów w bibliotece. Zapisu można dokonać na dwa sposoby. Drogą mailową –tgotkowski@mbpstalowawola.pl lub telefonicznie 15 842-10-63 wewnętrzny 113 (w dni robocze, w godzinach 7-15).

- Zapraszamy młodych redaktorów szkolnych gazet i czasopism, którzy chcą poznać tajniki reporterskiego warsztatu, dowiedzieć się jak pisać w sposób ciekawy. Zapraszamy także tych, którzy swoją przyszłość wiążą być może właśnie z takim zawodem, ale już teraz chcieliby spróbować swoich sił przy pisaniu i redagowaniu materiałów dziennikarskich. Podczas zajęć pomożemy im w wyrobieniu sprawności w zbieraniu wiadomości i przygotowaniu ich dla przyszłych czytelników– zachęca Tomasz Gotkowski, który poprowadzi kółko dziennikarskie.

Pierwsze zajęcia planowane są na środę, 5 października, godz. 16.00, w obiekcie przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =