Lipy zmorą posiadaczy samochodów

Image

Otrzymaliśmy sygnał od czytelnika, który skarży się na spadająca z drzew na auta na parkingu substancję. Obficie wydzielana z lip rosa miodowa jest dużym problemem posiadaczy samochodów...

Wyobraźmy sobie nasz wypielęgnowany samochód cały wymazany kleistym miodem. Jak wyczyścić samochód z czegoś takiego? Takie problemy mają mieszkańcy bloków, których parking mieści się pod rozłożystymi drzewami. Z naszą redakcją skontaktował się czytelnik mieszkający w bloku przy ul. Poniatowskiego, uskarżający się na lipy, które wiosną i latem zamieniają parkowane pod blokiem auta w swoistego rodzaju lepki koszmar. Zmycie tej substancji z karoserii nie należy do łatwych.

- Wszyscy posiadacze samochodów już od lat narzekają na drzewa rosnące przy parkingu blokowym. Ktoś kiedyś posadził tam lipy, przez co nasze auta w sezonie letnio-wiosennym pokryte są przez klejącą maź spadającą z drzew. Trudno się jej pozbyć, wymaga to długiego szorowania, skrobania, a i tak za chwilę samochód wygląda tak samo. Ta klejąca substancja przyciąga czasem pszczoły. Drzewa to kolejny kłopot, jeśli chodzi o gołębie, ich przebywanie na drzewach wiąże się z tym, że z aut niemal codziennie trzeba usuwać odchody ptaków. Mało tego, w ubiegłym roku podczas dużych porywów wiatru upadła mi gałąź z jednego drzewa i zarysowała samochód. Powodów by usunąć te drzewa jest dużo, dlatego bardzo proszę Państwa o pomoc i kontakt ze spółdzielnią. Te drzewa nikomu nie są potrzebne, a przysparzają tylko kłopotów. Spółdzielnia mogłaby chociaż przyciąć gałęzie, wszędzie one są usuwane, a u nas nie. Zawsze można zasadzić inne drzewa, np. obok śmietnika, tam by nikomu one nie przeszkadzały- pisze pan Bartek.

Czytelnik sugeruje, że drzewa powinny być choć pozbawione gałęzi, tak jak to się dzieje w przypadku innych drzew rosnących chociażby po sąsiedzku. Sam taki zabieg przyczyniłby się już do poprawienia stanu karoserii i zapobiegłyby osadzaniu na niej rosa miodowej. Dodatkowo te stare drzewa stanowią zagrożenie podczas wichur i burz.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Administracją Osiedla. Jak usłyszeliśmy nikt dotąd nie zgłaszał takiego problemu.

- Około dwa tygodnie temu podcinaliśmy gałęzie, ale gdyby ktoś z mieszkańców zgłosił problem, to nie widzę żadnego problemu, żeby to można było zrobić. Teraz jest to również możliwe, tylko niech ta osoba wskaże, w którym miejscu przyciąć drzewa- mówi Adam Świderski, kierownik administracji.

Administracja oczekuje na kontakt z mieszkańcem, by ten naświetlił dokładnie problem. Na miejscu okaże się jak można mu zaradzić. Czasem ustawa o Ochronie Przyrody ogranicza pewne działania, jednak zawsze można podjąć jakieś kroki by poprawić komfort życia mieszkańcom.

Problem z lipami występuje nie tylko w przypadku tego jednego bloku. W Stalowej Woli są także inne miejsca gdzie zostały niefortunnie zasadzone lipy, tuż obok parkingów samochodowych czy ławek. Takie sprawy trzeba zgłaszać do administratorów terenów.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Ciąć....a potem zdychać w oparach smogu .
Lucek Drwal już siekierę ostrzy ....

