Nowoczesne laboratoria trafią do szkół

Image

W szkołach prowadzonych przez miasto zostaną utworzone bogato wyposażone pracownie tematyczne, które ułatwią naukę przedmiotów ścisłych...

Miasto otrzymało dofinansowanie z RPO na projekt pn. "Tworzenie warunków dla nowoczesnego nauczania poprzez modernizację infrastruktury edukacyjnej w Gminie Stalowa Wola". Wartość tego projektu to przeszło 1,2 mln zł, dofinansowanie stanowi blisko milion zł.

- W ramach tego projektu w 8 szkołach podstawowych, 5 gimnazjach i w Liceum Samorządowym zostanie utworzonych 28 pracowni tematycznych. Jeżeli chodzi o szkoły podstawowe, będą to pracownie matematyczne i przyrodnicze. Takich pracowni będzie 16, natomiast w naszych gimnazjach i liceum powstaną pracownie biologiczne i fizyczno-chemiczne, łącznie 12 pracowni- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W każdej pracowni będzie znajdować się sprzęt multimedialny, laptop oraz monitor interaktywny. Będzie to nowoczesny sprzęt, który pozwoli m.in. przenosić badane próbniki na sprzęt multimedialny. Zajęcia realizowane w takich pracowniach pozwolą m.in. na uatrakcyjnienie lekcji, jak również zaoferują nie tylko naukę teoretyczną, ale i praktyczną.

- W ten sposób jak gdyby prowadzimy konsekwentną politykę miasta skierowaną na promocję przedmiotów technicznych już od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, do liceum tak, aby kierunki techniczne były tylko i wyłącznie umacniane, a takie przedmioty jak: matematyka, biologia, fizyka, chemia, nie kojarzyły się naszym uczniom z czymś nieprzyjemnym, a wręcz przeciwnie, przez praktyczne zajęcia w tych pracowniach z częścią interaktywną, multimedialną stawały się bardziej interesujące- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

a sprzet do zabawy w doktora to gdzie

~Uczennica

A ja jestem uczennicą SLO, skończyłam 2 klasę i nauczyciele często korzystali z rzutnika, tablic i innych sprzętów multimedialnych.

~wejwqie

w ZSO 2 są już takie tablice multimedialne nikt ich nie używa, a przynajmniej nigdy nie zostały użyte przez 6 lat, czyli tyle, ile tam uczęszczałam, pozdrawiam.

manukun

Kiedy wykwalifikowani nauczyciele? Same laptopy, rzutniki i tablice multimedialne nie podniosą jakości nauczania.

~ks_money

ciekawe czy dobra zmiana konsultowała te zakupy z kim kolwiek, myslę ze nie no może z klechą jakimś