Dofinansowanie do obiektów sportowych

Image

Starostwo zdobyło 0,5 mln dofinansowania do remontu obiektów sportowych przy szkołach. Będzie nowe boisko i remont sali gimnastycznej.

- W tej chwili otwieramy oferty.- mówi starosta powiatowy Janusz Zarzeczny.- Oferty będą analizowane w najbliższym czasie i myślę, że te inwestycje będą wkrótce realizowane. Jeśli się uda, chcielibyśmy boisko przy liceum zrobić jeszcze w tym roku. Te inwestycje mamy rozłożone na 2 lata. Chcemy w tym roku zacząć, czyli zrobić boisko, a w przyszłym roku skończyć, bo sali gimnastycznej nie jesteśmy w stanie skończyć w tym roku. Na samym początku będziemy robić remont dachu, roboty w środku, natomiast elewację i resztę już w przyszłym roku.

Starostwu udało się po przetargach uzyskać znaczne oszczędności. Boisko przy Staszicu zamiast miliona złotych, będzie kosztować jedynie 600 tys.

- To będzie boisko trawiaste, ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, oświetlone i ogrodzone. Powstanie na starym, betonowym boisku, które jest tam w tej chwili- mówi starosta.

W sali gimnastycznej przy ZSP nr 2, oprócz dachu, wymieniony zostanie także parkiet i instalacje. Jak zapewnia starosta pojawi się też nowe wyposażenie: stojaki do koszykówki, bramki do piłki ręcznej. Będą też zamontowane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na tym zadaniu również sporo zaoszczędzono. Ostatecznie sala gimnastyczna będzie kosztować 850 tys. zł, a nie jak zakładano 1,1 mln zł.

Dofinansowanie, które otrzymało starostwo od ministerstwa wynosi 50%. Resztę więc z oszczędzonych na przetargach pieniędzy trzeba będzie oddać państwu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ala

Jestem za....