Konkurs z okazji Rocznicy Chrztu Polski

Image

W stalowowolskich szkołach podstawowych zakończyły się eliminacje II edycji interaktywnego konkursu wiedzy – Quizspotter. W tym roku pytania konkursowe dotyczą wydarzeń, architektury i malarstwa, geografii, działalności ludzi związanych z Chrztem Polski. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury we współpracy z twórcami oprogramowania Quizspotter oraz firmą Naukowy Zawrót Głowy.

Gracze, którymi są uczniowie klas IV – VI, udzielają odpowiedzi na pytania za pomocą smartfonów i tabletów. Prawidłowe odpowiedzi i aktualny wynik rywalizacji ukazują się na ekranie po zakończeniu każdej rundy. Cała rozgrywka składa się z 21 zadań. Ten rodzaj sprawdzania wiedzy spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, towarzyszą mu wielkie emocje. Jest świetną okazją do wspólnej nauki i zabawy z wykorzystaniem nowych technologii. Wielu uczniów bierze w nim udział już po raz drugi.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod fachowym okiem swoich nauczycieli historii bardzo skrupulatnie przygotowali się do rywalizacji. Widać to wyraźnie w szybkości i trafności udzielanych odpowiedzi.

Drugi – finałowy etap, w którym zmierzą się ze sobą trzyosobowe reprezentacje szkół, odbędzie się w czwartek 5 maja 2016 w Auli KUL im. Solidarności przy ul. Ofiar Katynia 8.

Foto: MDK

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~feluś

To pewnie gorszy sort, na dodatek animalny. Prawdziwi patrioci mają smartfony

~dinozaur

A co z uczniami, którzy nie mają tabletu ani smartfonu?