~swiniok

Jaki problem postawić daszek pod drzewm,bedzie czysto i zima snieg nie będzie zaklejal szyb

~ased

proste szroty na złom i spalić miast ma oddychać te lipy są warte więcej niż 1000 smierdziuchów a jak kałmukowi nie pasują drzewa to niech wraca na pastwisko skąd do stalowej przylazł

~Pastuch

Niefortunnie posadzone drzewa? Przecież one tam rosły zanim wybudowano fabrykę, w które wyprodukowano te samochody.

rom

Jak można pisać takie bzdury???
Nie dość, że ktoś zdania nie potrafi sklecić to wypisuje takie herezje.
Wypadałoby choć przeczytać dwa zdania o lipach to by ktoś wiedział, że teraz z nich nic nie kapie. Jeśli już to dla informacji autora ta kleista substancja która występuję na lipie najczęściej w okresie kwitnienia to spadź i potrafi występować nie tylko na lipie ale i wielu innych drzewach.
Autor pewnie ma chęć wyciąć wszystko co zielone. Idąc jego tropem rozumowania to zlikwidujmy również trawniki, klomby i zamieńmy każde miejsce na parking. Swój wypielęgnowany samochód lepiej niech zostawi na stałe pod blokiem bo jak pada to się pobrudzi w kałużach. Śniegu to też najlepiej zakazać żeby padał bo trzeba samochód odśnieżyć.
Czy naprawdę nie ma istotnych problemów którymi można się zająć???

~ghj

Jakie q stare drzewa? Wy widzieliście stare drzewa kiedykolwiek?

~lesnik

Co za bzdury!! Lipy jeszcze nie mają nawet liści o tej porze! Spadz to z klonu !

~deel

a w lecie ten sam osobnik będzie narzekał,że wycieli drzewa przez co nie ma cienia i samochód mu się grzeje.Sami malkontenci w tym narodzie.

manukun

@mieszkaniec
A Nadbereżny planuje wycinkę co najmniej 40ha, nie licząc obecnie wycinanych na miejskich działkach. Od początku istnienia miasta tnie się drzewa i jest to nieuniknione. Należy jednak robić to z rozsądkiem.

Z innej beczki: ile osób pracuje na ul. Grabskiego i ile miasto zyskuje wpływów podatkowych z firm zlokalizowanych przy tej ulicy? Jak myślisz, z czego Nadbereżny finansuje swoje fanaberie?

~mieszkaniec

Do ''wyborca'' SZLĘZAK to wyciął w naszym mieście setki tysięcy drzew choćby po to żeby mogła powstać ulica GRABSKIEGO. [''mieszkaniec'' mówi jaka jest prawda].

wyborca

Lucka rozliczymy z każdego wyciętego drzewa. On tnie jeszcze więcej niż Szrek przez 12 lat!

manukun

@mieszkaniec
Myślisz, że przejmuję się anonimowymi komentarzami w Internecie? Wal śmiało, co najwyżej sam się ośmieszysz.

Jeśli piejesz z zachwytu nad Nadbereżnym i jego nierządem, to popierasz również jego politykę betonowania kolejnych terenów zielonych. Żartem to jest obecna rada miejska...

manukun

@mieszkaniec
Odezwał się tuz intelektu. A co jeśli Bartek jest wyborcą PiS? Mieszaj wszędzie politykę, szukaj okazji do narzekania, tylko spore nie dziw, że większość nie traktuje poważnie takich pożytecznych idiotów. Niestety sam bardzo chwalisz tych, którzy betonują miasto, więc się określ.

~mieszkaniec

Typowe narzekania sympatyków peło i NOWOCZESNEJ, ludzie ci liczą na to że ktoś za to zaatakuje pan prezydenta L. N. Ale jak prezydentem był SZLĘZAK to o tej porze też wszystkie drzewa pyliły nie tylko lipy a jakoś temu mieszkańcowi to nie przeszkadzało. Skoro drzewa wam przeszkadzają to zabetonujcie to miasto w 100 procentach i bedzie spokój. [''mieszkaniec'' mówi jaka jest prawda].

manukun

Wytnijmy drzewa, żeby pozbyć się gołębi... Logika została brutalnie zgwałcona...

