Rozwiń skrzydła z CKU

Image

Trwa rekrutacja w CKUiODiDZ. Wszyscy ci, którzy mają ukończone 18 lat mogą w tej szkole uzupełnić swoje wykształcenie oraz zdobyć nowe umiejętności dzięki kursom zawodowym.

19 lat na rynku edukacji

W 1997 r., przy ulicy Hutniczej 12, powstało Centrum Kształcenia Ustawicznego. Od początku swego istnienia CKU dbało o edukację swoich słuchaczy w pełnym tego słowa znaczeniu. Oprócz kształcenia przedmiotowego i zawodowego, w placówce uczono równocześnie patriotyzmu, poszanowania tradycji i drugiego człowieka angażując słuchaczy w przygotowywanie różnego rodzaju akcji charytatywnych, ekologicznych oraz uroczystości okolicznościowych. Początkowo kształcono w 7 zawodach: piekarz, kucharz, cukiernik, ciastkarz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca. W kolejnych latach działalności powiększono ofertę edukacyjną o nowe zawody, tworzone takie, na które był popyt.

Placówka na przestrzeni lat wykształciła wielu uczniów dając im zawód, konkretne wykształcenie, które w dzisiejszych czasach jest tak bardzo cenione. Oferta edukacyjna odpowiada potrzebom i oczekiwaniom wielu osób zastanawiających się nad tym, co robić w życiu. Słuchacze kształcący się w CKU to osoby nie tylko z powiatu stalowowolskiego czy niżańskiego, ale także z dalszych regionów.

Sukcesy i wolontariat

Osoby kształcące się w CKUiODiDZ biorą udział w wielu różnych konkursach, angażują się w Szkolnym Kole Wolontariatu, dzięki czemu ćwiczą swoje zawodowe umiejętności. Słuchaczy m.in. kierunków gastronomicznych, florystyki czy fryzjerstwa można spotkać na różnych piknikach, podczas których zapewniają dzieciom i młodzieży różnego rodzaju atrakcje (malowanie buzi dzieciakom, malowanie paznokci, wykonywanie barwnych fryzur, pięknych wianków z kwiatów bądź serwowanie smakołyków).

Przyszli fryzjerzy, w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, odwiedzają m.in. pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, Domu Pobytu Dziennego, dzieci z Domu Dziecka. Wszystko to po to, by sprawić radość innym, uczesać, przyciąć i wymodelować włosy. Wolontariuszki ze szkoły policealnej (technik usług kosmetycznych) zapewniają zabiegi pielęgnacyjno– upiększających, takie jak henna i regulacja brwi oraz manicure, a także masaż dłoni.

Słuchacze różnych kierunków mają na swoim koncie różnego rodzaju osiągnięcia m.in. udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, a także w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych.

CKUiODiDZ jest również organizatorem różnych konkursów m.in. Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Naleśniki- kulinarne inspiracje”. Placówka organizuje również kiermasze, na których nabyć można niezwykłe ozdoby wielkanocne czy bożonarodzeniowe.

Jeśli chcesz zdobyć konkretny zawód, bądź poszerzyć swojej kwalifikacje CKUiODiDZ w Stalowej Woli to miejsce właśnie dla ciebie.

Rekrutacja 2016/2017

CKUiODiDZ rozpoczęło nabór na rok szkolny 2016/2017. Placówka proponuje naukę w:

- Gimnazjum dla Dorosłych (zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym od poniedziałku do środy od 9.40 do 14.35. Nauka trwa 6 semestrów i kończy się egzaminem gimnazjalnym.

- Licem Ogólnokształcącym dla Dorosłych (zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej i zaocznej. W przypadku formuły stacjonarnej zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu. Z kolei w formie zaocznej- co 2 tydzień: piątek, sobota, niedziela)

- Szkole Policealnej dla Dorosłych, która funkcjonuje w systemie zaocznym (zajęcia odbywają się co 2 tydzień: piątek, sobota, niedziela).

Edukacja odbywa się w następujących zawodach:

- technik administracji

- technik BHP

- technik usług kosmetycznych

- technik rachunkowości

- florysta

- oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych (KKZ)- to bezpłatna, nowoczesna forma uzyskania kwalifikacji zawodowych niezależnie od posiadanego wykształcenia. Uczestnik kursu po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu potwierdzająco kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, co 2 tydzień: w piątek, sobotę, niedzielę. Naukę można rozpocząć w następujących kursach zawodowych:

- florysta

- fryzjer

- kucharz

- cukiernik

- kelner

- sprzedawca

- prowadzenie rachunkowości

- technik ekonomista

Aby zapisać się na kurs wystarczy mieć ukończone 18 lat. W CKUiODiDZ równolegle można kształcić się w liceum ogólnokształcącym i zdobywać zawód na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Dowiedź się więcej klikając tu: Kwalifikacyjne kursy zawodowe w CKU

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziesz tu: REKRUTACJA 2016/2017

Artykuł sponsorowany

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona