Świetne miejsca naszych uczelni

Image

Ukazał się właśnie XVII Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2016. Miło nam poinformować, że stalowowolskie uczelnie uplasowały się w nim na wysokich miejscach.

W Polsce wyższych uczelni jest bardzo wiele, w dużych miastach nawet po kilkanaście. W Stalowej Woli najbardziej liczące się szkoły wyższe to Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Politechnika Rzeszowska. Sprawdziliśmy, na którym miejscu znalazły się nasze placówki edukacyjne. Jak się okazuje uplasowały się na wysokich pozycjach.

Politechnika Rzeszowska utrzymała pozycję sprzed roku zdobywając 45. miejsce wśród uczelni publicznych, KUL w stosunku do wcześniejszego roku zajął miejsce o jedno wyżej, bo 31.

Jeśli chodzi o ranking kierunków KUL w Stalowej Woli, nasza raczkująca dopiero Inżynieria materiałowa już zdążyła wyrobić sobie markę czego dowodem jest wysokie 20. miejsce w rankingu. Inżynieria środowiska zajęła 29. miejsce, 19. - pedagogika, 20. - prawo, 30. - ekonomia.

Kierunek na macierzystej uczelni Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Budowy i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął w rankingu 20. miejsce, a Inżyniera produkcji miejsce 16. Zarówno Mechanikę i budowę maszyn, jak również Zarządzanie i inżynierię produkcji można studiować w Stalowej Woli.

Patrząc na ranking śmiało można powiedzieć, że warto studiować w Stalowej Woli. Dobre wyniki, znakomite miejsce na liście uczelni wyższych, do tego wspaniałe laboratoria, zaplecze techniczne, nowoczesne budynki i wysokie stypendia to atuty, obok których młody człowiek nie może przejść obojętnie.

Osoby wybierające kierunki techniczne na KUL-u, a także ci, którzy zamierzają studiować na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli mogą liczyć na stypendia, również od miasta (stypendium motywacyjne) ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli w wysokości 300 zł dla każdego studenta I roku studiów technicznych. Na drugim i kolejnych latach studiów, stypendium 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również dochodzą stypendia socjalne i za wyniki w nauce.

Kierunki techniczne w Stalowej Woli, rok akademicki 2016/2017:

[p]- Politechnika Rzeszowska: Mechanika i budowa maszyn (studia inżynierskie I stopnia, o specjalnościach: komputerowo wspomagane wytwarzanie, organizacja produkcji, programowanie i automatyzacja obróbki) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie I stopnia o specjalnościach: zarządzanie procesami produkcyjnymi, zarządzanie logistyczne, organizacja i zarządzanie w przemyśle);

- Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: inżynieria materiałowa (inżynierskie studia stacjonarne I stopnia), inżynieria środowiska (inżynierskie studia stacjonarne I i II stopnia).


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~student

Panie Andrzeju trzeba przypomniec tym obecnym bufonom ze to pana zaslugo

~ass

~Emigrant ma rację.Kończcie studia w Stalowej Woli,Rzeszowie,Kielcach i CHODU z tego głupiego kraju na zachód pod warunkiem, język ang. lub kraju CHODU, na pewno 3do 5 razy więcej kasy niż w Ojczyźnie. Prawie wszędzie jest ok. 200 euro na pierwsze i ostatnie dziecko do ukończenia studiów obojętnie ile zarabia tato+mama bez 500+ !!

~Emigrant

Mam okazję pracować od kilku lat w UK z osobami po kierunkach technicznych na uczelniach brytyjskich. Ludzie po tych studiach (Uniwersytety w Birmingham czy Edynburgu) i nawet po doświadczeniu w pracy mają mniejszą wiedzę niż student po pierwszym roku na uczelni w Polsce. Mam na myśli kierunki takie jak elektronika, informatyka, mechanika i pokrewne. Tylko przygłupi polski pracowca może twierdzić, że studia w Polsce nic nie dają. Rada dla mlodszych - kończcie studia techniczne czy medyczne w Polsce, uczcie się języka i wyjeżdżajacie gdzie Was decenią.

Andzej

Nawet pierwsza polska uczelnia w tym rankingu to dno i metr mułu porównując do zachodnich, więc 20 czy 30 wynik na podwórku krajowym to tragedia. Żeby nie było studiowałem w swojej karierze na 2 uczelniach technicznych (Kraków i Warszawa) i 1 uczelni ekonomicznej (Warszawa).

~Stalówek1

brawo panie Andrzeju!Brawo studenci!Ktoś jak był radnym był nie przychylny tym inwestycjom.Ciekawe kto to?Zgadnijcieumiech