~kolo 17

do hucianego , masz zdecydowana racje , tylko nie obrażaj wiesniakow bo oni najwięcej hoduja roślin

~maciek

ale mamy idiotow w miescie. Jeden ostatnio sie skarzyl, ze kierowcy przejezdzaja miedzy wyspami na Poniatowskiego, teraz drugi sie skarzy ze mu drzewa przeszkadzaja. Co za zenada... sam mam samochod i faktycznie, bywa to upierdliwe z tymi lipami, ale bez przesady, zeby je odrazu wycinać. Najwidoczniej ludzie nie macie większych problemow, dlatego dopieprzacie sie do byle czego.

~Huciany

Tak,wyciąć drzewa,wytruć ptaki,zabetonować wszystko bo jakiś wieśniak kupił sobie złoma i musi mieć go pod klatką.Miastowe w pierwszym pokoleniu.

~sprawdzone

Jeśli drzewa przerastają wysokość bloku, to pisać pisma o przycinkę / wycinkę w związku z zatykaniem rynien. Na taki argument nie mogą odmówić. Jak ktoś poda jako powód zabrudzone auto, to każą go sobie przestawić.

~www

Większość kierowców jest zakochana w swoich autach, tak, że najchętniej trzymaliby samochody jak najbliżej okna, tak, by nawet w nocy móc sprawdzić, czy auto stoi i czy mu się jakaś krzywda nie dzieje. Codziennie obserwują na naszym parkingu walkę o najlepsze miejsca - te najbliżej okna. W takiej sytuacji - drzewo wróg, gołąb wróg, sąsiad wróg, dziecko wróg. Spacer 200 m do zaparkowanego auta nie wchodzi w grę! A byłoby zdrowiej! (Jakby co, to jestem kierowcą).

~Na lipę

Za wycięcie lipy grozi kara nawet więzienia.Nie lepiej przestawić samochodziki?Kochanowski

~szkoda

Szkoda, że w dzisiejszych czasach ludziom przeszkadzają drzewa! I to jeszcze gdzie...w blokowisku! Pamiętajmy, że lipy są długowieczne. Mają pięknie pachnące i miododajne kwiaty. Drzewa to nie tylko cień i czyste powietrze dla ludzi, ale to także ważne dla pszczół bez których świat nie będzie istniał! Ja wytniemy ładne, stare lipy, to drugich takich w mieście już nie będzie gdyż są to stare odmiany, których teraz już nie znajdziemy. Szkoda by było wycinać, proszę aby Pan jednak znalazł inne miejsce do parkowania!

~wiesiek

Panie Bartku pan się nie boi...
pokrowce na auta są w ciągłej sprzedaży.

~jrmfcm

Niech sie przeprowadzi koleś nampustynir

~przczolownik

Panie Bartku proszę sprowadzić w tym okresie dwa ule i postawić nieopodal i problem rozwiązany. Pszczoły same zbiorą tą substancję.
Wiem że nie każdy się może na tym znać...ale miód to produkt pszczeli a nie "lipny". Autor pisząc artykuł chociaż zerknąłby do Wiki umiech

cyklista

Samochody zmora posiadaczy rowerow

nighthawk

a Ty co się tam prujesz aby wyciąć drzewa, równie dobrze dawaj wytniemy Ciebie na to samo wyjdzie zakodowany łbie przez żydokomune

nighthawk

od drzew to się gościu odpizgaj tam, bo kiedyś się obudzisz martwy w przestrzeni kosmicznej

~Kisior

Panu Bartkowi dawno kobitka nie zrobiła FOCHa dlatego jest taki sfrustrowany.

~dalejlucek

Wytnijcie całkiem drzewa, tak jak np na budowę zasranego Mc donalda...;) Pozdrawiam Mobilki