Praktyki w Hiszpanii

Image

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli w roku szkolnym 2015/2016 realizuje projekt pod nazwą „Praktyki zawodowe szansą na lepsze jutro” w ramach programu ERASMUS+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W projekcie tym uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum uczestniczą w dwutygodniowych i trzytygodniowych praktykach zawodowych na które wyjeżdżają do Hiszpanii do miejscowości Sevilla i Ubeda.

Już 26 marca br. pierwsza grupa uczniów z klas technika budownictwa pojechała pod opieką dwóch nauczycieli doskonalić swój warsztat pracy, zdobywać nową wiedzę i poszerzać swoje horyzonty (nie tylko zawodowe).

Oprócz samego wyjazdu uczniowie uczestniczyli już w zajęciach dodatkowych z języka hiszpańskiego i angielskiego. Poznawali na dodatkowych zajęciach kulturę i geografię Hiszpanii oraz doskonalili swoje umiejętności z zakresu BHP i pomocy przedmedycznej. Poznali również czym jest EUROPASS MOBILNOŚĆ, ECVET i napisali swoje pierwsze CV EUROPASS.

Po powrocie z Hiszpanii uczestnicy praktyk podzielą się swoimi wrażeniami podczas specjalnego Dnia Hiszpańskiego, który zostanie zorganizowany dla całej społeczności szkoły.

Obrazek Obrazek

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =