Dzień Otwarty Politechniki Rzeszowskiej

Image

Za nami dzień otwarty Politechniki Rzeszowskiej, połączony z graduacją absolwentów. Dziś na PR przybyły tłumy. A było co oglądać!

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej odwiedzili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Nowej Dęby, Janowa Lubelskiego.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny, kierując słowa do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy już wkrótce będą podejmować decyzję o tym, gdzie będą studiować, zachęcał młodzież do podejmowania rozważnych decyzji, by wybierając nieprzyszłościowy kierunek później „nie trafić” do Powiatowego Urzędu Pracy.

- Jesteśmy miastem, które ma swój początek w działalności przemysłowej. Stoicie przed decyzją o tym, gdzie będziecie studiować, jak będzie kształtowało się wasze życie przez najbliższe lata. Chciałbym was zapewnić, że Stalowa Wola jest najlepszym miejscem do tego, aby rozpocząć studia, kształtować swoją wiedzę. Chciałbym zapewnić, ze Stalowa Wola to miasto, które nie tylko stawia na świetną jakość tego, jak się studiuje, ale również tego, co oprócz studiów jest potrzebne, a więc na ofertę kulturalną i sportową. Na pewno wiele osób myśli o dużych miastach: o Krakowie, Warszawie aby tam spełniać swoje marzenia i tam studiować. Chcę wam powiedzieć, że w Stalowej Woli można odnieść sukces. W 2004 r. wyjechałem do Lublina żeby tam rozpocząć swoje studia, pracę. W 2006 r. zdecydowałem, że wracam na kierunek studiów tutaj, w Stalowej Woli, 10 lat później stoję przed wami jako prezydent miasta- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że przyszli studenci wybierając kierunki techniczne w Stalowej Woli będą mogli liczyć na stypendia. Każdy student Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł STYPENDIUM motywacyjnego. Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne dostają wszyscy studenci stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów, stypendium w wysokości 300 zł otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1.

Prorektor dr hab. inż. Adam Marciniec wyraził nadzieję, że część uczniów odwiedzających w poniedziałek Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli w październiku rozpocznie tu naukę. Zapewnił o dobrej współpracy między władzami miasta, jak również lokalnymi ośrodkami przemysłowymi, dzięki czemu studenci będą mogli odbywać praktyki oraz staże na miejscu.

- Chcemy, żeby nasi absolwenci byli przygotowani do pracy w tym lokalnym przemyśle, żeby zaraz po uzyskaniu dyplomu mogli wystartować jako pełnoprawni fachowcy, uczestnicy tego życia gospodarczego. Obecnie studiuje 350 studentów, ja wierzę, że wkrótce uda się zwiększyć tą liczbę przynajmniej do 500, bo te warunki, ta infrastruktura, bogato wyposażone laboratoria są świetne- mówi prorektor.

Podczas dnia otwartego przekazano również, ufundowane przez LiuGong Dressta Machinery, stypendium najlepszym studentom. Wręczono także dyplomy absolwentom Politechniki Rzeszowskiej.

4 kwietnia przyszli abiturienci mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i stypendialną stalowowolskiego ośrodka Politechniki Rzeszowskiej, a także z korzyściami płynącymi ze studiowania kierunków technicznych. Podczas Dnia Otwartego dla przyszłych żaków zaplanowano szereg atrakcji m. in. pokaz roboLEGO, był też bolid Politechniki Rzeszowskiej, symulator lotów Virtuallity, łazik marsjański, dokonywano ciekawych eksperymentów fizycznych (przeprowadzane one były przez żaków z koła naukowego studentów Politechniki Rzeszowskiej). Można też było śledzić zaawansowane systemy pomiarowe i narzędziowe firmy ITA, zapoznać się z urządzeniami do badań właściwości mechanicznych materiałów firmy Zwick Roell Polska, była też wystawa maszyn stalowowolskiego przemysłu: Huty Stalowa Wola, LiuGong Dressta Machinery, MISTA.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~alan

Dzisiaj takie uczelnie jak politechniki, agh, uniwersytety to dno kompletne.

Jedynie może jeszcze wydziały medyczne mają jakiś poziom.

~rewar

Żenada, poziom na uczelniach i w szkołach w Polsce spadł na łep na szyje.

Każdy kończy każdą uczelnie i nie wiadomo teraz kto jest dobry a kto nie.

~stalowiak

Nie ma pracy, więc uczelnie udają, że uczą.

Kto chce kończy se jaką chce uczelnie.

~obserwator

Straszna mi uczelnia. Uczą się tam ci co już nigdzie nie mogli się załapać.W większych miastach studenci mają szansę na jakąś pracę ale w stalówce nie. Po co organizuje się te promocje w szkołach i zaprasza władze. Czy władza ze starostwa czy urzędu miasta nie ma nic ważniejszego do roboty.Śmieszne to wszystko.

~Rechot

Do Absolwent.

To znaczy, że dużo Cię nauczyli.

Uświadomić komuś, że nic nie wie to znaczy, że pokazali mu jaki jest ogrom nauki i wiedzy do zdobycia.

Tylko Absolwenci największych uczelni wypowiadają to słynne zdanie.

Jeśli absolwenci uważają co innego to znaczy, że ukończyli tylko szkółki.

~Absolwent

Po tej uczelni nic nie wiem.

~taz

chinczyki z liugonga mydlili oczysmiech2

~cheche

Baryła cos cygani widze...

~koks

Jedyna opcja dla młodzieży to uciekać z podkarpacia jak najdalej chyba, że ma sie plecy, ew. działalonść rodzinna etc.

~Mr.WHO

Hahaha ekipa z LiuGong-u, tak młodzieży niech ten wygląd was nie zwiedzie, najlepsi za najniższe wygrodzenie w Europie....