Politechnika i KUL na targach pracy

Image

Lokalne uczelnie zaprezentowały się na piątkowych targach pracy.

Podczas targów pracy można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszych uczelni, które kształcą młodzież w zawodach technicznych. Wśród placówek edukacyjnych oferujących studia wyższe znalazły się Politechnika Rzeszowska i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Dziś w Bibliotece Międzyuczelnianej można było porozmawiać z przedstawicielami uczelni, studentami, można też było wziąć też ulotki, materiały reklamowe, dowiedzieć się np. na temat oferty stypendialnej. A nie jest tajemnicą, że ci, którzy kończą kierunki techniczne mają później lepszy start w dorosłe życie. Co oferują nasze lokalne uczelnie? Politechnika to prężnie rozwijający się ośrodek, który posiada własną bazę dydaktyczną - sale wykładowe, laboratorium komputerowe, czytelnię i bibliotekę. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez nauczycieli akademickich Politechniki Rzeszowskiej. Piękny, bardzo nowoczesny gmach stalowowolskiej uczelni to duma miasta. Dziś punkt politechniczny odwiedziło wielu młodych ludzi zainteresowanych studiami w Stalowej Woli. Cieszy, że oferta przyciąga coraz więcej dziewcząt. A w ofercie są dwa kierunki: Mechanika i budowa maszyn - studia I-go stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I-go stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne.

KUL kształci studentów na kierunkach technicznych: Inżynieria materiałowa i Inżynieria środowiska. Inżynieria materiałowa to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź nauki i technologii, jedna z kilku dominujących w całej dziedzinie nauk. Laboratoria wyposażone są w wiele instrumentów najnowszej generacji (m. in. drukarkę 3D, skaningowy mikroskop elektronowy z przystawką do analizy chemicznej, przemysłowy tomograf komputerowy, dyfraktometr rentgenowski). Program studiów Inżynierii środowiska obejmuje swym zakresem rozwiązanie techniczne wykorzystywane w celu przywrócenia i zachowania środowiska w stanie równowagi.

Po takich kierunkach o pracę jest zdecydowanie łatwiej. Student może liczyć na stypendia, również od miasta (stypendium motywacyjne) ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli w wysokości 300 zł dla każdego studenta 1 roku studiów technicznych. Na drugim i w kolejnych latach studiów stypendium dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również dochodzą stypendia socjalne.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
zazdrosna633

po co ludzie wyjezdzaja rodzice daja szmal na uczelnie jak w Stalowej mozna sie uczyc rodzice sami by nie bylia prace mozna wyedy gdzies szukac w innym wiekszym miescie zagranica a jak rodzice maja szmal kasy to dzieicom dawac

~lop

co to za blondi z fajnym tyłem na 4 zdjęciu ?