W Magistracie monitoring firmy INFOMECH

Image

Urząd Miasta w Stalowej Woli został wyposażony w monitoring we wszystkich czterech budynkach. Kompleksowy monitoring zmontowała firma INFOMECH wyłoniona w konkursie ofert.

Już od sierpnia magistrat będzie strzeżony przez 26 kamer zewnętrznych oraz wewnętrznych usytuowanych tak, aby obserwować wszystkie niezbędne miejsca wokół i w środku budynku na ciągach komunikacyjnych, korytarzach i klatkach schodowych. Kamery zewnętrzne obserwują podjazdy pod budynkiem, parkingi, podejścia oraz wejścia główne i boczne, a także ulice sąsiadujące z Urzędem Miasta. Obecnie zabezpieczone są w ten elektroniczny system zabezpieczenia wizyjnego budynki na ulicy Wolności i Skoczyńskiego (dwa duże i dwa mniejsze, w tym Urząd Stanu Cywilnego).

Zdarzały się przypadki, kiedy to obce osoby wchodziły nienadzorowane do budynku nie w celach urzędowych, ale w innych związanych z przywłaszczeniem mienia. Zdarzały się też przypadki awantur oraz niszczenia mienia publicznego i miejskiego.

Widzieliśmy efekt jaki uzyskano z kamer przemysłowych jakie zastosowała firma INFOMECH wykonująca instalację monitoringową. Musimy przyznać, że jest to bardzo nowoczesny system, a uzyskany obraz jest w super jakości. Obecnie jest to jeden z najbardziej wydajnych monitoringów w mieście i pod względem technologicznym spełnia wymagania postawione w przetargu oraz jest w stanie zadowolić nawet wymagających użytkowników. Obraz jest czysty i wyraźny, jakość podglądu w nocy oraz w dzień jest wysoka i nagrania z kamer pozwalają bez trudu rozpoznać drobne szczegóły na obrazie.

Kamery wyglądają bardzo estetycznie i komponują się z budynkami. Są umieszczone według przemyślanego planu i widać, że firma instalująca monitoring w Urzędzie Miasta Stalowa Wola zalicza się do profesjonalnych instalatorów, którzy znają się na swojej robocie oraz stosują nowoczesne i przemyślane rozwiązania.

Dzięki monitoringowi wiele sytuacji dyskusyjnych będzie możliwych do rozwikłania, zarówno przez pracowników urzędu, jak i Policję. Dzięki kamerom podniósł się znacząco poziom bezpieczeństwa w magistracie i wokół budynków.

Obecne wymagania stawiane instytucjom publicznym, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu przebywania w nich pracowników i petentów, wymuszają stosowanie nowoczesnych systemów zabezpieczenia wizyjnego, a więc telewizji przemysłowej w postaci zintegrowanego monitoringu z siecią komputerową i infrastrukturą teletechniczną budynku.

To na pewno dobra i ważna inwestycja w magistracie, która może przynieść tylko korzyści. Zainteresowani jakością wykonania i technologią zastosowaną zwróciliśmy się do firmy INFOMECH z pytaniem o szczegóły tej inwestycji.

Właściciel, po prezentacji firmy, omówieniu oferty i wskazaniu rozwiązań jakie stosuje w swoich usługach i realizacjach skierował nas do inżyniera Kamila Wala, który poprowadził od strony merytorycznej ten projekt i z polecenia właściciela nadzorował technologiczne wykonanie monitoringu. W krótkim wywiadzie otrzymaliśmy kilka informacji:

Zastosowane kamery działają w oparciu o technologię cyfrową IP i osiągają rozdzielczość 4 megapikseli. Potrafią świecić w nocy podczerwienią na odległość kilkudziesięciu metrów, a te zewnętrzne są przystosowane do ciężkich warunków atmosferycznych i różnych temperatur dzięki obudowie o wysokiej klasie szczelności.

INFOMECH, jako jedna z nielicznych firm w regionie montuje z pełnym zaufaniem kamery wysokiej klasy, których producentem jest firma HIKVISION. Pan Kamil z INFOMECH poleca sprzęt HIKVISION, również na potrzeby telewizji przemysłowej. Te kamery sprawdzają się wszędzie.

- Dobry transfer danych otrzymano dzięki zastosowaniu odpowiednich oraz wydajnych przełączników. Sercem systemu jest wydajny i stabilny rejestrator, który bez problemu zabezpiecza nagrania na wiele dni wstecz dzięki nośnikom danych. Dysk twardy przeznaczony jest do pracy ciągłej. Jakości wyświetlania pilnuje monitor FULL HD przeznaczony do systemów telewizji przemysłowej w jakich od wielu lat specjalizuje się firma INFOMECH- mówi pan Kamil z INFOMECH.

Rozmowa z właścicielem pozwoliła nam uzyskać kilka informacji o firmie, jej planach na przyszłość oraz kierunkach rozwoju i strategii działania, promocji, a w końcu o ofercie jaką może zaprezentować klientom. Chcieliśmy się dowiedzieć jak obecnie kształtuje się rynek nowoczesnych technologii informatycznych i teletechnicznych powiązanych z instalacjami elektrycznymi, które w sposób oczywisty wydają się być wymagające pod względem technicznym, a więc firma musi przedstawiać wysoki poziom wiedzy.

