Międzynarodowa konferencja- KUL

Image

We wtorek, 24 maja 2016 roku, w budynku Inżynierii Materiałowej, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Styl i jakość życia współczesnego człowieka.

W tym roku konferencja poświęcona została Religii i wspólnocie. Organizatorami był Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli, redakcja kwartalnika „Społeczeństwo i Rodzina”, Instytut Teologiczny im. bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Patronat naukowy objęło Polskie Towarzystwo Teologiczne. Sponsorem konferencji była Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli, która również zapewniła katering w stołówce MensaQul.

Problematyka religijności jest obecna w debacie naukowej i publicznej w kontekście globalizacji i przemian we współczesnym świecie, a zwłaszcza we współczesnych Kościołach, wspólnotach i organizacjach religijnych, nowych ruchach religijnych, jak też pozainstytucjonalnych formach religijności. Wyrazem szczególnego zainteresowania religią, religijnością i wspólnotą w XXI wieku jest dyskusja na temat nowych płaszczyzn i form funkcjonowania człowieka w przestrzeni sacrum. Prowadzona jest dyskusja w kwestii ekskluzywizmu, inkluzywizmu czy pluralizmu religijnego. Przedmiotem konferencji jest ujęcie problematyki religii i wspólnoty we współczesnych realiach społeczno-kulturowych (w kontekście szans i zagrożeń) oraz wymiana poglądów i doświadczeń naukowych w kontekstach: teologicznym, antropologicznym, filozoficznym, etycznym, pedagogicznym, psychologicznym, socjologicznym i prawnym.

W komitecie naukowym znaleźli się prelegenci reprezentujący różne strony świata, z takich państw jak: Litwa, Słowacja, Łotwa, Rumunia, Ukraina, Papua- Nowa Gwinea, Australia, Turcja, Stany Zjednoczone, Nigeria i oczywiście Polska. Nad konferencją czuwała przewodnicząca komitetu organizacyjnego prof. Jadwiga Daszykowska z KUL.

Prelegenci posługiwali się głównie językiem angielskim. Po krótkim przywitaniu rozpoczęła się sesja plenarna. Zaplanowano również dyskusję i obrady w poszczególnych sekcjach. Konferencja potrwa jeszcze do godziny około 18:30.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II konferencje naukowe organizuje cyklicznie. Uczelnia rozwija się nie tylko humanistycznie, ale również technicznie. Osoby wybierające kierunki techniczne na KUL-u mogą liczyć na stypendia, również od miasta (stypendium motywacyjne) ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli w wysokości 300 zł dla każdego studenta 1 roku studiów technicznych. Na drugim i w kolejnych latach studiów, stypendium 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również dochodzą stypendia socjalne.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ame

@ ~do ame Masz rację byle gówno nie zagrozi , ale czy wiesz,
cdn że syn papieża Aleksandra VI z rodziny Borgi i pozostałe dzieci, wcześniej kardynała nie rozwaliły kościoła jako instytucji!?. I tutaj masz rację,ja jako małe gówno nie dam rady ,ale taki RÓD z Hiszpanii-Największe gówno też nie dało rady. Chyba że będzie koniec Świata. I to byłoby na tyle.

~do ame cdn

Ecclesia semper reformanda...umiech Kosciol jest Bozy i byle g.... go nie rozlozy jak mawial pewien stary pralat w stanie wojennym... dedykuje te slowa, ciezkie, ale prawdziweumiech

~ame

@~do ame.Teraz może p. Profesor pisać,bo nie ma św. inkwizycji.Ale Kopernik miał pietra co?.A Galileusz? na to pytanie brak odpowiedzi.

~do ame...

A ma wiele wspolnego religia z inzynieria materialowa, fizyka kwantowa, kosmologia etc. wystarczy jak poczytasz genialnego ks. prof. Michala Hellera, zdobywce nagrody Templetona sapientis sat...

~ame

Co ma wspólnego Religia z Inżynierią Materiałową??. Te dwa tematy mają się tak jak Galileusz -który został odklęty przez naszego św.Jana Pawła, a Kościół Rzymsko- Katolicki.Ps. Przedmiot inż. materiałowej jest niezgodny z doktryną Kościoła tak jak wiele innych nauk np. fizyka kwantowa,molekularna,astronomia, i wiele innych.

~Warwara

Jest pan dr Nowakowski (5-te zdjęcie) i ks. dr Dąbek (14-te zdjęcie), bardzo mądrzy wykładowcy, rzec by można jedni z najlepszych o czym przekonałam się będąc studentką tej uczelni jakieś 7 lat temu. Uczęszczanie na ich wykłady było przyjemnością. Pozdrawiam i życzę Im dalszych sukcesów.

~norek

extra, bo generalnie styl i jakość życia są..............

~studentQooL

Fajna inicjatywa wyklady po angielsku: prof. Lutz z USA, prof. Ulevicius z Litwy, prof. Morska z Ukrainy mozna bylo podszkolic english, KUL & english oooo yesumiech

phujouno

Film Pitbull Nowe porządki już dostępny Online na tnij.xyz/5bg