Rekrutacja: Politechnika Rzeszowska

Image

Już 1 czerwca 2016 r. rusza elektroniczna rejestracja na studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne) w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w St. Woli.

W Stalowej Woli prowadzone są studia I-go stopnia (inżynierskie) na dwóch kierunkach – mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z prawem wykonywania zawodu.

Studia w Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli to szereg korzyści, m. in. bogata oferta stypendialna: stypendium motywacyjne Prezydenta Stalowej Woli w wysokości od 300 do 450 zł miesięcznie, stypendium socjalne do 660 zł miesięcznie, stypendium naukowe do 660 zł miesięcznie, stypendium dla osób niepełnosprawnych 660 zł miesięcznie oraz dla najlepszych studentów stypendia motywacyjne fundowane przez lokalne firmy.

W ramach kierunku mechanika i budowa maszyn, który zdobył 9 miejsce w rankingu szkół wyższych Tygodnika Wprost, oferowane są następujące specjalności:

– komputerowo wspomagane wytwarzanie,

– organizacja produkcji,

– programowanie i automatyzacja obróbki.

Natomiast na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (5 miejsce w rankingu szkół wyższych Tygodnika Wprost) studenci wybierają spośród trzech specjalności:

– zarządzanie procesami produkcyjnymi,

– zarządzanie logistyczne,

– organizacja i zarządzanie w przemyśle.

Prowadzone w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym PRz kierunki kształcenia są bardzo cenione przez stalowowolskie zakłady pracy. Umożliwiają odbycie płatnych staży i praktyk w lokalnych firmach, co często owocuje zdobyciem zatrudnienia.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli:

www.stalowawola.portal.prz.edu.pl

Opinie pracodawców:

„Bardzo cenimy sobie wysoki poziom wykształcenia absolwentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy stanowią część naszej kadry. Wyrazem uznania dla najlepszych studentów kierunków mechanicznych w Stalowej Woli są między innymi fundowane przez naszą firmę stypendia. Wysoka jakość kształcenia jest w głównej mierze zasługą kadry naukowo dydaktycznej, której kompetencje mamy okazję poznawać podczas realizowanych wspólnie prac badawczo-rozwojowych.” LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o.

„Na bazie naszych doświadczeń współpracy ze studentami Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej odbywającymi praktyki i staże w naszej firmie, rekomendujemy tą uczelnię osobom pragnącym związać swoją zawodową przyszłość z przemysłem maszynowym. Wszystkie osoby, które odbywały dotąd praktyki w MIŚCIE, spełniły nasze oczekiwania pod kątem merytorycznego przygotowania do pracy. Możemy z pełną świadomością stwierdzić, że było nam miło, dzielić się swoim doświadczeniem z osobami tak chętnymi do pracy, otwartymi na nowe pomysły i kreatywnymi”. Krzysztof Kapusta, MISTA Sp. z o.o.

Opinie studentów i absolwentów:

„Studia w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli to bardzo dobry wybór. Jest to nowoczesna uczelnia, która dzięki doświadczonej i kompetentnej kadrze naukowej zapewnia wysoki poziom kształcenia. Kierunki studiów są dostosowane do obecnych potrzeb rynku pracy. Dodatkowym atutem są również liczne stypendia oferowane studentom”. Ewelina, studentka III-go roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji, studiów stacjonarnych.

„Jestem dumna, że mogę należeć do grona studentów Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Tu zdobywam rzetelną wiedzę i kwalifikacje konieczne dziś na rynku pracy. Sąsiedztwo licznych zakładów przemysłowych dało mi możliwość odbycia ciekawych praktyk studenckich, a w przyszłości liczę także na zdobycie zatrudnienia”. Agnieszka, studentka III-go roku Mechaniki i Budowy Maszyn, studiów stacjonarnych.

„Politechnikę Rzeszowską polecam ze względu na wysoki poziom nauczania, przyjazną dla studentów atmosferę, a także wysokie stypendia. Podczas studiów miałam okazję poznać niesamowitych wykładowców, którzy przekazali mi porcję solidnej teoretycznej i praktycznej wiedzy, a także zyskałam grupę przyjaciół i nabrałam pewności siebie. Dzięki praktykom i stażom studenckim zdobyłam swoje pierwsze doświadczenie, co pozwoliło mi na zdobycie zatrudnienia. Z całą pewnością jestem w stanie polecić każdemu przyszłemu studentowi wybór studiów w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli”. Beata, absolwentka Mechaniki i Budowy Maszyn, studiów stacjonarnych.

„Na uzupełnienie wykształcenia zdecydowałem się 11 lat po ukończeniu szkoły średniej. Pomimo, że prowadzę własną działalność gospodarczą, zdobycie tytułu inżyniera stało się niezbędne do właściwego zarządzania firmą oraz dalszego rozwoju. Otwarcie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli umożliwiło mi podjęcie studiów w miejscu zamieszkania na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Uważam, że była to dobra decyzja, ponieważ wykładowcy są przystępni, a uczelnia dobrze wyposażona i zorganizowana. Polecam wszystkim maturzystom”. Damian, student III-go roku Mechaniki i Budowy Maszyn, studiów niestacjonarnych.

Studia stacjonarne w Politechnice Rzeszowskiej są bezpłatne, ponadto każdy student Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego PRz w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci stalowowolskiego oddziału politechniki rzeszowskiej, niezależnie od osiąganych wyników nauki. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~www

CYTAT
Potrzebne to komu jak kupa na srodku drogi :/

Powiedział co wiedział umiech

~Patka

Potrzebne to komu jak kupa na srodku drogi :/

~abrakadabra

Tu jest informacja na temat opłat za studia niestacjonarne. W zależności od kierunku są one różne. Dal Stalowej Woli to 1900 zł.

~Marta

Jeżli można by podać koszt studiów na kierunkach zaocznych to warto było by umieścić w artykule te informacje by wiadomo było z jakimi kosztami trzeba się będzie liczyć.