Techniczne Dziewczyny w Stalowej Woli

Image

Kierunki techniczne, a takie mamy na Politechnice Rzeszowskiej i KUL-u wybiera coraz więcej dziewcząt. Płeć piękna radzi sobie znakomicie, udowadnia, że potrafi myśleć technicznie, bo panie przecież też mają umysły ścisłe.

Na stalowowolskie uczelnie, na kierunki techniczne przychodzi coraz więcej pań. Wskazują na to statystyki. Dziewczyny radzą sobie znakomicie, uzyskując nierzadko lepsze wyniki niż panowie. Sprawdziliśmy, ile pań planuje zostać inżynierem.

Na początek Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Łącznie na wszystkich kierunkach technicznych naukę pobiera 70 pań. Na Inżynierii materiałowej studiuje 8 kobiet (na 19 studentów), na Inżynierii środowiska- I stopień- 43 przedstawicielki płci pięknej (na 62 studentów), na Inżynierii środowiska- II stopień- 19 kobiet (na 41 żaków łącznie na tym kierunku i stopniu).

Na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji jest łącznie (na studiach stacjonarnych) 66 kobiet, na Mechanice i budowie maszyn- 11. Na pierwszym wymienionym kierunku ostatnio 11 pań uzyskało tytuł inżyniera, na Mechanice- 3. Dziewczyny są Politechniczne, to pewne. Panie wygrywają konkursy, uzyskują znakomite wyniki, projektują, tworzą, działają w grupach naukowych, a po studiach dostają propozycje pracy na znakomitych warunkach. Kobiety nie boją się wyzwań, dlatego też wybierają kierunki techniczne, by w przyszłości znaleźć wymarzoną pracę.

Rekrutacja już wkrótce, na pewno nie zabraknie wśród pierwszorocznych studentów pań. Te zapytane przez nas zapewniają, że kierunek techniczny, choć na początku zdawać by się mogło trudny, okazał się być strzałem w dziesiątkę. Po takich kierunkach o pracę jest zdecydowanie łatwiej.

W Stalowej Woli „techniczny” student może liczyć na stypendia, również od miasta (stypendium motywacyjne) ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli w wysokości 300 zł dla każdego studenta 1 roku studiów technicznych. Na drugim i w kolejnych latach studiów stypendium dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również dochodzą stypendia socjalne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~I like it

Stalowa Wola może być
.Nowoczesna umiech

~inzynierka

Do ''bobbudowniczy'' ty to możesz co najwyżej konia sobie zwalić.

~BobBudowniczy

Inżynierka, remont wewnetrzny to ja Ci zrobie za darmo ;)

Nindzuu

Co tam studia wazne to znalezc jakiegos bogatego prezesa, dyrektora zaciążyć i juz gosciu jest usidlony no i kariera idzie do przodu^^ znam kilka takich przypadków..Ostatecznie po studiach to jeszcze zmywak w UK tez popularne zajecie..

~inżynierka

CYTAT

~kokodżambo
ktoś zna tą laskę na zdjęciu. fajna, umówiłbym się...


Z imbecylami, kretynami i innymi zbysiami sie nie umawiam, ewentualnie mogę zatrudnić do wynoszenia śmieci i drobnych remontów, pod wrunkiem, że będzie trzymał gębę na kłódkę.

~hehe

i po co studiowac jak marne perspektywy w tym kraju na prace?

adrjan

Którą? Bo są dwie.

~kokodżambo

ktoś zna tą laskę na zdjęciu. fajna, umówiłbym się....