Ekonomik na praktykach za granicą

Image
Grupa uczniów Ekonomika wyruszyła właśnie w świat, by we Włoszech i Wielkiej Brytanii odbyć zagraniczne staże. Z tej możliwości w ciągu ostatnich trzech lat skorzystał już co trzeci uczeń szkoły.

W sobotę 23 kwietnia 32- osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli, na dworcu PKS żegnała się ze swoimi bliskim na trzy tygodnie. Czekała ich długa podróż – połowa uczniów wyruszyła do Portsmouth w Wielkiej Brytanii, a połowa do Rimini we Włoszech. Dziś już wiemy, że szczęśliwie dotarli na miejsce, gdzie od poniedziałku rozpoczęli zagraniczne staże w ramach projektu współfinansowanego z programu Erasmus Plus, pt: „Zagraniczna praktyka drogą do kariery zawodowej”.

To już kolejna grupa młodzieży rozwadowskiego „Ekonomika”, która dzięki staraniom szkoły o pozyskiwanie funduszu unijnych na ten cel ma możliwość rozwijać się zawodowo i zdobywać cenne doświadczenie życiowe w trakcie zagranicznych praktyk zawodowych. Z tej możliwości w ciągu ostatnich trzech lat skorzystał już bez mała co trzeci uczeń szkoły.

Uczniowie, relacjonując każdorazowo po powrocie swój staż, zawsze są zgodni- to najlepsza okazja do tego, by wiele się nauczyć.

- Nawet wykonując najłatwiejsze czynności zawodowe, wiele się uczymy, obserwujemy jak pracuje się w firmie, jaka jest organizacja pracy, pracujemy ze specjalistami- podkreślają.- Dostajemy gratis to, czego nie doświadczymy w Polsce, a mianowicie: praktyczną naukę języka obcego ze słownictwem stricte zawodowym. Numerem jeden jest język angielski, ale liczy się także niemiecki i włoski- mówią uczniowie.

Zarówno dyrektor, jak i nauczyciele szkoły przyznają, że zdobyta wiedza i doświadczenie podczas pobytu za granicą są bezcenne i nieporównywalne z wiedzą „książkową”. Do tej pory uczniowie szkoły mogli uczyć się we Frankfurcie nad Odrą, w Palermo i Rimini we Włoszech oraz Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Szkoła nie ustaje w staraniach o to, by staże zagraniczne były stałym punktem w ofercie Ekonomika. W przyszłym roku szkolnym, w ramach projektu „Dobry zawód, lepsza przyszłość” dwie grupy uczniów wyjadą na staż do Berlina, a na ocenę czeka projekt, w którym ponownie zaplanowano staże w Anglii i we Włoszech.

artykuł sponsorowany

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona