Społeczna najlepsza

Image

Zespół Szkół Społecznych w Stalowej Woli może pochwalić się najlepszymi wynikami niedawnego sprawdzianu szóstoklasisty. Są one lepsze od średniej wyniku w powiecie stalowowolskim, ale też województwie podkarpackim. Według pomiaru Centralnej Komisji Egzaminacyjnej szkoła znalazła się w tzw. 9. staninie, czyli wśród 4% szkół z najlepszymi wynikami sprawdzianu w kraju.

- To bardzo dobry wynik, którego gratuluję naszym szóstoklasistom, a także nauczycielom naszej szkoły, którzy przygotowali uczniów do tego trudnego sprawdzianu. Osiągnęliśmy wyniki powyżej średniej, co bardzo cieszy i pokazuje, że poziom mamy naprawdę wysoki - podkreśla Ewa Kata, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Stalowej Woli.

Popularna „Społeczna” w sprawdzianie szóstoklasisty znakomicie wypadła na tle województwa podkarpackiego. Jeśli chodzi o język polski uczniowie tej placówki zdobyli 82,2 procent punktów. To o ponad dziesięć punktów procentowych więcej niż średnia na Podkarpaciu (71,1 procent) i w powiecie stalowowolskim (70,5 procent). Uczniowie „Społecznej” byli również najlepsi na poziomie gminy. Tutaj średnia punktów z języka polskiego wyniosła 72,5 procent, czyli niespełna dziesięć mniej niż szóstoklasistów ze „Społecznej”.

Jeszcze lepsze wyniki uczniowie tej szkoły zanotowali z matematyki i języka angielskiego. W tych przedmiotach „Społeczna” była bezkonkurencyjna, zarówno na terenie gminy, jak i całego województwa. Z matematyki stalowowolska placówka uzyskała 83 procent punktów, czyli 20 procent więcej niż średnia z całego województwa. W przypadku języka angielskiego było podobnie. Uczniowie społecznej uzyskali blisko 92 procent punktów, przy średniej wojewódzkiej 70,7 procent.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wojciech

Po części tak dobre wyniki w tej szkole z poszczególnych przedmiotów zawdzięcza się rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci oraz opłacają dodatkowe zajęcia, gdy jest taka potrzeba.

~Kasia

Nie zazdrość ... Poza tym nie wiesz chyba o czym mówisz

~nori

i gratulacje dla nauczycieli pomagającym uczniom napisać lepiej niż niedostatecznie.... ten egzamin to jedna wielka ściema