KUL: Dziś rozdanie dyplomów

Image

280 absolwentów studiów II stopnia i jednolitych magisterskich, 71 I stopnia ukończyło w 2016 roku studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Dziś wręczenie dyplomów.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 od przemarszu absolwentów i kadry naukowej spod budynku Inżynierii Materiałowej do Kaplicy Akademickiej. Tam celebrowana była msza święta. Bezpośrednio po niej przeniesiono się do Auli im. Solidarności. W uroczystości udział wzięli między innymi ks. bp. Edward Frankowski, poseł na Sejm RP Rafał Weber i starosta powiatowy Janusz Zarzeczny, a także przedstawiciele magistratu.

- To był dobry rok. Zakończyliśmy wieloletni cykl inwestycyjny, który był dokonywany wspólnie z miastem- najpierw biblioteka, później inżynieria materiałowa, w tym roku inżynieria środowiska. To nam stworzyło świetną bazę materialną, bo to są budynki, wyposażenie. Wypromowaliśmy około 350 studentów w tym roku, wchodzą na rynek, mają dobre dyplomy, mogą szukać dobrej pracy. Życzymy im powodzenia, życzymy im tego, żeby wykorzystali nie tylko ścisłe kwalifikacje, które zdobyli w trakcie studiów, ale żeby to ogólne wykształcenie uniwersyteckie umożliwiło znalezienie się w życiu i wielu naszych absolwentów robi kariery i mamy nadzieję, że oni też zrobią-mówił dziekan WZPiNoS prof. Andrzej Kuczumow.

Jak zapewnia dziekan uczelnia będzie się rozwijać, w przyszłym roku akademickim 2017/2018 w ofercie będą nowe kierunki studiów.

- To był rok z jednej strony podobny do innych, z drugiej strony niepodobny do innych. Podobny do innych jako, że działalność dydaktyczna jest w zasadzie podobna i ona się niczym specjalnie nie różni, ale niepodobny do innych jako, że mieliśmy wiele wydarzeń, nowych publikacji, prowadzony był audyt. Zapowiadają się- mam nadzieję- dobre sprawy na przyszły rok i wchodzimy w niego pełni nadziei. Patrząc na rekrutacje, która już przebiega, jest ona porównywalna do tego, co było rok temu. Rok temu odnotowaliśmy pewien skok wzwyż, niewielki, ale zawsze, więc jeżeli w tym roku jest porównywalnie tendencja ogólna w dół, to możemy powiedzieć, że jesteśmy na razie spokojni, zresztą o czym zapewnia nas macierzysta uczelnia w Lublinie. Jesteśmy tutaj, chcemy być i otwieramy swoje podwoje dla wszystkich, którzy zechcą u nas studiować-mówił ks. Bartłomiej Krzos, p.o. prodziekana ds. studentów.

Dyplomy odebrali dziś absolwenci studiów II stopnia i prawa. Ubrani w długie, czarne togi, birety, po 5 latach pracy, wyrzeczeń, nauki przyjmowali gratulacje i życzenia. Teraz czeka ich start w dorosłe życie, choć niektórzy będą kontynuować naukę na studiach doktoranckich, podyplomowych lub zdawać egzaminy na aplikację radcowską czy adwokacką.

- Oprócz tego, że wiele się nauczyłam, przeżyłam wiele niesamowitych przygód, mam wspaniałe wspomnienia, przeżyłam różne historie, także śmieszne. Poznałam wiele osób z całej Polski, miałam koleżanki ze Szczecina, Malborka, Częstochowy, z Kielc. Nie nudziłam się w tym mieście i cały okres studiów wspominam bardzo dobrze, również kadrę naukową. Jestem skłonna polecić tę uczelnię. W planach mam aplikację. Jest to ciężki dla mnie wybór, wiąże się to z kosztami. Myślałam o aplikacji ogólnej, ale jeszcze rozważam aplikację radcowską. Myślę, że powinno się udać- mówi tegoroczna absolwentka prawa Katarzyna.

Absolwenci 2016:

Ekonomia II stopnia – 33 osoby,

Inżynieria Środowiska II stopnia – 21,

Pedagogika II stopnia (niestacjonarne) – 86,

Pedagogika II stopnia – 46,

Socjologia II stopnia – 31,

Prawo – 63,

Pedagogika I stopnia- 20,

Praca socjalna I stopnia- 29,

Inżynieria Środowiska I stopnia (luty 2016) – 22

Kolejne obrony odbędą się jeszcze we wrześniu. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Jedni żacy kończą studia i odchodzą, inni przychodzą. Trwa rekrutacja na studia wyższe w Stalowej Woli. Warto zapoznać się z ofertą edukacyjną i wybrać kierunki, po których będzie można podjąć ciekawą i dobrze płatną pracę. Oto oferta kierunków technicznych w Stalowej Woli.

