Konkurs Modelarski

Image

Miłośnicy modelarstwa spotkali się dziś w Stalowej Woli, by wziąć udział w konkursie modeli, obejrzeć wystawę, wymienić doświadczenia i posłuchać prelekcji…

20.08.2016 roku w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się „Konkurs modelarski Stalowa Wola 2016". Wielu miłośników modelarstwa miało dziś nie lada gratkę. W jednym miejscu zgromadzono wiele różnego rodzaju miniaturowych samolotów z różnych okresów historycznych, aut, czołgów, broni. Oprócz wystawy odbywały się również inne imprezy towarzyszące. Była ciesząca się dużą popularnością wystawa broni palnej, wystawa grafik wykonanych w technice 3D pt. "Zwiedzanie japońskiego pancernika Haruna", wystawa sprzętu wojskowego, grupy rekonstrukcyjne, giełda modelarska, pokaz budowy i malowania modeli, prelekcja na temat "Izraelska broń pancerna latach 1948-2009". Dla najmłodszych zaproponowano "szkółkę modelarską czyli sklejanie pierwszego modelu w życiu" (zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów). Organizatorem dzisiejszej imprezy był Klub Modelarski "FLISAK" ze Stalowej Woli.

Do godz. 11:30 na konkurs modelarski zgłoszono 411 modeli w 38 kategoriach, zapisało się 70 seniorów, 67 młodzików- juniorów. Modelarze przybyli do naszego miasta między innymi ze Stalowej Woli, Warszawy, Rzeszowa, Bielska- Podlaskiego, Rybnika, Lublina, Świdnika, Świdnicy, Czarnej Białostockiej, Mińska Mazowieckiego, Śmiłowa, Kielc, Franciszkowa, a także z Rosji (2 modele).

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~obserwator

Niby fajnie tylko coś cieniutko z odwiedzającymi...cieniutko...bardzo mała frekwencja.
Widziałem w Stalowej Woli lepsze tego typu imprezy.

rsta

ale rzeczywiście organizatorzy trochę mało to nagłośnili ...
jest to na pewno konkurencja do Sikorski Model Show, bo mieli w styczniu wystawiać się razem, ale się rozdzielili i tak mamy dwie tego typu imprezy ... umiech

rsta

wstawiłem plakat na forum, żeby więcej osób się o tym dowiedziało, ale panna_pina z zarządu zamknęła temat, bo powodem było to, że to nie miejsce na plakaty, tylko we wiadomościach na dole.
A na dole we wiadomościach chyba jak widać mało osób zagląda ...

~Obserwator

Idea dobra, fajnie że coś się dzieje w tym mieście, ale organizacyjnie to raczej słabo to wyszło. Plakaty na mieście pojawiły się raptem parę dni przed imprezą w mediach cisza no i gdzie te grupy rekonstrukcyjne ? Jak zwykle dużo ludzi dowiaduje się że coś się działo jak już jest po imprezie.

~Historia

Ciekawe.,twórcze hobby.

~Normalny

Wreszcie coś normalnego, a nie informacja o nowym sklepie w vivo...

~Kobb

Matołectwo, które pisze, że nic nie było polecam czytać "wydarzenia" na dole strony i www biblioteki.

Nacht

Zbieranina jak na składach Agencji Mienia Wojskowego.
Niby jest wszystko, ale do wszystkiego nie ma albo części, albo amunicji.

mark30

do kiedy wystawa?

~Hanoi

Sikorski Model Show wiec atrakcji miałumiech

~olo

Trochę ciekawego żelaza na tym stole było,

~stalowy

I jak zwykle nikt nie napisał wcześniej o takim wydarzeniu :-/