Nisko daje stypendia uczniom

Image

Burmistrz Miasta i Gminy Nisko przyznał stypendia uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce.

Stypendia zdolnym uczniom wręczył burmistrz Julian Ozimek podczas sesji Rady Miasta, w asyście wiceburmistrz i radnych. Otrzymało je 19 uczniów szkół podstawowych i 9 z gimnazjów.

- To już drugi rok, kiedy burmistrz docenia wasze osiągnięcia, wasze zdolności i zainteresowania. Wy, drodzy uczniowie osiągnęliście te kryteria, które skłaniają nas do wręczenia wam stypendiów. Dziś 28 stypendystów otrzymuje stypendia. Osiągnęliście bardzo wysoką średnią, bo regulamin stanowi, że uczeń szkoły podstawowej powinien osiągnąć średnią minimum 5,8, uczeń gimnazjum 5,6. Jeżeli uczeń ma troszkę niższą średnią, musi mieć osiągnięcia czy to artystyczne, czy sportowe i wówczas przy średniej 4,75 dla ucznia gimnazjum i 5 dla ucznia podstawówki można przyznać stypendium- mówiła podczas uroczystości Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska.

Zdolny uczeń podstawówki będzie dostawać 100 zł, a uczeń gimnazjum 120 zł przez cały okres roku szkolnego, czyli przez 10 miesięcy. Pieniądze będą wpływać na konto rodziców.

- Drodzy, młodzi przyjaciele. Wszystkim wam serdecznie gratuluję znakomitych wyników w nauce oraz wspaniałych osiągnięć. Wasze sukcesy świadczą nie tylko o ciężkiej, wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Mam nadzieję, że otrzymane stypendium zmotywuje was do dalszego działania oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności. Stanie się dla was impulsem do jeszcze większej pracy oraz umocni was w dążeniu do realizacji własnych marzeń i aspiracji. Nauka niech będzie dla was nie tylko formą spełnienia ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą dająca wiele zadowolenia i przyjemności– mówił Krzysztof Tabian, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Nisku.

Uczniom pogratulował też sam burmistrz przypominając radnym, że wyniki przyjęte do regulaminu były mocno „wyśrubowane”. Stypendium zdobyć było niełatwo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =