Młodzi naukowcy wyróżnieni

Image

W sobotę, 28 maja na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się konkurs pt. "Eksperyment Łańcuchowy". Dotyczył on uczniów (od szkoły podstawowej do średniej), studentów oraz całych rodzin. Wydarzenie to miało na celu pokazać, że fizyka jako nauka wcale nie musi być trudna i nudna, wręcz przeciwnie można się przy niej bardzo dobrze bawić.

Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie urządzenia, w którym wykorzystanie zjawisk fizycznych pozwoli na przetransportowanie metalowej kulki.

Organizatorzy postawili na wyobraźnię uczestników - nie ograniczając im materiałów, z których urządzenie należało zbudować. Prace oceniane były w kategoriach: ilość zastosowanych zjawisk fizycznych, skuteczność urządzenia oraz kreatywność i estetyka jego wykonania.

Drużyna Naukowego Zawrotu Głowy w składzie: Agnieszka Dąbek (PSP nr 5 Nisko), Katarzyna i Bartłomiej Galek(PSP Zbydniów), Robert Meciar (PSP nr 4 Stalowa Wola), Jakub Kołodziejczyk (Gimnazjum Zbydniów) oraz Łukasz Koszałka(Gimnazjum Rudnik) osiągnęła ogromny sukces zdobywając I WYRÓŻNIENIE przy tak dużej ilości prac (było ich ponad 100).

Drużyna zakwalifikowana do konkursu, jako szkoła podstawowa, została przeniesiona o kategorię wyżej (gimnazja), ponieważ jak zaznaczyli sędziowie, urządzenie zbudowane w całości z klocków LEGO było bardzo zaawansowane technicznie.

Przewiń do komentarzy











Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mamat

Brawo!!!