POLITECHNIKA RZESZOWSKA

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Kierunki:

- Mechanika i budowa maszyn (studia inżynierskie I stopnia), specjalności: komputerowo wspomagane wytwarzanie, organizacja produkcji, programowanie i automatyzacja obróbki

- Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (studia inżynierskie I stopnia), specjalności: zarządzanie procesami produkcyjnymi, zarządzanie logistyczne, organizacja i zarządzanie w przemyśle

Na każdy kierunek jest po 60 miejsc. W razie konieczności limit może być zwiększony.

- W tym roku nowością jest, że osoby, które będą przyjęte na I rok studiów, we wrześniu będą mogły odbyć dodatkowe kursy przygotowawcze z matematyki i fizyki bez ponoszenia dodatkowych kosztów w celu wyrównania poziomu, zapoznania się z przedmiotami- mówi kierownik dziekanatu PR Lucyna Iskra.

Takie kursy do tej pory odbywały się w uczelni macierzystej. W tym roku będą dostępne na miejscu.

KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI JANA PAWŁA II

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie

Kierunki:

- Inżynieria środowiska (studia inżynierskie I i II stopnia), specjalności I st.: zasoby wodne - ich zanieczyszczenie i uzdatnianie, rekultywacja terenów zdegradowanych

- Inżynieria materiałowa (studia inżynierskie I stopnia), specjalności: materiały kompozytowe i biomateriały

Na każdy kierunek jest po 30 miejsc. Limit może być zwiększony.

Osoby wybierające kierunki techniczne w Stalowej Woli mogą liczyć na stypendia, również od miasta (stypendium motywacyjne) ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli w wysokości 300 zł dla każdego studenta 1 roku studiów technicznych. Na drugim i w kolejnych latach studiów, stypendium 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również dochodzą stypendia socjalne i naukowe.Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kkk

Takie koszty państwo i rodzice ponoszą aby powiększać liczbę bezrobotnych albo zasilać zlewozmywaki na zachodzie.
a jeszcze i ta pompa kosztuje. Śmieszne.

~kkk

Takie koszty państwo i rodzice ponoszą aby powiększać liczbę bezrobotnych albo zasilać zlewozmywaki na zachodzie.
a jeszcze i ta pompa kosztuje. Śmieszne.

~nina

Ladnie wygladaja

Zumbaa

Gratuluje, lepiej spędzony czas od uprawiania hejtu 24/d na forum :-)

~katabas

po kuligu to od razu na bezroba albo robić bachory i brać 500+

~Olo

a jutro bezrobocie lub zmywak za granicą chyba że się do pis zapiszą to będą bawić się w robienie szopki umiech

~goguś

Proszę Cię, "renomowane" smiech2 słaby troll

~do gogusia

wszystkie renomowane uczelnie robia taki "show" zobacz np. w USA czy W. Brytanii, to mile i pamiatka na cale zycie, a u Ciebie tylko frustracja i gorycz, pozwol ludziom sie cieszyc z uzyskanych dyplomow

~goguś

Witam, parę lat temu też skończyłem uczelnie wyższą (nie była to uczelnia ze stw) i nie było takich cyrków na rozdaniu dyplomów,żeby robić z tego jakieś wielkie wydarzenie medialne na taka skale jak na KUL-u. Po prostu dostałem informację, że mam dyplom do odebrania w dziekanacie i tak zrobiłem. Jednak unas w Stalowej Woli musi być na siłę, pokaz ile to studentów wykształciło się w mieście. Lepiej możni Panowie i Panie weźcie się za to żeby osoby, które ukończą studia miały godna prace i zarobki, a nie dać im "szmate" na ubranie się i założenie czapeczki i udawanie jak to im się teraz będzie wiodło. Patrząc na kierunki studiów które ludzie ukończyli to 3/4 można przyrównać do zbierania jagód - mimo to życzę wszystkim absolwentom powodzenia.

PS. We wrześniu będzie informacja na portalu, że wzrosło bezrobocie bo dużo osób nie poradzi sobie na rynku pracy.

~Kancelaria

Po prawie szansa na pracę jest,

~malgosia

dla rownowagi zeby puste głowy jak balony nie uniosly ich w gore

~jasio

a tabliczki do pisania na glowach dlacego maja

~malgosia

jasiu oni tak maja za kare bo nie chcieli sie uczyc

~jasio

o co chodzi srodek lato a oni w futrach

~student

a ten żak z policji co tam robi 7 zdjecie hahasmiech2

~bubas

No to co , pakowac sie i do tesco towar wykladac , no albo Uk lub D imigrantom zupki podawac umiech