Jakie zmiany w szkołach po wakacjach?

Image

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie są już gotowi do nauki. A jak z jest z infrastrukturą? Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie żaków w swoje mury?

Jak najbardziej. W czasie wakacji, gdy uczniowie odpoczywali, w wielu szkołach i przedszkolach na terenie Stalowej Woli trwały prace remontowe.

– Szkoły i przedszkola to miejsca w których nasze dzieci spędzają dużo swojego czasu i muszą spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dlatego też samorząd nie będzie szczędził sił i środków, by tak było – mówi Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Jedną z odrestaurowanych szkół była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Stalowej Woli. Dokładniej sala gimnastyczna do niej przylegająca.

By dzieci miały odpowiednie warunki do rozwoju kultury fizycznej, wykonano tam roboty budowlane w zakresie cyklinowania i lakierowania podłogi wraz z malowaniem linii boisk. Dokonano także wymiany cokołów z drewna, a ściany i sufit zostały odmalowane. Wymienione też zostały gniazda i wyłączniki elektryczne.

Prace zakończyły się końcem lipca, a ich koszt wyniósł niespełna 40 tys. zł.

Kolejną wyremontowaną szkołą była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Stalowej Woli. W ramach zadania wymieniona została instalacja wodno-kanalizacyjna w piwnicach budynku. Konieczne też były dodatkowe roboty w zakresie wymiany instalacji wodnej w kanałach. Wyremontowane zostały także na parterze łazienki dla chłopców i dziewcząt.

Remont zaczął się początkiem lipca, a zakończył w połowie sierpnia. Koszt robót wyniósł około 74 tys. zł.

Modernizacji wymagało też Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Korytarz na I. piętrze odbiegał wyglądem od reszty budynku. Oprócz starych lamperii na ścianach, wymiany wymagała przede wszystkim podłoga. Stary parkiet nie spełniał już wymogów sanepidowskich.

Dlatego też został on zerwany, a gruz i piach wywieziony. Na jego miejscu znalazła się wylewka a na niej położone zostały gresowe płytki ceramiczne. Stary tynk ze ścian został skuty. Ekipa remontowa otynkowała na nowo ściany, położyła szpachlę i 1,5 metrową nową i nowoczesną lamperię wykonaną matową farbą olejną.

Na całym piętrze została także wymieniona stolarka drzwiowa, a w dwóch ubikacjach pojawiły się nowe przybory sanitarne takie jak umywalki, pisuary czy kompakty WC. Ściany zostały odświeżone.

Prace w Gimnazjum nr 2 zakończyły się 23 sierpnia a ich koszt wyniósł około 95 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~he,he

Zamiast na sport młodzieżowy pisiory sponsorują klub, a szkołach brak mydła oraz papieru.
Za to drożdżówki z niemrożonego ciasta .
To podobno z troski o zdrowie dzieci.

budowa71

Super, że remonty sal . Chciałem, żeby dziecko chodziło na basen, bo 1 klasy zawsze tak miały w Naszej szkole. A w tym roku d...a. Przecież to super sprawa a i w wakacje dzieci sa bezpiecznejsze nad wodą.