Firma powstała w 2009 roku i od początku skupiła się na usługach informatycznych zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Oferując oprogramowanie, komputery, serwery i montaż sieci komputerowych uzyskała stabilną sytuację na rynku w Stalowej Woli i okolicach.

Wymagania klientów rosłym, szybko więc, dzięki szkoleniom i inwestycjom wprowadzono usługi teletechniczne takie jak: monitoring, alarmy, kontrola dostępu, systemy sieci komputerowej LAN, instalacje niskoprądowe. Dzięki integracji informatyki i teletechniki INFOMECH oferował kompleksowe usługi i firma świadczyła zakres usług, który pozwalał klientowi w jednej firmie wykonać wszystkie potrzebne prace instalacyjne związane z informatyką i teletechniką.

Obecnie firma zlokalizowana jest na ulicy Okulickiego 95, gdzie znajduje się stacjonarny sklep komputerowy i teletechniczny z wyposażeniem takim jak: kamery, alarmy, domofony, a przede wszystkim komputery i sprzęt informatyczny. Od kilku lat INFOMECH oferuje i wykonuje instalacje elektryczne i montażowe związane z elektroinstalacją zarówno w domach nowo budowanych, jak i firmach.

Takie połączenie podstaw i fundamentów całej infrastruktury elektrotechnicznej pozwala kłaść kable i przewody, wykonywać nowoczesne instalacje zarówno pod względem elektrycznym, jak i teletechnicznym. Klienci wybierający INFOMECH otrzymują nowoczesne, przemyślane pod względem ewentualnego montażu alarmów, kamer czy domofonów systemy itp.

Właściciel twierdzi, że takie usługi pozwalają w 3 etapach kompleksowo obsłużyć klienta:

- Najpierw kładziemy elektrykę, potem teletechnikę i wyposażamy obiekt w pełną informatykę wraz ze sprzętem komputerowym, w przypadku sklepów- w systemy fiskalne. Wówczas klient kładzie pełną odpowiedzialność za wykonaną pracę w nasze ręce i my odpowiadamy przed klientem za ogół prac. To znacznie upraszcza montaż i instalację w obiektach, a także eliminuje przepychanie się pomiędzy ekipami, a także wyklucza spychologię. Upraszcza zadanie pod względem takim, że kiedy chcę montować informatykę, to zgodnie z własnych planem wiem jak położyć infrastrukturę i kable teletechniczne pod „siebie”- mówi właściciel firmy.

To rozwiązanie, jak twierdzi ekipa INFOMECH-u sprawdza się znakomicie.

Obecne usługi świadczone przez firmę są „przekrojem” przez trzy wymienione dziedziny: elektrykę, informatykę oraz teletechnikę. W zakres usług wchodzi :

- montaż monitoringu wizyjnego i telewizji przemysłowej, kamery IP

- systemy alarmowe Satel

- instalacje elektryczne ; domowe i dla firm

- domofony i napędy bram, kontrola dostępu

- sklep komputerowy i techniczny,

- usługi informatyczne dla firm, serwis IT i programy dla firm,

- sprzedaż komputerów nowych i poleasingowych (DELL, IBM, FUJITSU, HP)

- sieci komputerowe LAN, serwery

- kasy i drukarki fiskalne, PC market, wyposażenie sklepów

Nie trudno zauważyć, że firma INFOMECH specjalizuje się w monitoringu, kamerach przemysłowych alarmach i komputerach nowych i poleasingowych. Sklep jest zaopatrzony w duży wybór kamer przemysłowych różnego typu. Na miejscu uzyskujemy fachowe doradztwo, analizę montażu monitoringu ,rabaty przy zakupie większej partii sprzętu. Sprzęt jest rozłożony i można sprawdzić na własne oczy jak prezentuje się widok z kamer jakie chcemy zakupić. Serwis i gwarancja na instalację oczywiście jest zapewniony tak jak i gratisowy dojazd do klienta na wycenę. Trzeba przyznać że to jedyny taki sklep z kamerami w Stalowej Woli jak i okolicznych miastach.

Firma się rozwija i trwają szkolenia z zakresu fotowoltaiki i klimatyzacji domowej. To plany na bliską przyszłość. Czas odrębnych dziedzin się kończy. Nowoczesne rozwiązania to takie, które kompleksowo łączą sąsiadujące i przenikające się dziedziny usług dla klientów. INFOMECH łączy je i oferuje zakres działań od podstaw instalacji elektrycznych skrojonych dla klienta, aż do pełnej informatyzacji (komputery i serwery dla firm) i zaplecza sprzętowego (kamery, alarmy itp.)

Obecnie w fazie końcowej prac konfiguracyjnych jest sklep internetowy dostępny pod adresem:

www.infomech24.pl – start produkcyjny sklepu internetowego jest przewidziany na wrzesień ale już widać duży zakres produktów teletechnicznych i komputerowych.

Firma jest dostepna pod adresem internetowym www.infomech.pl

Kontakt telefoniczny: 15 8431065 oraz 660 509 155 / 667 238 749 / 663 367 953

Zobacz również:

+ Blog INFOMECH

+ Facebook INFOMECH


Artykuł sponsorowany

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona