434 gimnazjalistów pisze test

Image

W Stalowej Woli 434 gimnazjalistów przystąpiło w poniedziałek do zdawania egzaminu gimnazjalnego. Jaką wiedzę wyniosą uczniowie po 3 latach nauki?

Ci, którym dzisiaj pójdzie najlepiej, będą mogli wybierać lepsze szkoły średnie. W naszym regionie dobrych szkół ponadgimnazjalnych, z tradycjami i bardzo dobrymi wynikami nauczania nie brakuje. Na szczęście, miejsc również jest wiele.

Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Do części humanistycznej przystąpili uczniowie z prawie 7 tys. szkół. W Stalowej Woli dopuszczono do egzaminu gimnazjalnego 434 gimnazjalistów. Na początek młodzież odpowiadała na pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na to zadanie przewidziano 60 minut (dla dyslektyków- 80 min.). Później, o godz. 11:00 odbędzie się egzamin z języka polskiego (będzie trwał 90 minut, dla dyslektyków- 135 min).

Z tego co się dowiedzieliśmy egzamin z historii nie był łatwy. Wielu trzecioklasistów przyznało, że „strzelało”. Łatwiejsze były pytania z WOS-u. A już jutro gimnazjaliści będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno- przyrodniczej, a w środę- test z języka obcego.

W całej Polsce do egzaminu gimnazjalnego dopuszczono ponad 360 tys. uczniów. Przystąpienie do niego jest warunkiem koniecznym ukończenia gimnazjum, ale jeśli komuś egzamin pójdzie źle, a uzyska oceny pozytywne na świadectwie, i tak będzie absolwentem szkoły (poprawianie wyników nie jest możliwe). Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie podejdą dziś do testów, jest wyznaczony termin dodatkowy- 1-3 czerwca 2016 roku.

W tym roku egzamin przeprowadzany jest nową metodą. Prace uczniów będą skanowane i wysłane (w ramach e-oceniania) do komisji egzaminacyjnej. Poprzednio egzaminatorzy poprawy prac dokonywali przebywając w zamkniętym ośrodku. Teraz będą to robić we własnych domach. Dzięki temu systemowi liczbę egzaminatorów sprawdzających prace można było zmniejszyć z 4,5 to 1,5 tys.

Ogólnopolskie wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016 będą znane 17 czerwca 2016 roku.

Już od przyszłego roku rząd może wprowadzić w życie reformę, mającą na celu likwidację gimnazjów. PiS chciałoby zlikwidować również profilowane licea oraz wprowadzić czteroletnie nauczanie w szkołach średnich. Zapewniła o tym premier Beata Szydło w swoim expose. Reforma objęłaby rocznik, który rozpocznie edukację dopiero we wrześniu 2017 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
zazdrosna633

glowa do gory

zazdrosna633

jutro ostatni dzien jedni beda po zawodowce drudzy po lo i szkole policealnej technikum 3 studia ale kazdy ma b yc rowny ile kto moze

~prrryt

tu potrzebne jest leczenie

zazdrosna633

powodzenia i jeszcze pzred niektorymi matura za 3 lara 100 procent zucze

~pln

Die nacht ty Niemiecka świnio paszowe won farfoclu

Nacht

Nie. Naprawdę było coś takiego. W Klubie Pracy działającym przy Powiatowym Urzędzie Pracy. Dwa tygodnie trwało. Dali za przychodzenie na zajęcia 300 zł.

~pracodawca

Szkolenie z umiejętności poszukiwania pracy? Jaja sobie robisz?

Nacht

Ja też 13 lat temu pisałem testy gimnazjalne. Niestety nie znalazłem po nich pracy... mimo że w międzyczasie zrobiłem liceum, maturę, licencjat, dwa staże, szkolenie z wózków jezdniowych i szkolenie z umiejętności poszukiwania pracy... to jest chory kraj, w którym dla nikogo nie ma znikąd pomocy.