Konkurs z okazji Rocznicy Chrztu Polski

Image

Za nami finał II edycji interaktywnego konkursu wiedzy – Quizspotter. By bezbłędne odpowiedzieć na 21 pytań, trzeba było wykazać się dużą wiedzą...

W II edycji interaktywnego konkursu wiedzy – Quizspotter wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Tym razem konkurs odbył się w Auli KUL im. Solidarności. Aby wygrać, trzeba było, korzystając z tabletu, poprawnie odpowiedzieć na jak najwięcej pytań. Maksymalnie na wybranie jednej z czterech odpowiedzi, przy każdym pytaniu, uczestnik miał 30 sekund.

W tym roku pytania konkursowe dotyczyły wydarzeń, architektury i malarstwa, geografii, działalności ludzi związanych z Chrztem Polski, jak również nawiązywały do współczesności. Przy układaniu pytań zaangażowani byli historycy. (ZSP nr 1, Fundacja Uniwersytecka). Przykładowe pytania z konkursu brzmiały tak:

- Autorem ośmiotonowej kroniki obejmującej lata 908-108, był biskup Merseburga o imieniu?

- Tuż po 1000 roku Bolesław Chrobry wydał denara z napisem Princes Polonia. Co było na jego rewersie?

- Który święty jest patronem Stalowej Woli?

- Który papież nominował Jordana na biskupa w państwie Mieszka I?

- W Sandomierzu znajduje się budynek ufundowany przez jednego z kronikarzy. Był nim?

Na wszystkich uczestników czekały upominki, trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody i puchary, a uczestnik, który zdobył najwięcej punktów- rower.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury we współpracy z twórcami oprogramowania Quizspotter, Fundacją Uniwersytecką oraz firmą Naukowy Zawrót Głowy.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~analiza

Szkoda pisać.