Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

Image

1 września dzieci i młodzież rozpoczynają rok szkolny. To koniec wakacji i początek nowej przygody. Szkoła to nie tylko nauka, ale i przygoda, młodość, przyjaźń i budowanie wspomnień na przyszłość.

W Stalowej Woli rok szkolny 2016/2017 rozpoczyna: w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto 3219 uczniów, w tym 180 pierwszoklasistów, 1190 gimnazjalistów (dane bez Gimnazjum Katolickiego i bez Gimnazjum Społecznego) oraz 540 uczniów SLO.

W szkołach prowadzonych przez powiat na pierwszy dzwonek powinno się stawić 4048 uczniów, w tym 122 z Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych, 375 uczniów szkół dla dorosłych, 3553 z zespołów szkół. Do pierwszych klas uczęszczać będzie około 1060 osób.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej naukę we wszystkich typach szkół w całej Polsce rozpocznie ok. 4 mln 626 tys. dzieci i młodzieży, a także 383 tys. osób dorosłych. Uczyć ich będzie ok. 670 tys. nauczycieli. Do I klas szkoły podstawowej zapisano 210 tys. dzieci, w tym 83 tys. 6- latków. W związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego tych ostatnich pierwsze klasy będą nieliczne, ponieważ aż 80% rodziców dzieci 6- letnich zdecydowało o pozostawieniu swoich pociech w przedszkolach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~m23

wcześniej czy później pójdą i tak wychodzą tumany.I nie komentujcie bo się czytać nie chce.

Persymona

rte nie pisze sie przeczkole tylko przeDSZKole!!!!!!!!!!!!,matko ludzie co za błędy walicie!!!!!!!!!

~rte

do przeczola nr 6 dzieci nie poszly bo przedluza sie remont ktory trwa juz trzeci miesiac a pani dyrektor to chyba niew ma bo pod ogloszeniem podpisuja sie pracownicy przeczkola moze ja odwolali

~grazyna

"jaja'
Obecnie do VI klasy idą dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 7 lat.

Nacht

@ Jaja

Uśredniłem. W tym roku większość (80%) dzieci poszła do szkoły w wieku 7 lat, plus 8 lat podstawówki, więc skończą szkołę podstawową w wieku 15 lat.

Kosmitier

@Nacht ale przecież o to chodzi.

Wzorowy obywatel to głupi obywatel.

~jaja

nacht - dzieci, ktore dzis idą do klasy VI w wiekszości rozpoczely szkołe jako 6-latki wiec ukonczą ją mając 14 lat....do liceum bedą startować razem z konczącymi za 3 lata gimnazjum 16-latkami....Fajna zmiana?

Nacht

Dzieci które w tym roku idą do 6 klasy szkoły podstawowej, w przyszłym roku pójdą do... 7 klasy szkoły podstawowej.
Od przyszłego roku nie będzie już gimnazjów.
A po ukończeniu w wieku 15 lat szkoły podstawowej, większość nie pójdzie nawet do zawodówki, a jedynie zrobi kurs dokształcający na kucharza, czy coś w tym stylu.